Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

Architekci w świecie AVALON
Data dodania: 16.11.17

Wystarczyło założyć okulary VR, żeby wkroczyć do wirtualnego, trójwymiarowego projektu architektonicznego. Uczestnicy konferencji NOWE OBLICZE BIM 2017 wędrowali w cyfrowej przestrzeni, oglądając rozwiązania oparte na systemach aluminiowych firmy Reynaers.

 

20171101Reynaers Avalon campaign visual

 

Konferencja NOWE OBLICZE BIM odbyła się 7 listopada w warszawskim Multikinie Złote Tarasy. Zgromadziła prawie 500 architektów, inżynierów, deweloperów, wykonawców i innych profesjonalistów z branży budowlanej i architektonicznej. Firma Reynaers jako partner wydarzenia, prezentował m.in. swoje innowacyjne narzędzie – AVALON. To pokój rzeczywistości wirtualnej, dzięki któremu architekci mogą przetestować swój projekt, porównać różne rozwiązania i na bieżąco wprowadzać zmiany do projektu.

 

20171101Reynaers render b w

 


Technologia BIM (Building Information Modeling) opiera się na wykorzystaniu parametrycznego modelowania. Wirtualne modele BIM pozwalają na dopracowanie projektu oraz na wyłapanie błędów na wczesnym etapie inwestycji. To przepis na budowanie szybciej, taniej i lepiej, a także sposób na łatwiejszą komunikację pomiędzy różnymi grupami uczestniczącymi w całym procesie – od inwestora, przez architekta, po wykonawcę.

 

20171101Reynaers BMI 7listopad-96


Wszyscy goście konferencji mogli zapoznać się z możliwościami pokoju rzeczywistości wirtualnej AVALON, który opiera się właśnie na technologii BIM – Nina Timmermans, (International Business Development, Reynaers), która przyjechała do Polski specjalnie na konferencję NOWE OBLICZE BIM, zaprezentowała jej uczestnikom potencjał i praktyczne zastosowanie tego innowacyjnego rozwiązania firmy Reynaers.

 

20171101Reynaers BMI 7listopad-167


Każdy, kto chciał bliżej poznać możliwości, które daje AVALON, mógł skorzystać z wyjątkowej prezentacji na stoisku Reynaers. Wystarczyło założyć okulary VR i wziąć w ręce specjalne sterowniki, żeby przespacerować się po trójwymiarowej wizualizacji budynku.

 

Nasi goście wędrowali po wirtualnych korytarzach i pokojach, zwiedzali kolejne piętra i oceniali różne wersje rozwiązań opartych na systemach aluminiowych firmy Reynaers. Zmiany, wprowadzane na bieżąco do projektu architektonicznego, były natychmiast widoczne w wirtualnym świecie.

 

20171101Reynaers BMI 7listopad-169


„Na konferencji mogliśmy zaprezentować tylko część możliwości, które oferuje AVALON. W pełni można docenić jego zalety w siedzibie firmy, w Belgii. 25 projektorów tworzy wyjątkowo realistyczny i szczegółowy obraz, praktycznie zamieniając architektoniczny projekt w rzeczywistość” – mówił Michał Serzycki, Dyrektor Regionalny ds. Projektów w Reynaers Polska, który oprowadzał uczestników konferencji po wirtualnym świecie AVALON. – „Najważniejsze jest to, że można w ten sposób ocenić na etapie projektowania swoją własną inwestycję. Specjaliści firmy Reynaers mogą stworzyć wirtualny model każdego architektonicznego projektu” – dodał Michał Serzycki.

 

20171101Reynaers BMI 7listopad-170


Dzięki konferencji NOWE OBLICZE BIM polscy architekci i inni profesjonaliści z branży budowlanej znają już zalety pokoju rzeczywistości wirtualnej AVALON. Teraz wystarczy, że umówią się na wirtualny spacer po własnym projekcie, już w Duffel w Belgii.

 

20171101Reynaers BMI 7listopad-388