Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Alfons Hörmann nowym Prezesem Zarządu Schöck
Data dodania: 17.08.17

Po przeszło 20 latach działalności w Radzie Nadzorczej Alfons Hörmann od 1 stycznia 2018 obejmie funkcję Prezesa Zarządu firmy Schöck. Na jego miejscu w Radzie Nadzorczej zasiądzie Nikolaus Wild.


Schöck to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów oraz rozwiązań budowlanych z siedzibą główną w Niemczech w mieście Baden-Baden. 24 lipca 2017 roku odbyło się tegoroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy Schöck, podczas którego na nowego Prezesa Zarządu wybrany został Alfons Hörmann.

 

20170808alfons hormann eberhard schock

Nowy Prezes Zarządu firmy Schöck, Alfons Hörmann (z lewej) oraz założyciel firmy Eberhard Schöck, Źródło: Schöck


Hörmann był członkiem Rady Nadzorczej od 1998 roku, a od 2003 działał jako jej przewodniczący, zastępując na tym stanowisku założyciela firmy, Eberharda Schöcka.
Zanim pan Hörmann obejmie stanowisko Prezesa Zarządu będzie nadal piastował funkcję w Radzie Nadzorczej i intensywnie uczestniczył w rozwoju strategicznym grupy Schöck.

 

Od 1 stycznia 2018 będzie on pełnił jednocześnie obowiązki Prezesa Zarządu i Członka Zarządu ds. Sprzedaży. Osobą odpowiedzialną w Zarządzie za finanse pozostanie Thomas Stürzl, natomiast sprawy techniczne będzie nadal nadzorował dr Harald Braasch.


„Wraz z rodziną jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że pan Hörmann po dwóch udanych dekadach współpracy w Radzie Nadzorczej od 2018 będzie jeszcze bliżej firmy” – mówi założyciel firmy Schöck, Eberhard Schöck.


Alfons Hörmann - jako Prezes Zarządu - odpowiedzialny będzie za działania strategiczne całej grupy i ustali kurs dla dalszego pomyślnego rozwoju firmy na rynku krajowym i rynkach międzynarodowych. Podczas wykonywania obowiązków na nowym stanowisku Alfons Hörmann będzie na pewno szeroko wykorzystywał zdobyte do tej pory wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej. Jak dodaje Eberhard Schöck: „Jego dodatkowe, duże zaangażowanie na różnych innych stanowiskach honorowych, w tym jako przewodniczący Niemieckiej Federacji Sportów Olimpijskich, idealnie wpisuje się w filozofię naszej firmy. Pan Hörmann może liczyć na nasze kompleksowe wsparcie."


Sam Alfons Hörmann komentuje swoją dotychczasową współpracę z firmą Schöck następująco: „Rozwój firmy, w którym mogłem uczestniczyć przez ostatnie 20 lat dawał mi wiele satysfakcji. Z radością oczekuję na nowe wyzwania związane z pracą w Zarządzie tej wiodącej na rynku i innowacyjnej firmy, a także na bliższą współpracę z dobrze mi znanym, silnym zespołem. Tak jak w poprzednich latach będę wypełniał zobowiązania przedsiębiorcy poprzez zaangażowanie między innymi w wolontariat na szczycie Federacji Sportów Olimpijskich, tak by sprostać wymaganiom związanym ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.”


Miejsce Alfonsa Hörmanna w Radzie Nadzorczej przejmie Nikolaus Wild, który od 2014 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu firmy Schöck. Dzięki takim działaniom możliwe jest utrzymanie ciągłości zatrudnienia w najwyższych strukturach firmy, Radzie Nadzorczej, Zarządzie oraz Radzie fundacji założonej przez rodzinę Schöck.


Dodatkowe informacje o firmie Schöck Sp. z o.o. :

Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Grupa Schöck zatrudnia łącznie 700 pracowników. Oprócz głównej siedziby zarządu, zakładu produkcyjnego i magazynu w Baden-Baden firma Schöck posiada również magazyn dystrybucyjny w Essen (w którym odbywa się montaż końcowy) oraz zakład produkcyjny w Halle/Saale, na terenie Węgier i w Tychach (montaż końcowy). Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Rosji i Słowenii (oraz firmy współpracujące w całej Europie, Korei Południowej i Japonii). Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję innowacyjnych elementów i systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych zgodnie z hasłem: „budować nowocześnie”. Oprócz rozwiązań technicznych firma Schöck zwraca szczególnie uwagę na usługi i serwis. Dzięki temu wszystkie grupy klientów mają dostęp do szkoleń, programów obliczeniowych, informacji technicznych i koniecznego doradztwa technicznego, aby „budować nowocześnie”. Flagowym produktem firmy Schöck jest łącznik termoizolacyjny Isokorb. Jego wysoką jakość i bezpieczeństwo stosowania potwierdza m.in. statuetka Top Builder 2016 dla jednego z najbardziej innowacyjnych produktów budowlanych dostępnych na rynku.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także