Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

One Charles de Gaulle – ekologiczny luksus
Data dodania: 20.12.17

Najwyższy standard, ciekawa architektura i wiele wysokiej klasy rozwiązań przyjaznych środowisku – projekt One Charles de Gaulle to jedna z najciekawszych i najbardziej luksusowych inwestycji mieszkaniowych w Bukareszcie. W projekcie uczestniczy firma Reynaers, która dostarczyła profile aluminiowe do okien.

 

20171212onecharlesdegaulle2 JPG

 

Dwa budynki, 33 apartamenty, 55 miejsc parkingowych i wiele zieleni – zarówno w okolicy, jak i w obrębie inwestycji. One Charles de Gaulle powstaje w północnej części Bukaresztu, tuż przy ogromnym parku Herăstrău (110 ha), w którym kryje się jezioro o tej samej nazwie. W okolicy powstaje też wiele nowoczesnych budynków biurowych. To doskonały adres dla biznesu i świetna lokalizacja na mieszkanie.

 

Rozwiązania przyjazne środowisku

One Charles de Gaulle to jeden z najbardziej wymagających pod względem wydajności energetycznej projektów, w których uczestniczy firma Reynaers. Budynki, realizowane przez One United Properties, spełniają wymagania stawiane przed przyjaznymi dla środowiska inwestycjami Green Homes (certyfikat przyznaje organizacja Romanian Green Building Council, RoGBC).

 

20171212onecharlesdegaulle13 JPG

 

Elementami, które brano pod uwagę przy ocenie projektu, były między innymi zielone tarasy, wysoka wydajność energetyczna budynku, zastosowanie materiałów niezawierających szkodliwych substancji, a także ograniczenie ilości odpadów w trakcie budowy.

 

20171212onecharlesdegaulle1 JPG

 

Apartamentowce zaprojektowano tak, żeby zapewnić we wnętrzach jak najwięcej naturalnego światła – gwarantują to między innymi przeszklone balkony oraz zastosowane w oknach wąskie i jednocześnie wytrzymałe aluminiowe profile SL 38 marki Reynaers. Konstrukcja fasad została zaprojektowana tak, żeby latem zatrzymywać nadmiar słońca i ograniczyć koszty wentylacji. Szczelne, wysokiej jakości i o doskonałych parametrach termicznych profile aluminiowe Reynaers chronią apartamenty przed ucieczką ciepła, przedostawaniem się wiatru i wody. Są zarówno elementem eleganckiej, nowoczesnej fasady, jak i wydajnego systemu energetycznego budynku.

 

20171212onecharlesdegaulle4 JPG

 

Zieleń i światło

Budowa obiektu One Charles de Gaulle ruszyła w 2015 roku, jej zakończenie zaplanowano na marzec 2018 roku. Na jednej działce powstają dwa nowoczesne, pięciopiętrowe budynki, pomiędzy którymi znajduje się teren z prywatnymi ogrodami. Zieleni jest więcej – architekci zaprojektowali między innymi białe kubiki urozmaicające elewację; w każdym z nich będą rosnąć odpowiednio dobrane rośliny. Na najwyższych poziomach zaplanowano duże, jasne tarasy. Światło wpada do wnętrz dzięki dużym przeszkleniom – w budynku zastosowano system okien przesuwnych Hi-Finity, dzięki którym wnętrza można w każdej chwili otworzyć na balkon lub taras.

 

20171212onecharlesdegaulle12 JPG

 

Deweloper: One United Properties
Termin zakończenia inwestycji: pierwszy kwartał 2018 roku
Zastosowane rozwiązania Reynaers: profile SL 38 i system Hi-Finity
Projekt architektoniczny: X Architecture & Engineering i Bueso Inchausti Rein
Projekt wnętrz: Lemon Interior Design

 

 

 

O projekcie czytaj na https://www.reynaers.com/get-inspired/one-charles-de-gaulle

Wizualizacje wnętrz zobacz na https://oneunited.ro/development/one-charles-de-gaulle/