Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Pokazy zdobienia szkła na targach GLASS 2017
Data dodania: 16.11.17

Targi GLASS są jedynym w Polsce wydarzeniem skierowanym dla profesjonalistów z branży szkła – materiału budowlanego XXI wieku. Miesięcznik „Świat Szkła” już po raz trzeci jest organizatorem pokazów zdobienia szkła w ramach targów GLASS. Pokazy mają na celu demonstrację różnych współcześnie używanych technik zdobienia, a przygotowują je firmy zajmujące się tym na co dzień. Niektóre techniki, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem zwiedzających pokazywane są również w następnym roku. Tak jest w tegorocznej edycji targowej z pokazami witrażu żywicowego i fusingu. Poniżej krótki opis tego, co można będzie zobaczyć w czasie pokazów na targach GLASS 2017

 

HARMONOGRAM POKAZÓW

20171101pokazy

 

Grawerowanie szkła
Jedną z najstarszych technik zdobienia szkła jest grawerowanie. Pierwsze, prymitywne narzędzia ręczne, używane w celu rycia wzorów w powierzchni szklanej, współcześnie zostały zastąpione przez wyspecjalizowane maszyny. Takie właśnie współczesne procesy grawerowania, przy użyciu urządzeń mechanicznych i laserowych, zademonstruje firma GRAVOTECH z Wrocławia.

 

Fusing
Fusing uznawany jest za sztukę zdobienia szkła z „najwyższej półki”. To łączenie elementów szklanych w wysokiej temperaturze. Nawet drobne detale powstające w tej technice przyciągają wzrok niepowtarzalnością wzornictwa. Zwiedzający targi będą mieli okazję osobiście uczestniczyć w procesie tworzenia dzieł fusingowych w czasie pokazów zorganizowanych przez „Szklaną Kuźnię” Magdy Kuźniarz z Wolimierza. Podczas targów zaprezentuje ona cały proces tworzenia szkła fusingowego: wycinanie szklanych elementów z szyby typu float, zabarwienie tlenkami metali i farbami szklarskimi, ozdobienie zmianą faktury i wytopienie w piecu szklarskim. Po zakończonym procesie uczestnicy będą mogli zabrać swoje szklane prace. Podczas procesu topienia możliwe będzie zajrzenie do pieca.
Ubiegłoroczne warsztaty fusingu, zorganizowane przez firmę CZYLOK, można zobaczyć pod tym linkiem: http://www.swiat-szkla.pl/lista-kategorii-galerii-phoca/category/52-kunia-szka-u-czyloka.html

 

Witraże żywicowe
W tym roku, w ramach pokazów targowych odwiedzający będą mogli obserwować ponownie proces tworzenia witraży w technice żywicowania. Ponieważ technologia ta jest względnie tania i dostępna dla zwykłego posiadacza mieszkania, czy domku, w ub. roku cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W tym roku zaprezentuje ją firma PHU „Kryształ” Anna Radzik z Nowego Sącza.

 

20171101 l DSC02384

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także