Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Oddech dla alergików – innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem
Data dodania: 22.05.18

Swędzące oczy, drapiące gardło, cieknący nos – to pierwsze oznaki tego, że rozpoczyna się pylenie. Dla wielu alergików oznacza to jedno: okna trzeba zamknąć, a przewietrzania należy kategorycznie zakazać! Jednak świeże powietrze jest konieczne dla dobrego samopoczucia i prawidłowego działania naszego organizmu. Świeże powietrze pełni także niezwykle istotną rolę dla dobrego, relaksującego snu.

 

20180511inter Okna-z-i-tec-wentylacja

 

Z rozwiązaniem przybywa Internorm, wiodąca marka okien w Europie, a jest nim technologia I-tec Wentylacja. Jest to całkowicie zintegrowany w oknie system wentylacyjny, który umożliwia przedostawanie się do pomieszczenia świeżego powietrza w ilości zależnej od potrzeb, bez potrzeby otwierania okna. Po zamontowaniu opcjonalnych filtrów alergicy nareszcie będą mogli odetchnąć, ponieważ filtry te uniemożliwiają dostawanie się drobnego pyłu i pyłków kwiatowych do pomieszczenia wraz ze świeżym powietrzem. Intensywność wymiany powietrza można regulować w sposób indywidualny.

 

20180511inter Okna-Internorm-z-technologia-I-tec-Wentylacja

 

Ręcznie wybrać można trzy tryby pracy urządzenia oraz tak zwany tryb „turbo”, w którym wentylacja pracuje przez godzinę z najwyższą mocą. Szczególnie wygodny i praktyczny jest tryb „automatyczny”: wentylacja wyznacza w nim stopień wilgotności powietrza w pomieszczeniu i w pełni automatycznie reguluje wymianę powietrza. Wentylację I-tec obsługuje się w komfortowy sposób za pomocą elementu sterującego umieszczonego bezpośrednio na ramie okiennej lub za pomocą tabletu lub smartfonu, co jest jeszcze bardziej wygodne.

 

20180511inter Filtry-w-oknach-Internorm

 

Ten innowacyjny system jest przy tym praktycznie niewidoczny pod względem wizualnym: obudowa wentylatora znajduje się z boku profilu ramowego, dzięki czemu po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie okna widać jedynie cieniutkie kratki wentylacyjne. Nie dochodzi więc do zmiany wyglądu architektury zewnętrznej lub wewnętrznej pomieszczenia, co często ma miejsce w przypadku standardowych systemów wentylacji mieszkań.

 

20180511inter Mechanizm-wentylacyjny-w-oknie-Internorm

 

Zintegrowany wymiennik ciepła zapewnia maksymalną efektywność energetyczną poprzez ogrzewanie zassanego świeżego powietrza za pomocą odsysanego ciepłego powietrza z pomieszczenia, stopień odzysku ciepła wynosi aż 93%. Umożliwia to redukcję strat energii podczas wentylacji do minimum. Inne zalety: Ponieważ okno jest zamknięte, zwiększa się także ochrona przeciwwłamaniowa, a hałas nie jest już taki nieznośny.

 

Dalsze informacje znajdziesz na stronach: www.internorm.com i www.okna-pasywne.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik