Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

Baner Press Glass final

 

AIB – 25 lat „Chemii między nami”
Data dodania: 08.11.18

Od ponad 25 lat firma AIB produkuje najwyższej jakości rozwiązania izolacyjne, stawiając na partnerską współpracę ze swoimi kontrahentami i otoczeniem. Partnerzy AIB licznie wzięli udział w 25-leciu firmy, które odbyło się w dniach 27-28 września 2018 roku w Hotelu Gołębiewski**** w Wiśle. Wydarzenie było doskonałą okazją do wzmocnienia wzajemnych relacji, zgodnie z filozofią działania AIB opartą na haśle: „Chemia między nami”.

 

20181009 AIB 25-lecie Chemia miedzy nami Hotel Golebiewski Wisla 4 

 


W jubileuszu 25-lecia AIB uczestniczyli partnerzy firmy, reprezentanci władz samorządowych i organizacji branżowych, przedstawiciele Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dziennikarze i pracownicy AIB. Wydarzenie rozpoczęły zawody AIB RACE, czyli sportowe zmagania na świeżym powietrzu. Podzieleni na drużyny uczestnicy konstruowali oryginalne pojazdy, które w finale uczestniczyły w wyścigu. Zawody pełne były pozytywnych emocji, a do sportowej rywalizacji zagrzewał drużyny niepowtarzalny komentarz Tomasza Zimocha.

 

20181009 AIB 25-lecie Chemia miedzy nami Hotel Golebiewski Wisla 2


Jubileusz zwieńczyła wieczorna Gala – jej ważnym punktem były przemówienia zaproszonych gości oraz wystąpienie Macieja Ślączki, Prezesa Zarządu AIB, który barwnie opowiadał o funkcjonowaniu firmy. – Gdyby połączyć wszystkie wytwarzane przez AIB uszczelki, taśmy i wstęgi butylowe produkowane co roku, to można by nimi opasać naszą planetę. W ciągu tych 25 lat wyprodukowaliśmy około 800 000 km wyrobów. To mniej więcej dwukrotna odległość Ziemi od Księżyca – powiedział Maciej Ślączka.

 

20181009 AIB 25-lecie Chemia miedzy nami Hotel Golebiewski Wisla 3

 

Nie zabrakło również ciepłych słów skierowanych do partnerów przedsiębiorstwa. – To, kim dziś jesteśmy, jest zasługą Państwa zaufania i łączącej nas chemii. Ciepłe podziękowania kieruję więc do wszystkich, których zaangażowanie i wsparcie na różnych etapach, przyczyniło się do powstania i rozwoju marki AIB. Wyrażam nadzieję, że dzisiejszy dzień wzmocni nasze relacje. Że po raz kolejny pojawi się „Chemia między nami”, na której wciąż opierać będziemy przyszłą, partnerską współpracę – zakończył Prezes Zarządu AIB.

 

20181009 AIB 25-lecie Chemia miedzy nami Hotel Golebiewski Wisla 1


Gala była również doskonałą okazją do uhonorowania partnerów firmy i uczestników AIB RACE – jury złożone z przedstawicieli AIB oraz Tomasza Zimocha, przyznało aż 12 nagród. Podczas jubileuszu nastąpiło także ogłoszenie wyników konkursu „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII”, zorganizowanego przez AIB i Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

20181009 AIB 25-lecie Chemia miedzy nami Hotel Golebiewski Wisla 5


Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie nowej formy (np. przedmiotu sztuki użytkowej) z wykorzystaniem wybranych materiałów dostępnych w ofercie AIB, przygotowanie projektu z zakresu designu lub wynalezienie nowego zastosowania dla produktów i technologii marki. Studenci kreatywnie podeszli do tematu i przygotowali oryginalne projekty, które można było oglądać podczas Gali. Spośród 10 prac finałowych jury wyłoniło 3 najlepsze, których autorzy zostali nagrodzeni na uroczystości.

 

20181009 AIB 25-lecie Chemia miedzy nami Hotel Golebiewski Wisla 6


Zwieńczeniem oficjalnej części Gali był specjalny, jubileuszowy tort. Oprawę muzyczną podczas całego wieczoru zapewniał kwartet smyczkowy, a niezapomnianych wrażeń dostarczyły występy zespołu tancerek w stylu Moulin Rouge, które przeniosły uczestników do czasów świetności francuskiego kabaretu.

 

20181009 AIB 25-lecie Chemia miedzy nami Hotel Golebiewski Wisla 7


Zgodnie ze znanym powiedzeniem, każdy koniec jest nowym początkiem. Jubileusz 25-lecia AIB był więc nie tylko doskonałą okazją do podsumowań i podziękowania partnerom firmy, lecz również do dalszego wzmacniania wzajemnych partnerskich relacji, które są podstawą działalności firmy.

 

20181009 AIB 25-lecie Chemia miedzy nami Hotel Golebiewski Wisla 8

 

****
Działalność firmy AIB rozpoczęła się w 1992 roku i początkowo skupiała się na produkcji uszczelek do stolarki otworowej. Obecnie oferta przedsiębiorstwa obejmuje kilka grup produktowych: butyl, taśmy izolacyjne, uszczelki i profile uszczelniające, profile twarde oraz nowoczesne systemy do montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Przez 25 lat AIB stało się wiarygodnym przedsiębiorstwem, o ugruntowanej pozycji rynkowej. Jego produkty zdobyły uznanie wielu partnerów handlowych w Polsce oraz za granicą i są stosowane w wyrobach renomowanych producentów z różnorodnych branż gospodarki.
AIB od początku aktywnie działa na rzecz branży: wspólnicy firmy są członkami-założycielami Związku POiD. Przedsiębiorstwo, w charakterze Partnera, wspiera wspólne inicjatywy branżowe, m.in. kolejne odsłony Kongresu Stolarki Polskiej oraz kampanię społeczną „DOBRY MONTAŻ”. AIB jest też laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, w tym m.in. kilkukrotnie tytułu „Gazeli Biznesu”, jubileuszowego Orła Polskiej Stolarki oraz Godła Teraz Polska. Firma osiąga również indywidualne sukcesy: Maciej Ślączka – Prezes Zarządu – otrzymał Orła Polskiej Stolarki w kategorii „Osobowość roku branży stolarki budowlanej”, zaś Pan Ryszard Szpura – Wiceprezes Zarządu – tytuł Członka Honorowego Związku POiD.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także