Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Dom otwarty na świat. Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych
Data dodania: 22.05.18

Nowoczesna architektura i duże przeszklenia sprawiają, że we wnętrzach jest więcej światła i przestrzeni. Domowy metraż łatwo powiększyć o balkon, taras lub ogród. Od wiosny do jesieni drzwi tarasowe mają jedno zadanie – otworzyć dom na słońce i przyrodę. Pytanie tylko – w jaki sposób?

Przy projektowaniu efektownego przejścia na taras czy balkon mamy do wyboru dwa podstawowe systemy: przesuwny i składany. Ten pierwszy pozwala na tworzenie przeszkleń o większych, niepodzielonych profilami powierzchniach, ten drugi – daje gwarancję pełnego otwarcia, na całą szerokość ściany. Oba typy systemów, w wielu różnych wariantach, otwierane ręcznie lub za pomocą elektrycznych siłowników, dostępne są w ofercie Reynaers Aluminium.

 

20180511Reynaers CP155 projekt Daluz Gonzalez Architekten foto Peter Baracchi

 


Przesuwaj i otwieraj. Drzwi przesuwne
Drzwi przesuwne pozwalają tworzyć przeszklenia o bardzo dużej powierzchni, a po otwarciu nie zajmują powierzchni użytkowej. Jednak część przeszklonej ściany zawsze pozostanie zamknięta – chyba że wybierzemy opcje chowania ruchomego elementu w pełnej ścianie. Drzwi przesuwne dostępne są jako jedno- lub wielotorowe, w zależności od tego, ile ruchomych elementów uwzględnimy w jednym ciągu (każde kolejne przesuwane skrzydło wymaga osobnej prowadnicy).

 

20180511Reynaers HiFinity St Quintin Avenue4 JPG


Systemy przesuwne w ofercie Reynaers Aluminium to CP (Concept Patio) oraz Hi-Finity, który umożliwia tworzenie wyjątkowo dużych przeszkleń przy zachowaniu zaskakująco wąskich, lekkich optycznie profili. Pojedyncze skrzydło w systemie Hi-Finity może ważyć nawet 750 kg (element nieruchomy – maksymalnie 1200 kg) i osiągnąć maksymalnie imponującą wysokość oraz szerokość 3,5 m. System Hi-Finity ma w dodatku doskonałe parametry termiczne; można go wykorzystywać w budownictwie energooszczędnym. Wymogi certyfikatu budownictwa pasywnego Swiss Minergie spełnia również system CP 155 w wariancie HI (High Insulation).

 

20180511reynaers CP155
Opcje zestawień stałych i ruchomych elementów w systemie drzwi CF 77


Wariacją systemów przesuwnych są drzwi podnoszono-przesuwne (rozwiązanie lift & slide), dostępne w seriach CP 155 i CP 96. Drzwi przy otwieraniu najpierw są lekko podnoszone, a dopiero potem się je przesuwa. Dzięki temu, po zamknięciu, zwiększa się ich szczelność, bo zamiast standardowych szczotek można zastosować pełną uszczelkę.

 

 

20180511Reynaers HiFinity foto Christophe Van Couteren projekt Jo Van Laere

 


Składaj i przechodź. Drzwi składane
Alternatywą wobec przesuwnych są drzwi składane, tzw. harmonijkowe (CF, Concept Folding). Trzeba pamiętać, że na przeszklonej ścianie będą widoczne podziały, tworzone przez aluminiowe ramy poszczególnych elementów. Jednak drzwi składane mają ogromną, unikalną zaletę – pozwalają na pełne otwarcie przejścia na taras czy balkon. Krótko mówiąc, po złożeniu skrzydeł, bariera znika całkowicie. Jedynym ograniczeniem jest to, że musimy przewidzieć miejsce na złożone elementy – w zależności od systemu, na zewnątrz lub wewnątrz domu. Systemy harmonijkowe dają też opcję wkomponowania w jednym ciągu standardowo otwieranych przeszklonych drzwi.

 

 


CF 77 i CF 68 Reynaers Aluminium dostępne są w kilku poziomach izolacyjności termicznej, a także z płaskim progiem, co chroni przed przypadkowym potknięciem i ułatwia poruszanie się pomiędzy domem a jego otoczeniem.

 

 

20180511reynaers CF77

Opcje zestawień elementów w systemie drzwi składanych CF 77

 


Cicho, ciepło, bezpiecznie i pięknie
Systemy drzwi tarasowych Reynaers Aluminium stosuje się w domach jednorodzinnych, ale coraz częściej są wykorzystywane również w nowoczesnych apartamentowcach. Różnorodne elementy pozwalają tworzyć wiele projektów, z uwzględnieniem konkretnych cech budynku oraz potrzeb jego mieszkańców. Aluminiowe profile Reynaers są lekkie i wytrzymałe jednocześnie, a także dostępne w nieskończonej liczbie kolorów i wykończeń, łącznie z imitującym drewno. Testowane pod kątem bezpieczeństwa, nie poddadzą się łatwo włamywaczowi. Są gwarancją bezawaryjnego funkcjonowania przez lata i pięknego widoku. Otwierają dom na świat.

 

20180511Reynaers CF77 projekt Ardies Lernout Architecten

 


Więcej o systemach Reynaers na www.reynaers.pl