Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

Szybko do celu z SOUDAL
Data dodania: 03.06.18

Przedłużające się prace wykończeniowe często są przyczyną opóźnień w przeprowadzce do nowego mieszkania, bywają także powodem, dla którego zwlekamy z naprawą mniej lub bardziej poważnych usterek. W portfolio firmy Soudal znajdziemy produkty chemii budowlanej, dzięki którym z niektórymi zadaniami uporamy się w ekspresowym tempie i diametralnie skrócimy czas trwania remontu.

 

20180522 soudal 123

 

 


Remont często przypomina wyścig z czasem. Chcemy jak najprędzej dotrzeć do mety, pozostawiając za sobą niewygodną sytuację, jaką jest np. mieszkanie kątem u rodziny lub znajomych. Na szczęście dzięki nowoczesnym materiałom prace remontowe mogą trwać znacznie krócej. Firma Soudal – lider rynku chemii budowlanej na arenie międzynarodowej oraz sponsor tytularny drużyny Lotto Soudal, należącej do najszybszych profesjonalnych ekip kolarskich na świecie – oferuje wysokiej jakości produkty, z pomocą których poszczególne etapy remontu pokonamy z rewelacyjnym czasem.

 Jeżeli chcemy zamaskować pęknięcia na ścianach i suficie, aby efekt po nałożeniu farby był w pełni satysfakcjonujący – najlepiej sięgnąć po akryl Express marki Soudal do zastosowań wewnętrznych. Akryl ten cechuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości powierzchni porowatych, jest całkowicie bezwonny i bezpieczny dla wszelkich materiałów dekoracyjnych. Jego innowacyjna formuła umożliwia pomalowanie spoiny bez ryzyka przebarwienia po zaledwie 10 minutach od momentu aplikacji.

 


W przypadku prac montażowych doskonałym wyborem jest wzmocniony włóknami syntetycznymi klej T-REX błyskawiczny, który trzyma już po 1 sekundzie od dociśnięcia i z powodzeniem zastępuje gwoździe i kołki. Klej ten znajduje zastosowanie m.in. przy klejeniu materiałów dekoracyjnych, listew, paneli, uchwytów (również w pozycji

 

 


odwróconej), osłon krawędzi schodów czy płyt podłogowych. T-REX błyskawiczny charakteryzuje się 5-minutowym czasem otwartym, a jego pełne utwardzenie następują po 24 godzinach.  Natomiast z pomocą silikonu sanitarnego Express firmy Soudal, który zyskuje wodoodporne właściwości już po 2 godzinach od nałożenia, w błyskawicznym tempie wykonamy trwałe uszczelnienia w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności.

 

Silikon ten jest odporny na działanie grzybów i pleśni, niewrażliwy na wpływy atmosferyczne i idealnie przyczepny do typowych podłoży sanitarnych. Możemy go wykorzystać m.in. do spoinowania wanien, brodzików prysznicowych, umywalek i kuchennych blatów, a także płytek ceramicznych na styku podłogi ze ścianą.