Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Nowa dominanta Warszawy otrzymała nagrodę MIPIM Awards 2017
Data dodania: 10.04.17

Projekt Warsaw Spire otrzymał główną nagrodę w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017, którego laureatów ogłoszono podczas międzynarodowych targów nieruchomości i inwestycji MIPIM we francuskim Cannes. Projekt zwyciężył w kategorii Best Office & Business Development, zostawiając w tyle znakomitych konkurentów z Londynu, Rzymu i Shenzhen. MIPIM Awards to odbywający się co roku konkurs na najlepsze światowe projekty w kategoriach takich, jak projekty mieszkalne, remonty, hotele, obiekty administracyjne i ośrodki turystyczne, obiekty zielone, czy budynek przyszłości.

 

20170411agc 9732 

 

Warsaw Spire to wyjątkowy kompleks obiektów administracyjnych, które zbudowała w Warszawie belgijska firma developerska Ghelamco. 49-piętrowy obiekt stał się symbolem rozwijającej się gospodarki. Składa się z wieży głównej o wysokości 180 m z hiperboliczną szklaną fasadą i dwóch bocznych obiektów o wysokości 55 metrów. Na dachu głównej wieży zamontowano dwie ozdobne 40-metrowe kolumny, które zwiększają wysokość obiektu do 220 metrów, dzięki czemu nowa wieża stała się drugim pod względem wysokości obiektem nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce.

 

 

Dynamiczną architekturę głównego wysokościowca tworzą dwie przeszklone „skorupy”, które rozszerzają się w kierunku nieba, przez co obiekt zyskuje na lekkości. Kształt spirali sprawia, że wieża jest jeszcze smuklejsza. Pionowe szklane fasady tworzą również ciekawy kontrast z tradycyjne przeszklonymi poziomymi piętrami, położonymi wewnątrz wieży.


Szklana fasada, skonstruowana z użyciem szkła niskożelazowego ma wysoką przepuszczalność światła i jest bardzo neutralna. Termoizolacyjne szyby z powłoką z ochroną przeciwsłoneczną Stopray Vision-50 a, a także poddana obróbce termicznej wersja Vision-50T zapewniają komfort termiczny użytkownikom i obniżają zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzację.Budowa największego kompleksu biurowego w stolicy, którego inwestorem jest belgijski developer Ghelamco, trwała trzy lata. Zespół architektów Jaspers-Eyers chciał zaprojektować budynek, który nie tylko nie pozbawi Warszawy przestrzeni publicznej, ale przeciwnie - stworzy nową przestrzeń. Zaproponowali rozwiązanie urbanistyczne w postaci wysokiej, wysmukłej wieży głównej z dwoma towarzyszącymi mniejszymi obiektami, co pozwoliło stworzyć przestrzeń pod publiczny park, zapewniający azyl w pędzie miejskiego życia i miejsce na odpoczynek i relaks.

 

Nowa dominanta kryje w sobie 81 607 metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Wraz z dwoma niższymi obiektami ma całkowitą powierzchnię 196 243 m2. Na gości czeka tu mnóstwo restauracji, kawiarni, sklepów i lokali usługowych. Nowoczesny pasaż to również idealne miejsce na wystawy, koncerty i inne imprezy otwarte dla warszawiaków. Kompleks jest dowodem na ekologiczne podejście firmy Ghelamco, ponieważ został zaprojektowany i zrealizowany zgodnie z wymogami ekologicznego certyfikatu BREEAM.

 

20170411agc 9732

 

Projekt: Warsaw Spire
Architekt: Jaspers Eyers & Partners studio
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Developer: Ghelamco Group
Dostawca komponentów szklanych: AGC Opatów
Powierzchnia szkła na fasadzie: 40 tys. m2
Zastosowane szyby: Stopray Vision-50 on Clearvision, Stopray Vision-50T
Wysokość budynków:
budynek główny – 220 m, 49 poziomów
(budynki boczne – 58 m, 15 poziomów)
Użytkowa powierzchnia biurowa: 100 tys. m2
Certyfikat: BREEAM Excellent
Inne wyróżnienia: EuropaProperty
CEE Investment & Green Building Awards,
w kategorii „Green building of the Future”