Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 05 okladka1

Świat Szkła 5/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Isokorb typu AXT – energooszczędna izolacja attyk i balustrad
Data dodania: 06.09.18

20180833schoeck IsokorbAXT 72dpi1Stosowanie nośnych elementów termoizolacyjnych między balkonem a budynkiem stało się standardem w nowoczesnym budownictwie. Jednak w dalszym ciągu izolowanie attyk i balustrad dokonuje się najczęściej poprzez ich ocieplenie. Wszelkie zaniedbania w izolacji tego typu newralgicznych miejsc mogą doprowadzić do powstania mostków cieplnych, których konsekwencją są straty energii, a nawet uszkodzenia konstrukcji. W odpowiedzi na te wyzwania firma Schöck stworzyła łącznik Isokorb typu AXT, który stanowi alternatywę do rozwiązań tradycyjnych stosowanych na budowach.

Stosowanie nośnych elementów termoizolacyjnych między balkonem a budynkiem stało się standardem w nowoczesnym budownictwie. Jednak w dalszym ciągu izolowanie attyk i balustrad dokonuje się najczęściej poprzez ich ocieplenie.

 

Wszelkie zaniedbania w izolacji tego typu newralgicznych miejsc mogą doprowadzić do powstania mostków cieplnych, których konsekwencją są straty energii, a nawet uszkodzenia konstrukcji. W odpowiedzi na te wyzwania firma Schöck stworzyła łącznik Isokorb typu AXT, który stanowi alternatywę do rozwiązań tradycyjnych stosowanych na budowach.

 

 20180833schoeck IsokorbAXT 72dpi1

Łącznik Isokorb typu AXT zapewnia dużą swobodę projektowania. Źródło: Schöck

 

Mocowanie attyki i balustrady narażone jest na powstawanie mostków cieplnych podobnie jak balkony. Mostki termiczne to obszary, które charakteryzuje wysoka przenikalność cieplna w porównaniu z sąsiadującymi powierzchniami. Powoduje to straty energii w budynku, a w konsekwencji nadszarpuje domowy budżet. Mostki cieplne mają wpływ na obniżenie temperatury na powierzchni wewnętrznej przegrody, co może przyczynić się do powstania groźnych dla zdrowia grzybów i pleśni.

 


Pełna swoboda projektowania
Schöck Isokorb typu AXT stanowi efektywne energetycznie i ekonomiczne rozwiązanie, które zapewnia dużą swobodę projektowania. Dzięki podwyższonej nośności elementu Schöck Isokorb AXT, przed architektami otwierają się szerokie możliwości projektowe. Rozwiązanie to pozwala między innymi na wykonanie oryginalnych konstrukcji attyk i wysuniętych przed fasadę balustrad lub bardzo dużych tarasów. Tam, gdzie dotąd stosowane było tradycyjne docieplenie grubą warstwą materiału izolacyjnego, architekci i inżynierowie mogą teraz polegać na ekonomicznych i strukturalnie zoptymalizowanych rozwiązaniach.

 

Nowe parametry
Nowe rozwiązanie Schöck Isokorb typu AXT posiada korpus izolacyjny o grubości 120 mm z Neoporu. Dodatkowo, długość łącznika wynosząca 250 mm pozwala na swobodne zastosowanie tego elementu izolacyjnego w konstrukcji. Schöck Isokorb AXT nie wymaga dodatkowego uszczelnienia, a cała konstrukcja pozostaje wolna od mostków cieplnych. Trwałe i ekonomiczne rozwiązanie produktowe Schöck pozwala uniknąć skomplikowanych i kosztownych prac renowacyjnych.

 

 20180833schoeck IsokorbAXT 72dpi1

Schöck Isokorb AXT do balustrad i attyk stanowi zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnego ocieplania.  Źródło: Schöck

 


Certyfikowany łącznik do budynków pasywnych
Nośny element termoizolacyjny Isokorb typu AXT uzyskał wyróżnienie Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt jako certyfikowany łącznik do budynków pasywnych. Ocena Instytutu dotyczy przydatności pod względem zastosowań rozwiązań budowlanych oraz technologicznych w budynkach pasywnych, a zastosowanie certyfikowanych produktów pomaga projektantowi zapewnić prawidłowe funkcjonowanie budynku pasywnego.

 

Isokorb AXT posiada również aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej ITB (AT-6079-16). Różnorodność możliwości zastosowania rozwiązań firmy Schöck stanowi spełnienie najwyższych standardów współczesnej architektury. Isokorb typu AXT pozwala na efektywną izolację termiczną balustrad oraz attyk, co pozytywnie wpływa na ich późniejsze bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także