Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Niezawodna w wykrywaniu wad i awarii: kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C Professional
Data dodania: 25.01.18

Wykazuje różnice temperatury w kilka sekund

Wykorzystując nową kamerę termowizyjną Bosch GTC 400 C Professional wykonawca może pracować szybciej i bardziej efektywnie na każdym etapie budowy.

Urządzenie rejestruje obraz termiczny dostarczając wielu szczegółowych informacji, co pomaga w szybkiej ocenie sytuacji i zapewnia wykonawcy dane niezbędne do przygotowania oferty. Umożliwia też skuteczną kontrolę efektu przeprowadzonych prac.

 

201810110bosch PT1a-01.18

Fot. BoschSzybkie wykrywanie wad i awarii oraz szacowanie powstałych szkód
Kontrola grzejników i ogrzewania podłogowego pod kątem równomiernego rozprowadzania ciepła, wykrywanie punktów przegrzewania się instalacji elektrycznych lub mostków termicznych, identyfikacja przyczyn strat energii i przeciągów – to wszystko umożliwia kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C Professional.

 

201810110bosch PT1b-01.18

Fot. Bosch

 

Urządzenie pomaga wykonawcom na każdym etapie realizacji projektu: podczas pierwszych konsultacji z klientem, w trakcie których można z jej pomocą przedstawić wizualizację problematycznych miejsc, w czasie wykonywania czynności przygotowawczych, takich jak sprawdzanie układu przewodów, aż po etap dokumentacji i weryfikacji wyników przeprowadzonych prac. Kamera w niezawodny sposób wykrywa wady i pozwala szybko ocenić sytuację, gdy np. chcemy być pewni, że podczas montażu ścian działowych w systemie suchej zabudowy nie dojdzie do uszkodzenia instalacji ogrzewania podłogowego.

 

201810110bosch PT1c-01.18

 Fot. Bosch

 

Szybka wymiana danych i ich przetwarzanie na smartfonie lub komputerze
GTC 400 C Professional jest wyposażona w moduł komunikacyjny WLAN, dlatego może pełnić funkcję hotspotu WiFi. Użytkownicy mogą połączyć swój smartfon lub tablet z kamerą i importować obrazy wraz z danymi pomiarowymi do aplikacji Bosch Measuring Master. W ten sposób zdjęcia termiczne i dane pomiarowe można szybko przekazać klientom, kolegom lub innym wykonawcom. Zrobione kamerą zdjęcia można edytować bezpośrednio w aplikacji i dołączyć do nich notatki lub instrukcje. Alternatywną opcją jest przeniesienie plików ze zdjęciami na komputer za pomocą kabla micro USB, aby je edytować lub sporządzać raporty i oferty w bezpłatnym oprogramowaniu GTC Transfer Software.

 

201810110bosch PT1d-01.18

 Fot. Bosch

 

Szeroki zakres informacji i zdjęcia prezentujące rzeczywisty obraz zapewniają łatwą orientację
Szeroki kąt kamery (71 stopni) pozwala na utrwalenie na jednym zdjęciu dużego fragmentu obrazu, nawet przy niewielkiej odległości od obiektu. Na zapisanych w pamięci zdjęciach termicznych o rozdzielczości 160 x 120 każdy z 19.200 pikseli na wyświetlaczu 3,5 cala odpowiada dokładnie jednemu punktowi pomiarowemu, co zapewnia szczegółowy i pełen informacji obraz. Dzięki wysokiej czułości termicznej urządzenia, na obrazie precyzyjnie są przedstawione nawet najdrobniejsze różnice temperatur.

 

201810110bosch PT1e-01.18

 Fot. Bosch

 

Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Naciśnięcie jednego przycisku umożliwia aktywację funkcji „Obraz w obrazie”. Obraz termiczny jest wówczas prezentowany w bezpośrednim odniesieniu do obrazu rzeczywistego, dzięki czemu można łatwiej przyporządkować i zlokalizować wykonane pomiary. Aby lepiej uwidocznić drobne różnice temperatur lub kontrastu, użytkownicy mają do wyboru różne kolorystyki.

 

Na życzenie urządzenie może automatycznie oznaczać punkt najniższej i najwyższej temperatury. Pozwala to m.in. szybko lokalizować poluzowane połączenia w szafach rozdzielczych. Dynamiczna skala dopasowuje się do zmierzonej wartości minimalnej i maksymalnej, ale można ją też zablokować. Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji jednolitą skalę odniesienia o takiej samej wizualizacji, co jest przydatne podczas wykonywania pomiarów w pomieszczeniach o różnych temperaturach.

 

Urządzenie może być zasilane przy użyciu wymiennego akumulatora 12 V lub 4 baterii alkalicznych (AA), co zapewnia elastyczność działania. Obudowa kamery posiada stopień ochrony przed wodą i pyłem IP 53, dzięki czemu może być ona bezpieczne stosowana na budowie.

 

- Szybka dokumentacja wyników: transfer danych do aplikacji Bosch Measuring Master 
- Łatwa lokalizacja problemu: równoczesna rejestracja obrazu termicznego i rzeczywistego 
- Elastyczna praca: zasilanie za pomocą akumulatora lub standardowych baterii alkalicznych 

 

Kamera termowizyjna GTC 400 C Professional jest dostępna w sprzedaży od stycznia 2018 r.

 

 

Dane techniczne
GTC 400 C Professional
Zakres pomiaru
-10°C do +400°C
Dokładność pomiaru temperatury
± 3°C / ± 3 %
Czułość termiczna
< 50 mK
Rozdzielczość czujnika podczerwieni
160 x 120, 19.200 pikseli
Kąt widzenia
71°
Przekątna wyświetlacza
3,5“, kolorowy wyświetlacz
Stopień ochrony przed pyłem i wilgocią
IP 53
Wbudowana pamięć (liczba zapisywanych obrazów)
> 500
Zasilanie
akumulator litowo-jonowy 12 V lub adapter do bateriiAA1 Professional:
4 baterie 1,5 V LR6 (AA)
Wymiary
(długość x szerokość x wysokość)
95 x 63 x 233 mm
Waga
540  g
W wyposażeniu standardowym
urządzenie wraz z akumulatorem 12 V / 1,5 Ah, ładowarką GAL 1230 CV Professional, walizką L-BOXX, opaską na rękę i kablem micro USB
 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także