Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Ruszają kolejne warsztaty filmowo - dziennikarskie „Szklany ekran Pilkingtona”
Data dodania: 27.04.17

28 kwietnia 2017 roku w Sandomierzu rusza kolejna, piąta już edycja warsztatów dla dzieci i młodzieży „Szklany ekran Pilkingtona”, w trakcie których młodzi uczestnicy będą mogli poznać tajniki pracy dziennikarza oraz filmowca. Jak co roku NSG Group w Polsce wspiera działania, których celem jest edukacja kulturalna oraz uwrażliwianie dzieci na sztukę.

 

20170422Materialy promocyjne CAMFILMFundacja Sztuki Filmowej TAK


Podczas 4-dniowych spotkań warsztatowych młodzież w wieku od 11 do 14 lat zdobędzie nowe umiejętności pod okiem profesjonalistów, biorąc udział m.in. w pełnym procesie powstawania filmu: od scenariusza do montażu. Zapozna się także ze specjalistyczną terminologią, profesjonalnym sprzętem oraz zasadami pracy po obu stronach kamery – przeprowadzania wywiadów oraz niełatwej sztuki stawiania pytań swoim rozmówcom. NSG Group, producent szkła dla budownictwa i motoryzacji, właściciel marki Pilkington, po raz kolejny aktywnie wspiera warsztaty i atrakcje kierowane do najmłodszych.


Zadaniem uczestników warsztatów „Szklany ekran Pilkingtona” będzie przygotowanie konferencji prasowej z udziałem gości festiwalu. Dodatkowo część grupy pracowała będzie nad przygotowaniem animacji komputerowych. W trakcie zajęć z kamerą młodzież poznawać będzie zasady rządzące procesem powstawania reportażu filmowego. Warsztaty pozwolą też na poznanie tajników pracy różnych specjalistów świata filmu i telewizji.

 

Zbierając materiały będą czynnie uczestniczyć w innych wydarzeniach festiwalowych oraz zostaną jednymi z bohaterów uroczystej gali wręczenia nagród Twórcom NieZwykłym, w trakcie której będą mogli zaprezentować fragmenty swojej pracy oraz zdjęcia z warsztatów. W wyniku wnikliwej obserwacji festiwalu i jego uczestników, powstaną relacje, reportaże i materiały dziennikarskie.


„Skierowane do dzieci i młodzieży warsztaty „Szklany ekran Pilkingtona” to wyjątkowa możliwość poznania niezwykłego świata filmu i dziennikarstwa. Dają one szansę rozwoju kreatywności, wyobraźni, poznania własnych możliwości twórczych oraz zdobycia nowych, ciekawych umiejętności” − mówi Anna Stępień, specjalista ds. komunikacji wewnętrznej w NSG Group w Polsce.

 

„Wspieranie inicjatyw, dających możliwość rozwoju, odkrywania pasji i zainteresowań, adresowanych do najmłodszych mieszkańców naszych okolic, to niezwykle ważny obszar działań podejmowanych przez NSG Group w Polsce, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu”.


W programie imprezy pojawią się także wspomnienia z poprzednich edycji festiwalu. Widzowie będą mieli między innymi okazję obejrzeć dorobek uczestników warsztatów „Szklany ekran Pilkingtona” z ubiegłych lat.


Zrealizowane podczas warsztatów „Szklany ekran Pilkingtona” filmy i reportaże zostaną zaprezentowane m.in. na oficjalnej stronie internetowej festiwalu, w mediach społecznościowych, w trakcie uroczystego zakończenia imprezy na Zamku Królewskim w Sandomierzu, a także w ciągu całego roku w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na terenie całego kraju.


Czas ludzi NieZwykłych
Warsztaty „Szklany ekran Pilkingtona” od 5 lat towarzyszą organizowanemu w Sandomierzu Festiwalowi Filmów-Spotkań Niezwykłych. Każda z edycji Festiwalu ma swoje grono Niezwykłych bohaterów - czołowych, polskich reżyserów, aktorów oraz filmowców. Tegorocznym motywem przewodnim będzie pamięć Mistrza Niezwykłego, jakim był zmarły niedawno Andrzej Wajda. W związku z tym aktorami „NieZwykłymi” imprezy są: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn. Bohaterką tegorocznego festiwalu jest „NieZwykła” reżyserka Dorota Kędzierzawska. Uczestnicy wspominać będą „NieZwykłą” aktorkę Danutę Szaflarską.


Poza licznymi pokazami filmowymi, imprezami towarzyszącymi i spotkaniami z NieZwykłymi gośćmi, odbędą się liczne wydarzenia, których zadaniem jest edukacja młodego widza oraz uwrażliwianie dzieci na sztukę. Wśród nich obecne są warsztaty „Szklany ekran Pilkingtona”. Cieszą się one wielkim powodzeniem, a limit zapisów wyczerpywany jest w kilka chwil od momentu ogłoszenia naboru. Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Warsztaty „Szklany ekran Pilkingtona” już po raz 3 zostały wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako wzorcowe działanie z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w kategorii zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.


Producentem Festiwalu i warsztatów jest CAMFILM – Katarzyna Kubacka-Seweryn oraz Fundacja Sztuki Filmowej TAKI JESTEM.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik