Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Brama w telefonie? To możliwe!
Data dodania: 31.03.18

Czasy kiedy gubienie pilota do bramy było na porządku dziennym odchodzą już w zapomnienie. Dzięki specjalnym protokołom firmy BFT, bramą wjazdową czy garażową można teraz zarządzać z poziomu telefonu.

 

20180333 BFT Brama w telefonie to mozliwe foto 1

 

Wraz z pędzącym rozwojem technologicznym rosną także oczekiwania użytkowników zautomatyzowanych bram wjazdowych i garażowych. Najnowsza generacja napędów zaskakuje innowacyjnością i dopasowaniem do potrzeb współczesnego konsumenta.

 

Jednym z ciekawszych rozwiązań w tym zakresie jest zintegrowane sterowanie urządzeniami. Wszechobecne smartfony realizują wiele funkcji w naszym życiu. Teraz są także bezpłatnym pilotem o zasięgu globalnym do naszej bramy.

 

 

Dom inteligentny

Tematyka domów inteligentnych to już nic nowego. Podstawowym zadaniem takiego domu jest przede wszystkim ułatwianie mieszkańcom wykonywania powtarzalnych, codziennych czynności. Z tego powodu instalujemy bramy garażowe czy wjazdowe.

 

Automatyka domowa już od dawna steruje za nas osłonami okiennymi, oświetleniem, ogrzewaniem czy właśnie bramą wjazdową. Jednak ograniczeniem każdego systemu jest metoda wydawania poleceń poszczególnym urządzeniom. Co ciekawe, nie trzeba w tym celu przeprowadzać domowej rewolucji i oplatać budynku kilometrami kabli.

 

Firma BFT zintegrowała rozwiązania różnych producentów, tworząc inteligentny ekosystem komunikujących się wzajemnie narzędzi. – Dzięki technologii Z-Wave, czyli bezprzewodowemu systemowi komunikacji pomiędzy urządzeniami, MAGISTRO rozwiązuje problem zarządzania wieloma urządzeniami na raz i daje użytkownikowi komfort kontrolowania automatyki w domu – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.

 

20180333 BFT Brama w telefonie to mozliwe foto 2

 

MAGISTRO umożliwia kontrolę w trybie lokalnym i zdalnym z komputera lub aplikacji za sprawą prostego interfejsu. Łatwość jego instalacji i obsługi oparta jest na bezprzewodowej technologii Z-Wave. Popularność tej technologii dynamicznie wzrasta. Standard Z-Wave został opracowany dzięki połączeniu sił producentów z całego świata i w tej chwili obsługuje go zdecydowana większość urządzeń dostępnych na rynku. Oznacza to, że do MAGISTRO można podłączyć inteligentne produkty nie tylko BFT, ale i innych firm.

 


Łącze idealne – morze możliwości
Innowacyjne systemy łączności opracowane przez BFT wraz z rozwiązaniami opartymi na połączeniach bezprzewodowych w dziedzinie automatyzacji, łączą się ze sobą dzięki protokołowi komunikacji U-link. To spójnym systemem, za sprawą którego przy pomocy smartfona czy tableta możemy kontrolować wszystkie drzwi i bramy z siłownikami automatycznymi, wiążąc punkty dostępu w jeden system. – Przesuwając palcem po ekranie smartfona, natychmiast otworzymy garaż czy bramę wjazdową. I nie potrzebujemy do tego już dedykowanego pilota – dodaje Dyrektor Generalny BFT Polska.


Protokół U-Link jest systemem bardzo bezpiecznym. Zapewnia całkowitą ochronę danych dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu, oferowanemu zarówno przez system kryptografii, jak i hasło protokołu. Dodatkowo, system jest w pełni kompatybilny z technologią Z-Wave, dzięki czemu może współpracować z urządzeniami innych producentów, jednocząc je w system inteligentnego domu.


Wykorzystanie nowatorskich technologii BFT daje szanse zbudowanie własnego ekosystemu komunikacyjnego domowej automatyki. To nie tylko rozwiązanie niezwykle bezpieczne, lecz także wygodne i użyteczne. Przecież smartfona zawsze mamy pod ręką.

 

 

 

01 chik
          sec