Technologia energooszczędnego budowania zbliża się wielkimi krokami i nabiera coraz większego znaczenia w obliczu rosnących cen energii i konieczności wzmożonej ochrony środowiska.
ImageDo tego szkło zaczyna odgrywać centralne znaczenie – w roli wielkopowierzchniowych oszkleń dachowych i fasadowych oraz selektywnego szkła okiennego oraz, coraz częściej, jako element składowy modułów fotowoltaicznych i solartermicznych.

Nowe rodzaje szkła i ich zastosowania
Wiodący producenci szkła i firmy z całego świata zajmujące się jego uszlachetnianiem, jak na przykład Saint-Gobain, AGC, PPG, Trösch, Scheuten und Interpane, skorzystają z okazji i w dniach 21 do 25 października odwiedzą glasstec 2008, aby zaprezentować branży swoje rozwiązania dla przyszłości. Po raz kolejny zwiększył się zakres ich produktów: potrójne szkło izolacyjne, które spełniaja najwyższe wymagania izolacyjne, warstwy funkcyjne najnowszej generacji, które umożliwiają hartowanie i gięcie szkieł powlekanych oraz przede wszystkim nowe szkło typu switchable i szkło odbijające światło z pewnością rozbudzą zainteresowanie odwiedzających. Ponadto w temacie szkła uszlachetnianego do zastosowań wewnętrznych ciekawe możliwości dekoracyjne stwarzają sitodruk i druk cyfrowy oraz laminowanie najróżniejszych materiałów, takich jak drewno, metal i inne.

ImageRosnące zaangażowanie branży szklarskiej w rozwijające się na całym świecie dziedziny technologii słonecznej i szkła płaskiego da się również wyraźnie odczuć podczas targów glasstec 2008: firmy o zasięgu międzynarodowym, jak Solarwatt AG, Schott i Schollglas oraz inne przybędą do Düsseldorfu z nowymi modułami słonecznymi, innowacjami z dziedziny techniki cienkowarstwowej oraz z produktami z wszechstronnego obszaru zastosowań szkła cienkiego.

Wysoce wydajne technologie obróbki
Warunkiem dla produkcji dużej ilości szkła funkcjonalnego jest wysoce wyspecjalizowana technologia maszyn. Dlatego w tym jakże ważnym sektorze na targach w Düsseldorfie oprócz wiodących światowych konstruktorów maszyn, jak
Bystronic, Grenzebach, Lisec, glaston i Hegla, zaprezentują się także mali i średni producenci. W centrum znajdują się w tym roku jeszcze bardziej wydajne linie do produkcji szkła izolacyjnego, szkła wielowarstwowego i jego uszlachetniania.
W tym miejscu należy się spodziewać także kontynuacji trendu automatyzacji w celu zwiększenia opłacalności. Ponadto aby móc zapewnić użytkownikom większą elastyczność przy planowaniu produkcji, konstruktorzy maszyn coraz częściej proponują systemy modułowe. W obliczu światowego boomu w dziedzinie technologii słonecznej wielu konstruktorów poszerzyło swoje portfolio o odpowiednie technologie produkcyjne. Które firmy stawiają na ten przyszłościowy rynek, okaże się właśnie na targach glasstec 2008.

Unikalna różnorodność produktów wśród dostawców
Na tych najważniejszych targach na świecie tradycyjnie silnie reprezentowani są także dostawcy z całego świata. Uszczelniacze, farby do sitodruku, folie, nano powierzchnie, okucia i narzędzia – goście znajdą na targach glasstec wszystko, co branża ma do zaoferowania w zakresie przyszłościowych produktów. Światowi gracze, jak na przykład Bohle oraz kilkaset średnich firm zaprezentują w düsseldorfskich halach targowych całe mnóstwo nowych rozwiązań, które przyczyniają się do optymalizacji obróbki szkła i po raz kolejny powiększają spektrum technologii uszlachetniających.

ImageRównież tu branża mocno koncentruje się na rynkach przyszłości. Już teraz Bohle zapowiada nowe kółko do cięcia szkła o mikrostrukturze, która z doskonałą precyzją tnie niezwykle cienkie szkło TFT- LSD czy szkło wyświetlaczy.

„glass technology live“ prezentuje wizje przyszłości

Targi gasstec 2008 ustanowią nowe rekordy, jeśli chodzi o liczbę wystawców, metrów powierzchni wystawienniczej oraz różnorodność tematyczną.
Przy układaniu programu towarzyszącego organizatorzy kładą nacisk na odzwierciedlenie całej różnorodności produktów i zastosowań. Pokaz specjalny
 „glass technology live“ i towarzyszące mu pięciodniowe sympozjum odbywają się pod mottem „Szkło i energia“. W programie wybitnych prelegentów sympozjum znajdą się zintegrowane urządzenia słoneczne, szkło ultrabiałe, szkło typu switchable, szkło próżniowe oraz przyszłościowe technologie modułów cienkowarstwowych i słonecznych.
Ponad 30 renomowanych biur architektonicznych, firm i instytucji badawczych już teraz potwierdziło swój udział.

Kongres architektów na temat technologii fasad

Zastosowanie najnowszych, funkcjonalnych typów szkła określa także zakres tematyczny międzynarodowego Kongresu Architektów, który odbędzie się 24 października.
Tę liczącą ponad 500 uczestników imprezę przeprowadzono z sukcesem już w 2006 roku równolegle do targów glasstec. Przy współpracy z Izbą Architektów Nadrenii-Westfalii i Politechniką w Delft również w tym roku organizatorzy ponownie zapewnią architektom i planistom całe mnóstwo przydatnych informacji branżowych i impulsów do pracy. „Transparency! Glass and Facade Technology“ – pod takim mottem zaprezentowane będą najnowsze produkty, technologie, trendy oraz wyniki badań.
Udział w kongresie da się łatwo połączyć z wizytą na glasstec i pokazie specjalnym „glass technology live”. Co więcej, jest on traktowany jako forma dokształcania zawodowego.

Komplet informacji dotyczących targów targów glasstec 2008 znajdą Państwo na: www.glasstec.de

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.