Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Jakość i innowacyjność godna wyróżnienia. Okna ISO I3 oraz ISO I6 Okpol nagrodzone w konkursie TOPTEN Okna 2017
Data dodania: 13.06.17

Współczesna architektura stawia przed producentami materiałów budowlanych coraz większe wymagania – zarówno technologiczne, jak i estetyczne. Dlatego podstawą pełnoprawnego partycypowania w branży jest nieustanny rozwój - zwłaszcza w kontekście rozszerzania oferty, udoskonalania poszczególnych produktów, a także efektywnego reagowania na zmieniające się potrzeby inwestorów i wymagania rynku. Takie podejście do projektowania zostało docenione przez Kapitułę konkursu TOPTEN 2017, która wyróżniła okna ISO I3 oraz ISO I6 Okpol w kategorii „okna dachowe”.

20170611okpol iso aranzacja 2

 

 

Odbywający się co roku konkurs TOPTEN ma na celu wyłonienie najlepszych rozwiązań pod względem efektywności energetycznej, dostępnych na polskim rynku budowlanym. Fundament plebiscytu stanowi niezależna i bezstronna ocena stolarki, oparta na przeanalizowaniu deklarowanych parametrów technicznych, potwierdzonych przez badania wykonane w renomowanych, akredytowanych jednostkach badawczych. W efekcie otrzymujemy aktualne kompendium wiedzy pozwalające inwestorom, projektantom oraz audytorom energetycznym na wybór produktów, które sprostają zmieniającym się Warunkom Technicznym w polskiej branży budowlanej.

 

20170611okpol iso z naroznikiem

 

W tym roku firma Okpol została nagrodzona podwójnie. Na wyróżnienie zasłużyły dwa efektywne energetycznie rozwiązania – okno obrotowe ISO I3, w którym współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi 0,93 W/m²K, a w przypadku szyby jest to wartość na poziomie 0,5 W/m²K, oraz okno ISO I6 o parametrach Uw=1,0 W/m²K oraz Ug=0,7 W/m²K, co plasuje je w czołówce rozwiązań przygotowanych na kolejne nowelizacje przewidziane w roku 2020. Oba okna stanowią doskonałe uzupełnienie nowoczesnego, energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa.

 

-Wyróżnienie tytułem TOPTEN 2017 to dla nas zaszczyt i potwierdzenie dobrze obranej drogi rozwoju naszej Firmy – podkreśla Marcin Demski, ekspert firmy Okpol. – Projektując poszczególne rozwiązania dążymy nie tylko do uzyskania najlepszych parametrów technicznych – dbamy również o walory estetyczne, gdyż wierzymy, że tylko takie połączenie obu wartości może dać zadowalający efekt – zarówno nas, jako producenta, jak i decydującego się na zakup inwestora. Jednocześnie dziękujemy naszym pracownikom, bez których wiedzy i zaangażowania żaden sukces nie byłby możliwy, a także Jury Plebiscytu za zauważenie wkładu Okpol w rozwój współczesnego budownictwa – dodaje Marcin Demski.

 

20170611okpol topten2017 2

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik