Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Otwórz swój dom
Data dodania: 31.08.17

Budowanie domów otwartych na otoczenie to trend, który utrzymuje się już od kilku lat. Dla osób, które chcą poczuć bliższą więź z przyrodą opracowano nowoczesne rozwiązania: dzięki zastosowaniu dużych przeszklonych drzwi tarasowych lub zrezygnowaniu z progu w przejściu, wnętrze domu oraz ogród lub taras przestają być od siebie wyraźnie oddzielone, a wręcz odwrotnie – stają się jeszcze bliższe.

 

20170808InouticEasystep Eforte przekroj plaski prog Inoutic


Domy otwarte na krajobraz, z widokiem na zieleń Skandynawowie cenili od dawna. Od pewnego czasu także i w Polsce coraz częściej odczuwamy chęć zbliżenia się do natury. Dlatego, do swoich domów szukamy rozwiązań, które zapewnią nam dużo światła oraz piękny widok dzięki zastosowaniu dużych przeszklonych powierzchni.


Bliżej natury
System drzwi podnoszono-przesuwnych HST od firmy Inoutic pozwala stworzyć prawdziwą „przeszkloną ścianę”, przez którą można obserwować zmieniające się wraz z upływem pór roku otoczenie. Chcąc wyjść na taras wystarczy lekko przesunąć drzwi – pomimo dużych rozmiarów sięgających nawet do 15m2 ich otwieranie i zamykanie jest bardzo wygodne dzięki zastosowaniu w nich specjalnych mechanizmów tzw. „Soft Close”.

 

20170808Inoutic 3

 

Zaawansowane rozwiązania technologiczne w systemie drzwi HST zapewniają pełną szczelność na wiatr i deszcz oraz powodują, że ciepło ze środka nie wydostaje się na zewnątrz (Uf= 1,3 W/m2K). Latem, drzwi nie trzeba wcale zamykać, dzięki czemu taras staje się naturalnym przedłużeniem wnętrza domu. Przy otwartych drzwiach tarasowych widać jednak nie tylko zewnętrzną ramę, ale także jej wnętrze.

 

Decydując się na wybór profilu warto zwrócić uwagę na detal, który przyciąga uwagę – jego rdzeń. Inoutic, jako pierwszy producent zaoferował możliwość dopasowania koloru wnętrza ramy do jej barwy na zewnątrz. Dostępna gama kolorystyczna obejmuje rdzenie w odcieniu grafitowym, białym, kremowym oraz brązowym. Zastosowanie profilu z rdzeniem w tym samym kolorze nadaje pomieszczeniu klasę i styl.

 

20170808Inoutic 11 

 


Przeszkody zlikwidowane

Symboliczną granicę oddzielającą wnętrze domu od tarasu stanowi znajdujący się między nimi próg. Inoutic proponuje rozwiązanie, dzięki któremu przeszkoda ta zostaje zupełnie usunięta.

 

System progu bezbarierowego Easystep umożliwia wbudowanie progu w podłogę, dzięki czemu nie wystaje on nad jej powierzchnię. To duże ułatwienie zwłaszcza dla małych dzieci czy osób starszych, u których najłatwiej o potknięcie przy przechodzeniu na taras. Pomimo wysokości wynoszącej dokładnie zero centymetrów, Easystep ma wysokie parametry termiczne (Uf = 1,8 W/m2K), nie przepuszcza również wody ani podmuchów wiatru. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej przekładki termicznej.

 

20170808Inoutic Easystep Eforte plaski prog Inoutic

 

Tęsknota za naturą ma swoje odzwierciedlenie w chęci poszukiwania rozwiązań, które przybliżą nasz dom do otoczenia. Dzięki przeszklonym drzwiom z widokiem na taras czy ułatwionemu przechodzeniu z wnętrza pomieszczenia, natura jest na wyciągnięcie ręki.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także