Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Bosch dostarcza inteligentny system tłumaczeń dla centrum kongresowego w Walencji – Palacio de Congresos
Data dodania: 10.07.18

System umożliwia realizację tłumaczeń symultanicznych dla 2 250 uczestników spotkań

Palacio de Congresos to nowoczesne centrum kongresowo-wystawiennicze położone w sercu Walencji, w Hiszpanii. W centrum, nazywanym także, Pałacem Światła – ze względu na przeszkloną fasadę i oryginalnie zaprojektowany dach – odbywają się regularnie duże międzynarodowe konferencje. Większość wydarzeń skupia się wokół głównego audytorium, które może pomieścić do 1 481 uczestników oraz mniejszych audytoriów o pojemności 467 i 270 miejsc. W razie potrzeby za pośrednictwem sieci IP audio/wideo można skomunikować ze sobą 2 250 uczestników rozmieszczonych we wszystkich salach konferencyjnych

 

20180633bosch ST06a-07.18
Biorąc pod uwagę międzynarodowy charakter większości organizowanych konferencji, jednym z najważniejszych elementów centrum kongresowego jest system tłumaczeń symultanicznych. Zarząd centrum szukał rozwiązania, które uwzględniałoby ten element wraz z istniejącą architekturą i infrastrukturą budynku. Dwa z trzech audytoriów są wyposażone w stacjonarne kabiny dla tłumaczy. Mimo że najmniejsze audytorium i dziesięć małych sal nie posiada kabin, tłumaczenia symultaniczne muszą być oferowane także w tych pomieszczeniach. Istotnym aspektem zamówienia było to, aby nowy system konferencyjny nie wymagał dodatkowych inwestycji związanych z instalacją okablowania.

 


Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku okazał się system konferencyjny DICENTIS firmy Bosch. Dzięki temu, że bazuje on na sieci IP i jest kompatybilny z technologią Ethernet, można było wykorzystać istniejącą infrastrukturę Palacio de Congresos. Interfejs OMNEO* umożliwia przesyłanie kanałów językowych za pośrednictwem sieci IT z audytorium wyposażonego w kabiny do pomieszczeń, które ich nie posiadają. System DICENTIS transmituje kanały językowe z pulpitów tłumaczy na pulpity konferencyjne DICENTIS w głównych audytoriach, a także na wszystkie aktywne pulpity w mniejszych salach konferencyjnych. Języki źródłowe aktywnych pulpitów konferencyjnych, niezależnie od miejsca ich lokalizacji, są przesyłane z powrotem na pulpity tłumaczy.

 

20180633bosch ST06b-07.18

 


W celu sprawniejszej obsługi mniejszych sal konferencyjnych, główne wyposażenie systemu DICENTIS jest zainstalowane w mobilnych skrzyniach, co ułatwia transport i konfigurację sprzętu. Dodatkowo pulpity konferencyjne DICENTIS z selektorem kanałów można przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego. Mobilne skrzynie wystarczy podłączyć do sieci IT w danej sali, aby system połączył się ze sprzętem w pozostałych salach.


Inteligentne i mobilne rozwiązanie DICENTIS spełnia wymagania wszystkich konferencji organizowanych w Palacio de Congresos. Wydajność systemu w zakresie tłumaczeń symultanicznych umożliwia w razie potrzeby udział w konferencji wszystkim 2 250 uczestnikom, w mniejszych i większych salach.

 

20180633bosch ST06c-07.18

 


*OMNEO
OMNEO to architektura sieciowa umożliwiająca podłączanie urządzeń, które wymieniają między sobą informacje, np. treści audio lub dane sterujące. Architektura OMNEO, bazująca na szeregu różnorodnych technologii, w tym standardach sieciowych i otwartych standardach publicznych, oferuje wsparcie dla współczesnych technologii – takich jak Dante firmy Audinate – a równocześnie umożliwia korzystanie ze standardów, które pojawią się w przyszłości. OMNEO oferuje profesjonalne rozwiązanie multimedialne, zapewniające współpracę pomiędzy zintegrowanymi urządzeniami oraz unikalne cechy – łatwą instalację, większą wydajność i lepszą skalowalność, niż jakakolwiek inna oferta IP na rynku.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik