Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Bezpieczny Polak przed szkodą – kolejna konferencja programu Dom Bezpieczny
Data dodania: 24.05.17

Czym jest analiza zagrożeń budynków? Kiedy najlepiej ją wykonać – na etapie planowania, budowy, czy może już w istniejącym domu? Odpowiedzi na te pytania będą tematem kolejnej konferencji w ramach programu społecznego Dom Bezpieczny, której partnerem merytorycznym jest Pilkington IGP, producent szyb bezpiecznych.

 

20170522Dom Bezpieczny 1

 


6 czerwca br. w siedzibie głównej koalicji Dom Bezpieczny przy ul. Danusi 2 w Warszawie, odbędzie się kolejna konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa w naszych domach. Zaproszeni goście będą rozmawiać o tym, jak dokonać analizy zagrożeń naszych domów, aby zminimalizować ryzyko włamania, nie wydając na zabezpieczenia kwoty większej niż w konkretnej sytuacji potrzeba. Wśród zaproszonych gości znajdą się ambasadorzy programu – aktor Tomasz Stockinger, znany m.in. z serialu „Klan” oraz Stefan Siudalski, ekspert ds. systemów ochrony.


„Aby prawidłowo dobrać środki ochrony najpierw trzeba określić, jak duże jest zagrożenie naszego mieszkania i przed jakimi konkretnie rodzajami agresji musimy się ochronić. Dopiero wtedy można optymalnie dobrać zabezpieczenia proporcjonalnie do zagrożeń.” – mówi Stefan Siudalski, ekspert ds. systemów ochrony, twórca autorskiej punktowej metody określania zagrożeń i doboru wg zagrożeń środków ochrony.

 

„Inne ryzyka i inne zestawy zabezpieczeń są niezbędne dla domów, a inne dla mieszkań. W sposób nieprzemyślany można wydać bardzo duże pieniądze na ochronę, lecz bez wzajemnego zgrania zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych, zamiast zabezpieczyć się można przywabić złodzieja, np. montując kraty stanowiące drabinę na wyższe piętra.”

 

20170522Dom Bezpieczny 2


Mnie włamanie nie dotyczy. #PrawdaCzyFałsz?
To już kolejna, po konferencji inicjującej, odsłona programu Dom Bezpieczny poświęcona ochronie przed włamaniem. „Styczniowa konferencja potwierdziła, jak bardzo potrzebne jest usystematyzowanie i przekazanie obiektywnej, kompletnej wiedzy na temat zabezpieczeń i bezpieczeństwa w domach.” – mówi Ewelina Wójcicka koordynator komunikacji marketingowej w NSG Group właściciela marki Pilkington.

 

Eksperci, wśród których znaleźli się Andrzej Boreczek z Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych i Maciej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej pokazali, jak w prosty sposób można zabezpieczyć swój dom i posesję przed włamaniem. Goście obecni na konferencji przekonali się naocznie, jak w łatwy sposób można otworzyć kłódkę przy pomocy niewielkiej pęsetki czy sforsować okno używając jedynie śrubokręta. Dowiedzieli się również, jak ryzykowne jest nieodpowiednie instalowanie krat w oknach, które wprawdzie utrudnią złodziejowi dostanie się do wnętrza, ale mogą stanowić śmiertelną pułapkę dla mieszkańców podczas pożaru.


Rozważnie i bezpiecznie
Celem inicjatywy Dom Bezpieczny jest wzrost świadomości na temat zagrożeń znajdujących się w naszych domach i najbliższym otoczeniu oraz działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa. „W drodze branżowych dyskusji, dochodzenia do konsensu, wypracowujemy standardy rozwiązań bezpiecznych. W przystępny sposób prezentujemy, które powszechnie występujące opinie na temat bezpieczeństwa są prawdziwe, a które nie powinny za takie uchodzić.” – mówi Karol Klos. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w najbliższym spotkaniu prosimy o kontakt z project managerem inicjatywy Karolem Klosem, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Konferencję będzie można także oglądać „na żywo” na kanale YouTube programu Dom Bezpieczny

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik