Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Sztuka tworzona z chemii – AIB rozpoczęło współpracę z warszawską ASP
Data dodania: 23.04.18

Z rozwiązań „tworzonych z chemii” korzystamy w domu na co dzień – uszczelki zamontowane w oknach dają nam ciepło, taśmy okienne zapewniają szczelność, a butyl stanowi skuteczną izolację pokrycia dachowego. Funkcjonalność wyrobów, w których zastosowano wspomniane komponenty, ułatwia nam życie. Ale czy chemia może także inspirować? Polska marka AIB udowadnia, że tak – w lutym 2018 roku wystartował konkurs „Design Lab – sztuka tworzona z chemii” dla studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

20180409 AIB spotkanie ASP 1

 


Firma AIB nawiązała współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Owocem tego jest konkurs dla studentów Wydziału Wzornictwa ASP. Zadanie uczestników to zaprojektowanie nowej formy (np. przedmiotu sztuki użytkowej) z wykorzystaniem wybranych materiałów dostępnych w asortymencie AIB, przygotowanie projektu z zakresu designu lub wynalezienie nowego zastosowania dla produktów i technologii marki.
Firma AIB to polski producent innowacyjnych rozwiązań izolacyjnych. Wieloletnie doświadczenie, specjalistyczne wykształcenie założycieli oraz najwyższa jakość oferowanych produktów przekładają się na współpracę spółki z wieloma renomowanymi firmami i instytucjami.

 

20180409 AIB spotkanie ASP 2

 

– Nasze produkty to nieodłączne elementy wyrobów, z których odbiorcy końcowi korzystają na co dzień, np. okien i drzwi. Jednocześnie są to komponenty ukryte zazwyczaj pomiędzy innymi częściami konstrukcji – komentuje Maciej Ślączka, Prezes Zarządu AIB. Dzięki kooperacji z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie – pierwszym tego rodzaju projektem w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa – rozwiązania te zostaną zaprezentowane w zupełnie nowej formie.

 

20180409 AIB spotkanie ASP 3

 


AIB to nie tylko specjaliści od skutecznej izolacji i produktów, które zapewniają ciepło, lecz również firma otwarta na współpracę, stawiająca na bardzo dobry, „ciepły” kontakt ze swoimi partnerami. Znakomicie odzwierciedla to przyświecające jej codziennym działaniom hasło „Chemia między nami”. Z oryginalnego połączenia, jakim są najwyższej jakości wyroby AIB i kreatywność studentów wiodącej uczelni artystycznej, powstać więc może tylko prawdziwie chemiczny design. Zwycięzców poznamy już w czerwcu 2018 roku.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także