Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Nowe oprogramowanie od firmy Schöck dla połączeń balkonowych
Data dodania: 07.11.18

Firma Schöck wprowadziła nowy program obliczeniowy Schöck Isokorb. Służy on do łatwego i szybkiego wymiarowania termicznie izolowanych połączeń balkonowych przy użyciu łączników Isokorb®.

 


Mostki cieplne, które powstają przy wspornikowych elementach konstrukcji, są częstą przyczyną zwiększonej utraty ciepła, tworzenia się wilgoci i zagrzybień na ścianach. Nośny łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorb® dokonuje termicznego oddzielenia takich elementów konstrukcji jak balkony, attyki czy zadaszenia. W celu odpowiedniego dobrania elementów z dostępnej oferty, firma Schöck stworzyła program obliczeniowy, który maksymalnie ułatwia inżynierom i architektom wykonanie projektu energooszczędnego.

 

 20181009schoeck nowy program obliczeniowy 72dpi

Dzięki nowej wersji oprogramowania możliwe jest ekonomiczne i nieskomplikowane obliczanie połączeń balkonowych z Schöck Isokorb. fot. Schöck

 


Pomoc online
Nowa wersja oprogramowania została stworzona w taki sposób, by użytkownik w możliwie jak najkrótszym czasie otrzymał informacje o tym, który produkt z serii Isokorb najlepiej wpisze się w dany projekt. Wystarczy podać dane z zakresu geometrycznych i statycznych warunków brzegowych oraz użytego materiału. Firma Schöck, dla zwiększenia niezawodności planowania, w nowej wersji oprogramowania dodała również klasę ochrony przeciwpożarowej REI120, która jest wyświetlana przy właściwych łącznikach.

 

Program obliczeniowy ma za zadanie ułatwić wybór produktów, jak również zapobiec błędom projektowym. Odpowiednio dobrane i zamontowane łączniki termoizolacyjne Isokorb pozwalają na zmniejszenie start energii, a także chronią połączenia newralgicznych miejsc, takie jak balkony, attyki i balustrady, przed powstawaniem groźnych dla zdrowia pleśni czy grzybów.

 


Pełna funkcjonalność
Program obliczeniowy Schöck Isokorb® wymaga uzupełnienia informacji, które umożliwią idealne dopasowanie łączników termoizolacyjnych do projektu. Są to takie dane balkonu jak grubość izolacji i otuliny betonowej, klasa betonu, a także informacje dotyczące obciążeń.


Specjaliści z firmy Schöck stworzyli program obliczeniowy z myślą o inżynierach i projektantach, którzy nierzadko w przypadkach skomplikowanych inwestycji muszą zaplanować termoizolację balkonów o różnych kształtach oraz materiałach, z których są wykonane. Program umożliwia szybkie uzyskiwanie wiarygodnych wyników, co przekłada się na oszczędność czasu oraz chroni przed błędami projektowymi.


Oprogramowanie można bezpłatnie pobrać na stronie:
https://www.schock.pl/pl/do-pobrania/eyJjYXRlZ29yeSI6eyIxMCI6IjEwIn0sInByb2R1Y3QiOiIxIn0

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także