Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 01 okladka

Świat Szkła 01/2020

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Galeria Północna z monitoringiem Bosch. Bosch zabezpiecza nowoczesne centrum handlowe na warszawskiej Białołęce
Data dodania: 03.12.18

Ponad 200 sklepów i punktów usługowych, zielony dach z amfiteatrem i ogrodem, przestrzenie do rekreacji, parking dla rowerów i stacja naprawy jednośladów oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Ponadto food court z kuchnią z całego świata. Tak wygląda Galeria Północna, jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych wyposażone w systemy zabezpieczeń Bosch.

 

20181133bosch ST21a-11.18

 

Inwestor zadbał także o efektowną aranżację wnętrza, która obok elementów małej architektury, obejmuje także sztukę. W centralnym punkcie Galerii Północnej znajduje się najwyższa w Polsce rzeźba Oskara Zięty, jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów i designerów „Wir”. Instalacje autorstwa tego artysty można podziwiać w prestiżowych muzeach na całym świecie m.in. w Centre Pompidou w Paryżu, Museum für Gestaltung w Zurychu, MoMA w Nowym Jorku czy Pinakotece w Monachium. Teraz jego niekonwencjonalna twórczość została zaprezentowana także w Galerii Północnej.

 Systemy zabezpieczeń Bosch
Galeria Północna posiada jeden z najlepiej monitorowanych i zabezpieczonych parkingów wśród centrów handlowych w stolicy. Zainstalowane tam kamery Bosch monitorują wjazdy na poszczególne poziomy oraz ciągi komunikacyjne na płytach parkingowych. System telewizji dozorowej Bosch monitoruje ponadto obszar wokół galerii oraz części wspólne takie jak windy, korytarze, patio z częścią rekreacyjną i wejścia do budynku. Dzięki temu pracownicy ochrony mają dostęp do bieżących informacji o tym, co dzieje się w każdej części obiektu. Nad bezpieczeństwem gości Galerii Północnej czuwa ok. 350 kamer Bosch.Pomieszczenia techniczne, serwerownie oraz magazyny zostały zabezpieczone przez system kontroli dostępu Bosch, dzięki czemu mają do nich dostęp tylko osoby upoważnione. W obiekcie zainstalowano 118 czytników kontroli dostępu. Strefy w okolicach wejść i wyjść, wybrane bramy i pomieszczenia zostały zabezpieczone 30 czujkami ruchu i ponad 300 czujkami magnetycznymi podłączonymi do Centrali MAP 5000. Łącznie zainstalowano 340 czujek, które skutecznie chronią obiekt przez intruzami.

 

20181133bosch ST21b-11.18


Wszystkie rozwiązania Bosch wizualizowane są na 12 wielkoformatowych monitorach, a integruje je platforma zarządzająca Bosch Integration System, dzięki czemu pracownicy ochrony informowani są o przychodzących komunikatach i alarmach ze wszystkich systemów zabezpieczeń, w tym z systemu sygnalizacji pożaru.„Najważniejszy dla powodzenia całej inwestycji był etap porozumienia z Generalnym Wykonawcą odnośnie koncepcji i kosztów rozwiązań sprzętowych, a następnie ich negocjacje z inwestorem” – powiedział Leszek Okliński z firmy Janex International, zajmującej się między innymi dystrybucją systemów zabezpieczeń Bosch, która dostarczyła sprzęt do zabezpieczenia obiektu.Otwartość na dialog przedstawicieli Generalnego Wykonawcy i ich wysoka świadomość co do stopnia zaawansowania technicznego systemów zabezpieczeń niezbędnych dla tak dużego obiektu, pozwoliły uświadomić inwestorowi, że spójna platforma ochrony obiektu pochodząca od firmy Bosch idealnie sprawdzi się w tak wymagającym miejscu.

 

20181133bosch ST21c-11.18„W trakcie realizacji inwestycji postawiono przed nami również ważne dla bezpieczeństwa zadanie wizualizacji w platformie zarządzającej Building Integration Systems wybranych elementów systemu sygnalizacji pożaru firmy trzeciej i ich integracji z systemem telewizji dozorowej Bosch. Życzenie inwestora zostało spełnione i dzięki platformie BIS maksymalnie przyspieszono wszelkie reakcje służb ochrony na zdarzenia w części pożarowej. Udało nam się przekonać inwestora do zastosowania w budynku videodomofonów IP, które zostały zintegrowane poprzez protokół TCP/IP z systemem telewizji dozorowej Bosch, dzięki czemu służby ochrony mają nadzór nad tą częścią także z interfejsu platformy Bosch” – dodał Leszek Okliński z firmy Janex International.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik