Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Schöck numerem jeden w kategorii „Balkony/Loggie/Tarasy” Architects’ Darling 2017
Data dodania: 21.11.17

Firma Schöck otrzymała jeden złoty i dwa srebrne trofea „Architects’ Darling” 2017. To nagroda przyznawana przez architektów za najlepsze osiągnięcia i rozwiązania w branży budowlanej, nazywana również w kuluarach „Oscarem dla budownictwa”. 

 

20171101Schoeck Architects Darling  72dpi 

 Fot. Schöck

 

W kategorii produktów „Balkony/Loggie/Tarasy” Schöck Isokorb, nośny element termoizolacyjny, zapobiegający powstawaniu mostków cieplnych na wystających elementach, takich jak balkony, zajął pierwsze miejsce. To wyróżnienie oznacza, że Schöck jest ulubioną marką architektów w tej dziedzinie rozwiązań. Architekci docenili szczególnie nowatorstwo produktów, które odpowiadają na aktualne standardy w budownictwie.


Nośne elementy termoizolacyjne Schöck Isokorb to najwyższy poziom technologiczny minimalizacji mostków cieplnych. Połączenie płyty balkonowej z budynkiem za pomocą łączników Schöck Isokorb, czyli nośnych elementów termoizolacyjnych do oddzielenia wystających elementów konstrukcyjnych, takich jak balkony, attyki czy zadaszenia, pozwoli na zachowanie ciągłości izolacji. Schöck Isokorb dedykowane są wszystkim rodzajom balkonów, w połączeniach żelbet-żelbet, żelbet-drewno, żelbet-stal oraz stal-stal, jak również podczas modernizacji starszych obiektów.


Łącznik Isokorb przenosi obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwia oddzielenie ciepłych i zimnych elementów całej konstrukcji. Dzięki łącznikom Schöck Isokorb zapewniona jest ciągłość izolacji termicznej oraz zmniejszenie grubości wykończonej płyty balkonowej, której nie trzeba dodatkowo ocieplać. To rozwiązanie sprawia, że konstrukcje balkonów może kształtować w dowolny sposób, co korzystnie wpływa na końcowy efekt wizualny budynku.

 

20171101Schoeck award 72dpi

Statuetka Architects’ Darling, Fot. Schöck


W kategorii „Innowacyjna Budowa” jury przyznało drugie miejsce dla najnowszego produktu Schöck – Isokorb XT-Combar – łącznika z zintegrowanymi prętami wykonanymi z włókien szklanych, który zapewnia zwiększoną o około 30% izolację cieplną i ogranicza powstawanie mostków cieplnych do minimum.


Kolejne srebrne trofeum firma Schöck otrzymała za produkt, który poprawia właściwości termoizolacyjne betonowych ścian warstwowych. Schöck Thermoanker został doceniony w dziedzinie „Technika Mocowań”. Schöck Thermoanker stanowi efektywną energetycznie alternatywę dla elementów kratownicowych, stosowanych zwyczajowo do łączenia betonowych płyt ścian warstwowych izolowanych od wewnątrz.


Marka Schöck została wyróżniona na podstawie opinii około 2000 architektów. Nagrody przyznawane były w 24 kategoriach, w których łącznie poddanych ocenie zostało ponad 200 produktów z branży budowlanej. Oprócz kategorii produktowych, 40 ekspertów testowało również 160 innowacyjnych rozwiązań w budownictwie. Jury przyznało 11 nagród obejmujących ten obszar.
Ceremonia wręczenia statuetek odbyła się po raz siódmy w niemieckim Celle, w Dolnej Saksonii. Wzięło w niej udział 350 przedstawicieli branży budowlanej, których produkty doceniają i stosują w swoich projektach architekci.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także