Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Polska prapremiera produktu 3D SHAPE GLASS marki PRESS GLAS
Data dodania: 09.11.18

We wrześniu podczas dwóch niezależnych imprez branżowych w Polsce firma PRESS GLASS zaprezentowała kilkuset architektom swój nowy produkt - szkło termicznie formowane 3D SHAPE GLASS. Oficjalna międzynarodowa premiera produktu odbędzie się podczas Targów BAU 2019 w Monachium.

 

201810093dshape-glass-prapremiera

 

3D SHAPE GLASS marki PRESS GLASS to nowe podejście do formowania termicznego szkła z użyciem opatentowanej technologii, która wykorzystuje matryce ceramiczne w miejsce dotychczas stosowanych matryc metalowych.

 

Wydajny proces formowania indywidualnych matryc ceramicznych daje większą swobodę w formowaniu dużych powierzchni składających się z unikatowych tafli szkła.

 

 

 

 


Możliwość dowolnego formowania tafli 3D SHAPE GLASS to świetna wiadomość dla architektów, którzy w poszukiwaniu nowych kształtów dość często byli ograniczani m.in. możliwościami technicznymi płaskiego szkła.

 

Walory plastyczne szyb 3D SHAPE GLASS pozwalają na większą swobodę w projektowaniu złożonych, oryginalnych i krzywoliniowych form architektonicznych z użyciem szkła.

 

20190103shape4


3D SHAPE GLASS marki PRESS GLASS ma na celu wspieranie światowego trendu architektonicznego, związanego z projektowaniem parametrycznym, w którym coraz chętniej bryły futurystyczne i krzywoliniowe nawiązują do elementów natury.

 

Hasło „New shapes are coming” promujące produkt 3D SHAPE GLASS jest więc zapowiedzią nowego etapu w światowej architekturze, w którym szkło formowane termicznie pozwala w pełni uwolnić trzeci wymiar przeszkleń.

 

 20190103shape5

 

3D SHAPE GLASS – główne zalety
3D SHAPE GLASS to produkt wypełniający lukę na rynku złożonych form architektonicznych z użyciem szkła, zbudowanych z różniących się geometrycznie elementów.

 

Tworzenie trójwymiarowych płynnie zmieniających się powierzchni szklanych elewacji staje się możliwe, gdy każdą pojedynczą taflę szkła traktujemy i formujemy jako unikalny element większej konstrukcji – większego płynnie zmieniającego się przeszklenia.

 

20190103shape1

 

 

Na walory estetyczne krzywoliniowego przeszklenia z użyciem szyb 3D SHAPE GLASS wpływa z pewnością możliwość montażu tego rodzaju szyb do konstrukcji nośnej fasady również w systemach mocowań punktowych, co powoduje, że w płaszczyźnie krzywoliniowej fasady utrzymana zostaje czystość szklanej formy.


Warto podkreślić, że oprócz walorów estetycznych szkło 3D SHAPE GLASS charakteryzuje się możliwością uzyskania wyższej izolacyjności akustycznej oraz większej wytrzymałości na obciążenia w porównaniu ze szkłem płaskim.

 

20190103shape2

 

Szkło 3D SHAPE GLASS może być poddawane również innym procesom, które dodatkowo rozszerzają jego funkcjonalność, m.in.:
− laminowaniu – dzięki temu szkło 3D SHAPE GLASS staje się również bezpieczne,
− zadrukowaniu farbami ceramicznymi (sitodruk, digital print, emalia),
− zespoleniu w postaci szyb zespolonych jedno i dwukomorowych – w wyniku czego szkło zyskuje na izolacyjności termicznej.

 

3D SHAPE GLASS jest już dostępne w ofercie PRESS GLASS. Maksymalny wymiar tafli to 2500 mm x 3500 mm.

 

 


3D SHAPE GLASS - więcej informacji http://bit.ly/2EeO8I2

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także