Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Trzy Złote Medale dla Canon
Data dodania: 23.08.17

Aż trzy produkty Canon zdobyły główną nagrodę w tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów FestiwalDruku.pl. Laureatami Złotych Medali zostały najnowsze rozwiązania druku Canon: rewolucyjny ploter Océ Colorado 1640 z innowacyjną technologią UVgel, wydajny system druku produkcyjnego imagePRESS C650 oraz najnowszy ploter graficzny imagePROGRAF PRO-6000. Wszystkie nagrodzone urządzenia będzie można zobaczyć w strefie Canon (hala III, stoisko E5) podczas FestiwaluDruku (13-14 września, Centrum EXPO XXI, Warszawa).

 

20170808canon Canon imagePROGRAF PRO-6000 4 

 

Targowe nagrody w konkursie o Złoty Medal przyznawane są produktom i rozwiązaniom, które odznaczają się szczególnymi walorami w zakresie ekonomiczności użytkowania i eksploatacji, pozytywnie oddziałują na środowisko oraz cechują się wysoką funkcjonalnością i estetyką. W skład Jury konkursowego wchodzą eksperci ds. rynku reklamy i poligrafii, specjaliści branżowi oraz przedstawiciele mediów.

 

Rewolucyjna technologia Canon UVgel
Jednym z laureatów Złotego Medalu został innowacyjny ploter Océ Colorado 1640 z rewolucyjną technologią UVgel. To najszybsze urządzenie w segmencie wysokonakładowych ploterów graficznych, dostępnych w formacie 64” – osiąga prędkość nawet do 159 m2/h (druk billboardów i banerów zewnętrznych) i 40 m2/h przy druku materiałów w najwyższej jakości.

Jury doceniło urządzenie za:
• innowacyjność technologii UVgel – niskotemperaturowe utrwalanie atramentu (tylko ok. 28 stopnie C) i w pełni kontrolowany atrament w postaci żelu;
• przełomową wydajność i elastyczność;
• wszechstronność i szeroki zakres zadrukowywanych mediów;
• wysoki poziom automatyzacji pracy dzięki wykorzystaniu dwóch roli.

 

20170808canon Océ Colorado 1640

 

„FestiwalDruku to najlepsza okazja do premierowego pokazu technologii UVgel w Polsce – naszej największej innowacji ostatnich lat. Ploter Océ Colorado 1640 może okazać się prawdziwą rewolucją w wysokonakładowej produkcji materiałów informacyjno-marketingowych i graficznych” – mówi Tomasz Miękus, Product Business Developer, Canon Polska. „Jesteśmy przekonani, że technologia UVgel będzie motorem kolejnych zmian w sektorze cyfrowego druku wielkoformatowego. Dlatego gorąco zapraszamy do strefy Canon podczas targów (hala III, stoisko E5), gdzie specjaliści zaprezentują szereg aplikacji i praktyczne możliwości plotera, a także opowiedzą o kierunkach rozwoju biznesowego” – dodaje Miękus.

 

Jury doceniło także wysokowydajny kolorowy system druku produkcyjnego imagePRESS C650. To pierwszy w tej klasie urządzeń system, który umożliwia druk cyfrowy z rzeczywistą rozdzielczością 2400 x 2400 dpi. imagePRESS C650 wyróżnia się szeregiem innowacyjnych rozwiązań, jak np.: korekcja geometrii obrazu, automatyczna regulacja barw w szerokim zakresie, druk na mediach teksturowanych oraz na kopertach bez rekonfiguracji maszyny.

W uzasadnieniu nagrody przedstawiciele jury wyróżnili takie cechy maszyny, jak:
• rzeczywistą rozdzielczość druku 2400 x 2400 dpi połączoną z 256 odcieniami;
• możliwość równoczesnego druku na kopertach i standardowych mediach bez wprowadzania zmian w maszynie;
• liniaturę urządzenia 190 lpi;
• inteligentną regulację kolorystyki (kalibracja także na kolorach zmieszanych);

 

20170808canon Canon imagePRESS C650

 

Trzecim laureatem Złotego Medalu został imagePROGRAF PRO-6000 – najnowszy 12-kolorowy wielkoformatowy ploter atramentowy do druku w formacie 60 cali, który uzupełnia wielokrotnie nagradzaną serię urządzeń imagePROGRAF PRO. Najnowszy reprezentant linii doskonale nadaje się do druku reklam, grafik i plakatów do użytku zewnętrznego i wewnętrznego.

O przyznaniu Złotego Medalu dla plotera Canon zadecydowały m.in.:
• atrament pigmentowy LUCIA PRO o szerokim zakresie dynamicznych kolorów;
• głowica drukująca o zaawansowanej precyzji;
• nowy mechanizm przetwarzania obrazu L-COA PRO;
• doceniany przez branżę bezbarwny tusz Chroma Optimizer, zapewniający wierne odwzorowanie obrazu na papierach błyszczących;

 

20170808canon Océ Colorado 1640 1

FestiwalDruku.pl odbywa się w dniach 13-14 września br. w Hali EXPO XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Strefa Canon zlokalizowana będzie w hali III, stoisko E5.

 

20170808canon Zloty Medal 2017

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także