Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Targi Kielce ze wsparciem Watykanu. Prezes Mochoń zapowiada podpisanie porozumienia z Papieską Radą ds. Kultury
Data dodania: 09.11.17

20171022sacro sacroexpo logoKielecki ośrodek wystawienniczo – kongresowy oraz Papieska Rada ds. Kultury od 13 lat działają na rzecz promowania wydarzeń łączących wartości artystyczne z duchowymi.

Efektem ostatniego spotkania Zarządu Targów Kielce z przewodniczącym Rady, kardynałem Gianfranco Ravasim jest porozumienie, które umocnić ma dotychczasową współpracę. Oficjalne podpisanie dokumentu planowane jest jeszcze w tym roku.

 

Targi Kielce to organizator znanej w Europie Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Podczas wydarzenia, od ponad dekady wręczany jest Medal Papieskiej Rady ds. Kultury - szczególne wyróżnienie, ważne dla środowiska twórczego działającego w sferze sacrum.

 

Uroczystość co roku przyciąga do Kielc wybitnych artystów z całego świata, których dorobek przyczynia się do rozwoju kultury i kształtuje duchowość człowieka. Do tej pory Kapituła Medalu Per Artem Ad Deum, której przewodniczy ks. Biskup dr Marian Florczyk przyznała 21 nagród.

 

W gronie dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi: Wojciech Kilar, Leszek Mądzik, Krzysztof Zanussi, Ennio Morricone, Krzysztof Penderecki, czy Arvo Pärt.


20171022sacro TK logo 2016Medal Papieskiej Rady ds. Kultury był przedmiotem spotkania w Watykanie, w którym uczestniczył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej JE Marian Florczyk oraz Zarząd Targów Kielce – prezes dr Andrzej Mochoń i wiceprezes Bożena Staniak. Owocem rozmów była decyzja o podpisaniu porozumienia, dzięki któremu współpraca w promowaniu idei „Per Artem Ad Deum – Przez Sztukę do Boga” ma być jeszcze bardziej efektywna.


- Organizując Sacroexpo kierujemy się nie tylko celami biznesowymi. Nadrzędne pozostaje dla nas umacnianie więzi Kościoła, wartości duchowych z artystycznym wyrazem. Porozumienie, które uroczyście podpiszemy jeszcze w tym roku jest motywacją do dalszych działań w rozpowszechnianiu dziedzictwa kulturowego i religijnego. Jest ono ważne również z punktu widzenia kształtowania wizerunku naszego ośrodka, jako mecenasa kultury i firmy łączącej idee świata biznesu i sztuki – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.


Najbliższa edycja Sacroexpo, podczas której Medalem Per Artem Ad Deum nagrodzeni zostaną kolejni artyści, odbędzie się od 11 do 13 czerwca 2018. W ramach ostatnich targów swoją ofertę zaprezentowało 284 wystawców z 13 krajów. Wystawę odwiedziło ponad 5000 gości.