Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

SOUDAL wspiera młodych architektów
Data dodania: 21.11.18

Konkurs dla Młodych Architektów (KDMA), organizowany w tym roku przez magazyn „Builder” już po raz szósty, to ogromna szansa na dobry start zawodowy dla przyszłych kreatorów przestrzeni.

 

Od samego początku Partnerem inicjatywy jest firma Soudal – Mecenas Polskiej Architektury – która proponuje dwa rozwiązania systemowe do wykorzystania w pracach konkursowych: Soudal Window System oraz Soudatherm Roof. Wiedzę na temat rozwiązań Partnerów Konkursu można zdobyć m.in. podczas Dni Młodego Architekta.

 

20181112soudal 1

 

Kolejne spotkanie z cyklu Dni Młodego Architekta odbyło się 8 listopada w Mulitkinie Złote Tarasy w Warszawie. Obok wysłuchania ciekawych wykładów na takie tematy, jak „Detal architektoniczny w modelowaniu BIM” czy „Koordynacja międzybranżowa w technologii BIM”, uczestnicy mogli porozmawiać z architektami z wiodących firm wykonawczych oraz uzyskać informacje nt. materiałów i rozwiązań technologicznych, które powinny być uwzględnione w pracach konkursowych.Pierwsze rozwiązanie wskazane przez firmę Soudal to Soudal Window System (SWS) – innowacyjny system energooszczędnego montażu stolarki otworowej (tzw. ciepły montaż). Polega on na zastosowaniu trzech ściśle współpracujących ze sobą warstw: warstwy izolacji termicznej i akustycznej z pianki poliuretanowej oraz uszczelnienia wewnętrznego i zewnętrznego (oba uszczelnienia wykonywane są przy pomocy specjalnych paroizolacyjnych taśm okiennych).

 

SWS gwarantuje trwałe i skuteczne uszczelnienie styku okna z murem, a w konsekwencji niweluje powstawanie mostków termicznych, które mogą stać się drogą niekontrolowanej ucieczki ciepła z budynku.


Drugie rozwiązanie stanowi Soudatherm Roof – niezawodny system izolacji dachów, opracowany przez Soudal we współpracy z architektami oraz profesjonalnymi ekipami dekarskimi.

 

Głównymi komponentami systemu są wysokowydajne, bezpieczne w aplikacji kleje poliuretanowe, które zapewniają szybkie i trwałe mocowanie materiałów izolacyjnych. Ograniczają one konieczność łączeń mechanicznych, a w konsekwencji nie dopuszczają do powstawania mostków termicznych oraz kondensacji wilgoci w konstrukcji dachu.

 


Tegoroczne tematy konkursowe KDMA to: „Manifest Młodego Architekta”, „Detal architektoniczny” i „Rzeka, która łączy” (zadanie wspólne dla uczestników Konkursu dla Młodych Architektów oraz uczestników Konkursu dla Młodych Inżynierów). Aby wziąć udział w Konkursie, należy do 18 lutego 2019 roku zarejestrować się na stronie organizatora http://www.b4f.buildercorp.pl/Events/Details/75. Laureatów poznamy 22 maja 2019 roku podczas Gali Builder For The Future.