Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Bosch dostarcza zintegrowany system dozoru wizyjnego dla brytyjskiego dystryktu Runnymede
Data dodania: 28.08.18

Zwiększenie bezpieczeństwa w miejscach publicznych

Oddalony o godzinę jazdy od Londynu dystrykt hrabstwa Surrey liczy ponad 80 000 mieszkańców. To jedna z najlepiej prosperujących części przedmieść Londynu, w której znajduje się kilka z najdroższych nieruchomości w Zjednoczonym Królestwie. W celu poprawy bezpieczeństwa publicznego, rada dystryktu podpisała umowę z firmą Safer Runnymede. We współpracy z integratorem systemów, firmą Central Security Systems, z siedzibą w hrabstwie Nottinghamshire, eksperci zainstalowali platformę łączącą technologie dla bezpieczeństwa publicznego z usługami w zakresie bezpieczeństwa osób.

 

20180818bosch ST11a-08.18
Obecnie Safer Runnymede koordynuje wszystkie rozwiązania w dyspozytorni zlokalizowanej w mieście Addlestone, gdzie zespół złożony z trzech operatorów monitoruje dane dostarczane przez ponad 500 kamer zlokalizowanych na terenie hrabstwa Surrey. Oprócz dróg publicznych, elastyczny system całodobowo monitoruje także szkoły, szpitale oraz budynki użyteczności publicznej. Każdego roku operatorzy reagują na 20 000 zdarzeń wykrytych za pomocą kamer, a system dozoru wizyjnego okazał się niezwykle przydatny w monitorowaniu ruchu drogowego, zapobieganiu przestępczości oraz dostarczaniu materiału dowodowego. Osiągnięcie takiego poziomu integracji było prawdziwym wyzwaniem.

 


Początkowo system dozoru wizyjnego składał się z rozwiązań dostarczanych przez różnych producentów, w tym firmę Bosch, przez co aktualizacja czy wymiana poszczególnych elementów była bardzo czasochłonnym procesem – wszystkie elementy zostały zintegrowane w sieć za pomocą rozwiązania VRM firmy Bosch (Video Recording Management). Z myślą o przyszłościowym i skalowalnym systemie opartym na zintegrowanej platformie programowej, urzędnicy w Runnymede zlecili firmie Bosch zaprojektowanie architektury sieci IP dla kamer dozorowych.

 


W związku z tym, że system Safer Runnymede już zawierał ściankę monitorów oraz urządzenia kodujące, kamery, VRM i rejestratory, integratorzy systemu mogli rozbudować początkową inwestycję do rozmiarów pełnej palety rozwiązań Bosch. Obecnie system składa się z nowych kamer zmiennopozycyjnych wysokiej rozdzielczości AUTODOME IP 4000, AUTODOME IP 7000, MIC IP 7000, kamer stałopozycyjnych FLEXIDOME IP 7000 oraz starszych modeli kamer analogowych Bosch i innych producentów, zintegrowanych z urządzeniami kodującymi, dekoderami oraz rejestratorami DIVAR IP 3000, 5000, 6000 i 7000. Dzięki podłączeniu tych rozwiązań za pośrednictwem systemu BVMS (Bosch Video Management System) rada dystryktu Runnymede jest jednym z pierwszych organów administracyjnych, które zainwestowały w infrastrukturę opartą w całości na sieci IP.

 


W rezultacie Safer Runnymede korzysta ze znacznie lepszej jakości obrazu dostarczanego przez dodane sieciowe kamery dozorowe bez konieczności wymiany dotychczasowej infrastruktury kamer analogowych – całość stanowi wytrzymały, łatwy w rozbudowie system wyróżniający się niższym całkowitym kosztem utrzymania (TCO). Ponadto klient wykorzystał elastyczność rozwiązań Bosch w kamerze dozorowej przeznaczonej do stosowania doraźnego w odległych lokalizacjach. Rozwiązanie zamknięte w skonstruowanej na zamówienie obudowie, dostarczonej przez Central Security Systems, przekazuje strumień danych z kamery AUTODOME IP 4000 za pomocą sieci 4G i przesyła alerty SMS do dyspozytorni w razie wykrycia podejrzanych zdarzeń, takich jak nielegalne wyrzucanie odpadów.

 


Migracja z rozproszonego systemu analogowego, do zintegrowanej sieci IP zarządzanej za pośrednictwem BVMS (Bosch Video Management System) okazała się słuszną decyzją. „Elastyczność projektu systemu oraz zarządzania nim stały się podstawą zintegrowanej koncepcji naszej działalności, co pomaga nam podejmować lepsze decyzje i zwiększa dynamikę oraz konkurencyjność na rynku dozoru wizyjnego“ – mówi Les Bygrave z Safer Runnymede.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik