Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T
Data dodania: 09.10.17

 Targi R+T 2018: program ramowy

Na targach R+T 2018 – wiodących Międzynarodowych Targach Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych - na specjalistów z branży oczekują w dziesięciu nowoczesnych halach targowych różnorodne prezentacje, które spełnią wszelkie oczekiwania gości targowych.

Bogaty program ramowy targów R+T w Stuttgarcie jest okazją do pogłębienia własnej wiedzy i zapewnia również możliwość bezpośredniej wymiany doświadczeń z ekspertami z branży. Koncepcja targów R+T jest bezpośrednio zorientowana na potrzeby rynku.

 

20170933RT 18 PM1 Hallenplan gr

 

Specjaliści odwiedzający targi będą mogli na żywo zapoznać się z ofertą ponad 900 wystawców z 41 krajów i zobaczyć wiele innowacji z zakresu automatyzacji obiektowej, efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i komfortu. „Te trendy tematyczne znajdą swoje odzwierciedlenie również w przygotowywanym programie ramowym“, podkreślił Sebastian Schmid, dyrektor działu targów technologicznych.

 

20170933RT 15 P IP 094 gr

 

Program towarzyszący targom R+T będzie obejmował w dniach od 27. lutego do 3. marca 2018 nie tylko znane już pokazy specjalne i fora dyskusyjne, ale zostanie uzupełniony także o nowe elementy. „W ten sposób we współpracy z naszymi partnerami tworzymy nowe platformy, na których odwiedzający będą mogli uzyskiwać informacje zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami“, powiedział Sebastian Schmid.

 

20170933RT 15 W 521 gr

 

Premiery
Na zbliżającą się kolejną edycję wiodących targów R+T zoptymalizowano koncepcję hal, dzięki której zapewniono działowi „Outdoor. Ambiente. Living.“ w hali Oskara Lappa (hala 6) odpowiednio dużą powierzchnię wystawienniczą, aby móc sprostać wielkiemu zainteresowaniu produktami z działu osłon przeciwsłonecznych i zabezpieczeniom przed oddziaływaniami klimatycznymi.

 

Od roku 2018 właśnie tutaj będzie organizowana tzw.„Mekka“ dla hotelarstwa i gastronomii, która zostanie uzupełniona w Rothauspark o ekspozycje specjalne poświęcone temu tematowi. Odwiedzający będą mogli poznać produkty i ich zastosowanie od ich najlepszej strony. „Na wiodących światowych targach R+T goście odwiedzający targi będą mogli na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób innowacyjne produkty spełniają wymagania hotelarstwa i gastronomii: mają one na przykład przedłużyć i zoptymalizować sezon na wolnym powietrzu, chroniąc niezawodnie przed słońcem, wiatrem i deszczem“, wyjaśnia Sebastian Schmid.

 

20170933RT 18 PM05 Bild 2 gr

 

Opcjonalny osprzęt, taki jak oświetlenie, promienniki ciepła, rutery WLAN oraz wiele innych zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Ważną zaletą nowych systemów jest nie tylko ich wzornictwo oraz rozwiązania techniczne, ale przede wszystkim ich elastyczność, która umożliwia ich zastosowanie we wszelkich warunkach architektonicznych.

 


Na uwagę specjalistów z branży odwiedzających targi zasługuje również dział inteligentny dom „Smart Home“. W ramach forum R+T Smart Home Forum organizowanym na stoisku Federalnego Zrzeszenia Producentów Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Bundesverband Rollladen und Sonnenschutz e. V.) odbędzie się wiele wykładów i dyskusji panelowych, w trakcie których swoimi doświadczeniami podzielą się architekci, eksperci od zabezpieczeń przeciwwłamaniowych, nabywcy i specjaliści z branży.

 

20170933RT 18 PM05 Bild 3 gr

 

Podczas każdego dnia targów w centrum uwagi znajdzie się inny temat główny, dzięki czemu zagadnienia efektywności energetycznej, komfortu, zabezpieczeń przeciwwłamaniowych i standardów interfejsów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami będą mogły być omówione szczegółowo, podobnie jak kwestie sprzedaży i montażu nowych rozwiązań.


Po raz pierwszy odbędzie się międzynarodowy kongres Automatic Doors, organizowany przez krajowe i międzynarodowe zrzeszenia producentów bram. Ten format zdobył już renomę na innych targach specjalistycznych na całym świecie. Sebastian Schmid: „Oznacza to, że w centrum uwagi staną w szczególności tematy o znaczeniu ponadkrajowym, które będą omawiane w ramach sesji dyskusyjnych i prelekcji.“

 

20170933RuT18 PM4 Februar Warema 1 gr

 

Wiedza specjalistyczna
Organizatorzy targów R+T 2018 cieszą się już teraz, że będą mogli zaoferować gościom tych wiodących targów od dawna sprawdzone punkty programu ramowego. Pośród nich znajdzie się między innymi Forum Bram (Torforum), w ramach którego wiele zrzeszeń branżowych oraz instytucji, takich jak na przykład Zrzeszenie Branżowe Producentów Bram (BVT – Verband Tore), ift Rosenheim i po raz pierwszy FTA e. V..

