Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Wszystko co musisz wiedzieć o drzwiach przesuwnych
Data dodania: 26.06.18

Pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń. Kiedy trzeba łączą, kiedy trzeba oddzielają pomieszczenia, w subtelny sposób organizując domowe wnętrza. Dlatego drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie dla każdego.

 

Drzwi przesuwne to nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność. Miejsca, w których zostały zainstalowane, wydają się bardziej przestronne – podkreśla Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi Invado. To rozwiązanie cieszy się sporym powodzeniem także wówczas, kiedy chcemy podzielić duże pomieszczenie na dwa mniejsze, albo wyznaczyć w jednym pokoju różne strefy – np. w salonie wydzielić miejsce do pracy albo sypialnię. Są niezwykle wygodne, gdy wejścia do różnych pomieszczeń sąsiadują ze sobą i tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować.

 


W zależności od tego, na jakim etapie urządzania domu lub mieszkania decydujemy się na montaż drzwi przesuwnych, jakim budżetem dysponujemy oraz jaki mamy plan na aranżację przestrzeni wokół drzwi, możemy zdecydować się na system przesuwny chowany w ścianę lub na system przesuwny naścienny. Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań?

 

20180611System chowany w sciane InvadoDrzwi chowane w ścianę
To rozwiązanie, którego estetyka zadowoli nawet najbardziej wymagających. Jak to działa? Zgodnie z nazwą drzwi po otwarciu znikają w ścianie, a dokładnie przesuwają się w specjalnej kasecie konstrukcyjnej. Bez obaw, nie trzeba w tym celu drążyć otworu w murze. Wystarczy postawić ściankę z płyty kartonowo-gipsowej i wmontować w nią kasetę do systemu przesuwnego. – Choć tracimy kilka centymetrów z powierzchni pokoju, to w zamian zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Niektórzy obawiają się gorszej jakości akustycznej takiego rozwiązania, ale jak się okazuje niesłusznie.

 


- System przesuwny chowany w ścianę wyposażony jest w specjalne opaski, szczotki i uszczelki, dzięki którym udaje się zminimalizować przenikanie dźwięków przez zamknięte drzwi – wyjaśnia A. Hucz z Invado.

 

 20180611System nascienny Invado

 

 

System przesuwny naścienny
Jest jeszcze drugi sposób montażu drzwi przesuwnych. Jego zaletą jest to, że nie trzeba czekać do gruntownego remontu. Montaż jest prosty i szybki . Do ściany (lub sufitu) wystarczy przymocować specjalną, wytrzymałą szynę, po której na wózkach jezdnych będzie można przesuwać skrzydło. Konstrukcję przysłania maskujący karnisz, najczęściej w tym samym kolorze co drzwi.

 


Cena systemu naściennego jest niższa niż systemu chowanego w ścianę, porównywalna z tradycyjnie otwieranymi drzwiami. Minus jest jednak taki, że drzwi naścienne nie pozwolą na ustawienie w ich pobliżu mebli, ale i tak przestrzeń potrzebna do ich zamykania jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnie rozwieranych skrzydeł. Dzięki temu nie ma obawy, że drzwi znajdujące się blisko siebie podczas otwierania będą się wzajemnie blokowały.Do każdego wnętrza
Drzwi przesuwne równie łatwo jak te otwierane tradycyjnie można dopasować do wystroju mieszkania. Nawet tego bardzo zindywidualizowanego. – Wszystkie drzwi z kolekcji Invado dostępne są w wersji przesuwnej – mówi Adam Hucz. – Dzięki temu zarówno zwolennicy tradycyjnych aranżacji, jak i ci, którzy lepiej czują się w nowoczesnych wnętrzach, bez trudu znajdą rozwiązanie, które idealnie będzie komponowało się z własnym pomysłem na urządzenie domu.