Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Ciepło, funkcjonalność i energooszczędność. Okpol prezentuje ISO I3 – dachowe okno obrotowe do zadań specjalnych
Data dodania: 08.06.17

20170611okpol iso i3 przekroj boczny wewnetrznyWybór stolarki okiennej to jedna z najtrudniejszych decyzji inwestorskich podczas remontu lub budowy wymarzonego domu - od tego elementu zależy bowiem więcej niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Zgodnie z nowymi Warunkami Technicznymi, będziemy budować jeszcze cieplej i bardziej energooszczędnie, dlatego już dziś warto rozważyć zakup okien, które pomogą obniżyć rachunki za ogrzewanie, staną na straży odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, będą trwałe, bezpieczne i doskonale uzupełnią funkcjonalność domowego poddasza.

Wybór stolarki okiennej to jedna z najtrudniejszych decyzji inwestorskich podczas remontu lub budowy wymarzonego domu - od tego elementu zależy bowiem więcej niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Zgodnie z nowymi Warunkami Technicznymi, będziemy budować jeszcze cieplej i bardziej energooszczędnie, dlatego już dziś warto rozważyć zakup okien, które pomogą obniżyć rachunki za ogrzewanie, staną na straży odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, będą trwałe, bezpieczne i doskonale uzupełnią funkcjonalność domowego poddasza.

 

Na straży ciepła i domowych rachunków

Mówiąc o utrzymaniu ciepła wewnątrz budynku należy pamiętać, że poddasze stanowi dość newralgiczną część domu. Szacuje się, że przez połać i okna dachowe ucieka nawet 25-30% energii wykorzystywanej do ogrzewania. O szczególnej roli stolarki okiennej w kontekście budownictwa energooszczędnego może świadczyć fakt, że nowe przepisy jasno określają kryteria doboru okien pod względem maksymalnej wartości współczynnika przenikania ciepła dla okna.

 

 

20170611okpol iso z naroznikiem

 

Odpowiedzią na coraz większe wymagania rynku są okna wykonane z zachowaniem doskonałych parametrów termicznych, wpisujących się w obowiązujące i przyszłe wymagania Warunków Technicznych.

Obrotowe okna ISO I3 Okpol to rozwiązanie, które zaprojektowano z myślą o oszczędzaniu energii cieplnej w budynku nawet w przypadku najbardziej wymagających konstrukcji budowlanych. Ich trzyszybowy wariant opiera się na pakietach o grubości 36 mm, które wyposażone są w nie jedną, a dwie ramki dystansowe oraz dwie powłoki niskoemisyjne, co pozwala na uzyskanie maksymalnych zysków z promieniowania słonecznego przy jednoczesnym ograniczeniu strat cieplnych do minimum.

 

20170611okpol iso i3 przekroj boczny wewnetrzny

 

Aktualnie obowiązujące wymagania sprawiają, że współczynnik przenikania ciepła w obrębie stolarki dachowej został zmniejszony o 0,2 W/m2K i wynosi 1,3 W/m²K. – Projektując ISO I3 poszliśmy o krok dalej. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi on Uw=0,93 W/m²K, a w przypadku szyby jest to wartość na poziomie Ug=0,5 W/m²K, co plasuje je w czołówce rozwiązań przygotowanych na kolejne nowelizacje przewidziane w roku 2020 – podkreśla Marcin Demski, ekspert firmy OKPOL.

 

W przypadku modeli okien ISO I3 z 4 uszczelkami osiągnięto czwartą, najwyższą klasę szczelności w zakresie przepływu powietrza. Niezależnie od liczby zastosowanych uszczelek, okna dachowe OKPOL cechuje znakomite funkcjonowanie zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

W efekcie zmniejszamy energię potrzebną do ogrzania powierzchni poddasza, ograniczamy emisję CO2 do atmosfery, rachunki za energię spadają i możemy cieszyć się ciepłym i przytulnym pokojem na poddaszu.

 

 

20170611okpol iso aranzacja

 

Funkcjonalnie i estetycznie

Aspekt techniczny to jedno, natomiast wysokiej jakości stolarka okienna powinna nieść za sobą szereg wartości dodanych oraz doskonale uzupełniać aranżację całego wnętrza.

Dzięki łatwemu dostępowi do całej powierzchni przeszkleń oraz poszczególnych elementów stolarki, użytkowanie i pielęgnacja okna jest proste, intuicyjne i nie wymaga specjalnego przygotowania. Okno obrotowe można bowiem stosować w przypadku ścianki kolankowej o zróżnicowanej wysokości, w dachach o kącie nachylenia od 15 do 90°. W przypadku pakietów trzyszybowych OKPOL nie występuje typowy dla energooszczędnej stolarki problem skraplania się pary wodnej na zewnętrznej, chłodnej tafli szkła. Specjalna powłoka antyroszeniowa pomaga skutecznie wyeliminować zjawisko „zaparowanych okien”, szczególnie uciążliwe, kiedy w najbliższym otoczeniu brakuje elementów absorbujących nadmiar wilgoci z powietrza.

 

ISO I3 posiada funkcjonalne i trwałe wyposażenie, wybierane z szerokiej palety akcesoriów. Oferowana w standardzie klamka z kluczykiem zapewnia przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa – chroni przed otwarciem skrzydła z zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. O przepływ świeżego powietrza dba z kolei nawiewnik oraz klamka z funkcją mikro-uchylenia.

Całość uzupełnia elegancka i estetyczna konstrukcja oparta na klejonym drewnie sosnowym, która doskonale dopełni nawet najbardziej śmiałą aranżację każdego wnętrza.

 

Producent: Okpol

Pakiet: trzyszybowy

Współczynnik przenikania ciepła okna: 0,93 W/m²K

Współczynnik przenikania ciepła szyby: 0,5 W/m²K

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik