Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

 et-swiat-szkla-480x120-02

 Online Banner480100 px

 

baner kongres1

Twoja brama ma znaczenie
Data dodania: 08.11.18

Wygoda to w dzisiejszych czasach najważniejszy parametr decydujący o jakości ludzkiego życia. Chcemy, aby było ono coraz bardziej komfortowe i funkcjonalne m.in. za sprawą używanych codziennie sprzętów. Z tego też powodu tak chętnie sięgamy po automatykę jako ułatwienie codziennych czynności. Coraz popularniejszy staje się szczególny rodzaj automatyki – ta do bram , która pozwala na wygodne sterowanie bramą wjazdową.

 

20181009 BFT Twoja brama ma znaczenie foto


Wrota napędzane siłą mięśni już dawno odeszły w zapomnienie. Dziś sercem bramy, wprawiającym ją w ruch jest automatyczny napęd. Dzięki zastosowaniu automatyki możemy sterować bramą za pomocą pilota, nie wysiadając z auta. Jest to szczególnie przydatne, kiedy wracamy z pracy lub zakupów, a na dworze panują niekorzystne warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg lub wiatr.

 

Sprytny pilot sprawi, że powrót do domu będzie przyjemny nawet w niepogodę, a nasza posesja zyska na niepowtarzalnym wyrazie. Automatyka do bram to także podwyższony poziom bezpieczeństwa. Niewykonalne staje się otwarcie bramy przez osoby z zewnątrz i przedostanie się ich na teren posesji. Zmniejsza to ryzyko włamania i kradzieży. Brama automatyczna to dziś już standard nowoczesnego budownictwa. Jednak, aby odpowiednio funkcjonowała, musi być wyposażona we właściwy napęd, który będzie nią sprawnie sterował.


Jak wybrać napęd do bramy skrzydłowej?
Bramy skrzydłowe to zdecydowanie najpopularniejszy typ bram. Ich użytkowanie nie wymaga dodatkowej przestrzeni, przez co nie naruszają architektonicznej harmonii posesji. Tym bardziej nie powinien robić tego automatyczny napęd stosowany wraz z nimi. Przeciwnie – powinien on wtapiać się w otaczający go krajobraz, stając się wręcz niewidocznym.

 

Warto zatem sięgać po rozwiązania o minimalistycznym designie – Nowy napęd VIRGO SMART BT tym się właśnie charakteryzuje – nowoczesnym wyglądem i dużą funkcjonalnością. Dodatkowo, to siłownik odpowiedni do bram w różnych środowiskach, zaprojektowany z myślą o łatwej instalacji. Ramię łamane z opcjonalnym ramieniem przesuwnym jest jednym z najbardziej elastycznych rozwiązań do bram skrzydłowych w rodzinie produktów VIRGO (aż do 235 mm), dzięki temu można go zainstalować tam, gdzie jest mało miejsca na pracę z ramieniem łamanym – mówi, Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.


Jednak walory wizualne i funkcjonalne to nie jedyne ważne aspekty, którymi powinniśmy kierować się przy zakupie automatyki do bram. Na prowadzenie bowiem wychodzą parametry techniczne. Po pierwsze, najważniejsze są parametry bramy. W tym celu należy dokładnie zmierzyć długość skrzydła, bramy, jej wagę oraz wysokość i głębokość osadzenia.

 

Każdy z siłowników posiada w karcie katalogowej podaną maksymalną długość i ciężar skrzydła, które jest w stanie obsłużyć. Dzięki temu zagwarantujemy sobie efektywną pracę napędu i jego długie działanie. Źle dobrany napęd pod względem wymiarów bramy spowoduje, że jego praca będzie niestabilna – brama będzie szarpać i nie będzie w stanie otworzyć się w pełni.


Innym bardzo ważnym parametrem przy wyborze napędu do bramy skrzydłowej jest intensywność użytkowania bramy. Można ją podzielić na pracę przydomową (do 50 cykli otwierania i zamykania) oraz pracę intensywną (powyżej 50 cykli). Praca przydomowa dotyczy bram skrzydłowych na prywatnych posesjach czy małych osiedlach mieszkaniowych. Z kolei z pracą intensywną mamy do czynienia w przypadku dużych osiedli czy bram przemysłowych. Automatyka bram dla przemysłu będzie oparta na mocniejszych napędach o większej sile silników niż te, użyte w bramach rezydencyjnych.


Nowe wersja
Godna zaufania marka to taka, która stale wzbogaca ofertę o nowocześniejsze wersje proponowanych rozwiązań. Nowa wersja VIRGO w wydaniu SMART BT jest tego najlepszym przykładem – dodaje Andrzej Trojanowski. Dzięki nowej, bardziej zaawansowanej centrali THALIA LIGHT (wykorzystywanej zwykle do sterowania 24V siłownikami), instalacja i konfiguracja zestawu automatyki bardzo ułatwia pracę instalatorowi. Centrala sterująca ułożona jest pochyło i ma lepszy dostęp do złączy zaciskowych, które są ponumerowane, kolorowe i wyjmowane.

 

THALIA LIGHT posiada także port komunikacyjny U-Link, dzięki czemu można nią sterować za pomocą smartfona. Ponadto, napęd odblokowuje się na klucz spersonalizowany, nie jak w przypadku poprzednich wersji – klucz patentowy. A dodatkowo, jako opcja na życzenie, pojawia się możliwość zamontowania ramienia ślizgowego (przesuwnego) lub ramienia przegubowego (dla instalacji ze spadkiem). Istnieje również możliwość otwierania takiej bramy na zewnątrz (tereny górskie)

 

Prywatność zapewniamy sobie poprzez budowę ogrodzenia, a komfort – dzięki bramom wjazdowym z automatycznym otwieraniem. Odpowiednio dobrany napęd jest elementem odpowiedzialnym za wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Warto zatem porządnie pochylić się nad tym zadaniem.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także