 

Zrzeszenie Branżowe Automatyki Drzwiowej (Fachverband Türautomation), będą prezentowały przez cztery dni najnowsze trendy i rozwiązania z dziedziny drzwi i bram. Wśród omawianych tematów znają się zmiany norm, oznaczenia CE dla bram i drzwi, bezpieczna eksploatacja szlabanów i wpływ rewolucji przemysłowej 4.0 na branżę produkcji drzwi i bram. Ponownie odbędzie się giełda kooperacyjna b2b, której inicjatorem jest Handwerk International Baden-Württemberg, giełda będzie wspierała nawiązywanie kontaktów pomiędzy zainteresowanymi przedsiębiorstwami.

 

20170933RuT 18 PM07 Messe Stuttgart gr

 


Tematem ekspozycji specjalnej ift Rosenheim na targach R+T 2018 w Stuttgarcie będzie komfort i bezpieczeństwo, a w szczególności automatyka do drzwi i bram. Sebastian Schmid powiedział: „W centrum uwagi znajdą się prezentacje związane z bezpieczeństwem i zorientowanymi na użytkownika cechami drzwi, bram, okien i zaciemnień.“ Dzięki prezentowanym produktom podczas forum i specjalnych prezentacji będzie można dowiedzieć się na żywo, w jaki sposób cechy konstrukcje wpływają na jakość i bezpieczeństwo drzwi oraz bram i jak są one uzależnione ich przeznaczenia.

 

Warsztaty ES-SO – European Solar Shading Organisation będą poświęcone tematowi „Inteligentnych osłon przeciwsłonecznych, jako innowacyjnej koncepcji efektywności energetycznej i komfortu mieszkaniowego w budynkach“. „Specjalistyczne zagadnienia będą codziennie rozważane w ramach RS-Update, gdzie do dyspozycji zainteresowanych będą referenci Federalnego Zrzeszenia Producentów Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Bundesverband Rollladen und Sonnenschutz e. V.)“, zapowiedział Sebastian Schmid.

 

20170933RuT18 PM4 Februar Alukon 3 gr


Przegląd siostrzanych imprez R+T na rynkach spoza Niemiec przestawiają podczas R+T Worldwide eksperci z branży oraz międzynarodowe zrzeszenia branżowe. Zaprezentują również specyfikę rynków, na których imprezy odbywają się imprezy i odpowiedzą na pytania zainteresowanych wystawców i gości targowych. Również w roku 2018 wiedza fachowa zostanie poddana próbie w praktyce: „Podczas konkursu Handwerkerbattle zostaną wyłonieni rekordziści w montażu markiz, rolet i innych elementów“, informuje Sebastian Schmid.

 

Pokaz specjalny młodych talentów „Junge Talente 2018“ przedstawi gościom targowym R+T wybrane prace przyszłych rzemieślników. Warto będzie również odwiedzić prelekcję „Profesjonalne czyszczenie osłon przeciwsłonecznych“ zorganizowane przez Niemieckie Zrzeszenie Czyszczenia Osłon Przeciwsłonecznych (VDS – Verband deutscher Sonnenschutzreiniger).

 

20170933RT 18 PM10 3 gr

 

Nagroda Innowacyjności targów R+T
Stałym punktem programu ramowego wiodących Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T jest Nagroda Innowacyjności. „Nagroda za innowacyjne i prekursorskie rozwiązania jest przyznawana w dziewięciu kategoriach“, powiedział Sebastian Schmid. Wyróżnienia będą przyznawane dla takich grup produktowych jak rolety, markizy, żaluzje fasadowe, wewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, tekstylia techniczne, drzwi oraz rozwiązania specjalne, aż po napędy, szczególne wyróżnienia za wzornictwo, efektywność energetyczną, dla handlu specjalistycznego i młodych rzemieślników.

 

Dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Innowacyjności jest przygotowana przez Targi Stuttgarckie we współpracy z Federalnym Zrzeszeniem Producentów Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Bundesverband Rollladen + Sonnenschutz e.V.), Zrzeszeniem Producentów Bram (BVT – Verband Tore) i Zrzeszeniem Producentów Tkanin Technicznych do Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Industrieverband Technische Textilien – Rollladen – Sonnenschutz e. V.).Wręczenie nagrody odbędzie się w przeddzień rozpoczęcia targów.