Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Nowośc produktowa SOUDAL na targach BUDMA 2018
Data dodania: 21.02.18

20180202soudal Soudafoam Doors 127. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA dobiegła końca. W wielkim święcie branży tradycyjnie wzięła udział firma Soudal – czołowy producent chemii budowlanej na arenie międzynarodowej – prezentując jako Partner MONTERIADY m.in. nową piankę Soudafoam Doors do uszczelnień przy montażu stolarki drzwiowej.

 


Interaktywna MONTERIADA, czyli organizowane przez Związek POiD specjalne pokazy prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej, po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem.

 

Wydarzenie przyciągnęło setki odwiedzających targi BUDMA, którzy mieli okazję nie tylko przyjrzeć się z bliska pracy profesjonalnych monterów z kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”, ale także poznać nowości rynkowe.

 

Jedną z nich była pianka montażowa Soudafoam Doors z rewolucyjnym zaworem Duravalve, która poszerzyła ofertę produktową firmy Soudal.

 


Pianka poliuretanowa Soudafoam Doors znajduje powszechne zastosowanie przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Pianka ta odznacza się niską rozprężnością i jest idealnie przyczepna do praktycznie wszystkich materiałów budowlanych.

 

 

Gwarantuje optymalne i bezpieczne wypełnienie szczelin obwodowych wokół ościeżnicy oraz bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną złącza. Soudafoam Doors ma również tę zaletę, że jej obróbka możliwa jest już po około 30 minutach od momentu aplikacji.

 


20180202soudal Soudafoam Doors 2

 

Nowatorski zawór Duravale zapewnia absolutną szczelność opakowania pianki Soudafoam Doors, przez co ryzyko ucieczki gazu pędnego z puszki jest ograniczone do minimum. Zawór jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, nie skleja się i nie blokuje.

 

Przede wszystkim jednak Duravalve gwarantuje najwyższą wydajność piany przez cały okres jej przydatności do użycia, który wynosi aż 24 miesiące.

 


Prace montażowe z użyciem Soudafoam Doors należy prowadzić w temperaturze od +5 do +35°C. Pianka jest łatwa w aplikacji – nanosi się ją przy pomocy pistoletu na oczyszczone i zwilżone podłoże, równomiernie wypełniając szczeliny pomiędzy unieruchomioną ościeżnicą a murem.

 

Naddatki pianki możemy obciąć po 30 minutach, natomiast z usunięciem rozpórek i montażem listew maskujących powinniśmy zaczekać aż do jej całkowitego utwardzenia.

 

W przypadku montażu drzwi zewnętrznych piankę Soudafoam Doors stosuje się łącznie ze specjalnych taśmami, które wchodzą w skład systemu Soudal Window System. Taśmy te zabezpieczają pianę przed wnikaniem wilgoci i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik