Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Nowoczesne biura – systemowe rozwiązania CreoConcept
Data dodania: 02.01.19

Współczesne firmy zmieniają się tak dynamicznie jak otaczający je świat. Stają się coraz bardziej otwarte na nowe idee prowadzenia biznesu, a pracujący w nich ludzie, choć mają do dyspozycji nowoczesne technologie wciąż poszukują ciekawych przestrzeni do pracy, w których otoczenie nie męczy, a wręcz inspiruje i pobudza kreatywność.

 

20190101Realizacja1 CreoConcept

 

Aby zapewnić właściwe warunki dla pracy zespołowej, która obecnie bardzo się liczy, ważne są zarówno od-powiedni układ funkcjonalny biura jak i  rozwiązania i materiały wykorzystywane w aranżacji jego powierzchni.

 


Na przestrzeni ostatnich 10 lat widzimy jak szybko rozwija się w Polsce trend kreowania przestrzeni biurowych przy użyciu ścian systemowych zamiast stosowanych do tej pory ścian gipsowo-kartonowych (tzw. ścian GK).

 

Montaż ścian GK wiązał się z wieloma dość uciążliwymi czynnościami: mocowanie konstrukcji, płytowanie, szpachlowanie, szlifowanie i na końcu malowanie, co w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba szybkiego przearanżowania wnętrza w oczywisty sposób zakłóca funkcjonowanie firmy i przeszkadza pracownikom.

 

20190101Realizacja2 CreoConcept

 

Rozwiązania systemowe pozwalają natomiast skutecznie wyeliminować wszystkie negatywne aspekty. Świadomość o ich wielu zaletach rośnie zarówno wśród inwestorów, architektów jak i samych użytkowników, których wymogi, dotyczące realizacji doskonałego projektu biura stale rosną.

 

W zależności od potrzeb konkretnej firmy ściany syste-mowe mogą pełnić różnorodne funkcje – np. wydzielenie konkretnej przestrzeni, czy zapewnienie skutecznego wyciszenia akustycznego.

 

Nie bez znaczenia są również aspekty bezpieczeństwa ludzi i mienia, coraz większy nacisk kładzie się na aspekty ognioochronności.  Istnieje duża różnorodność wykończeń ścianek systemowych.

 

Ścianki te mogą występować jako przegrody nieprzezierne, wypełnione płytami fornirowanymi, laminowanymi lub lakierowanymi oraz ścianki przezierne, w zależności od wymagań projektowych wypełnione różnego rodzaju szkłem.

 

To właśnie specjalistyczne szklenie w połączeniu z odpowiednim systemem aluminiowym jest w stanie niezwykle efektywnie zapewnić ochronę przed ogniem.

 

Szkło ma jeszcze jeden bardzo istotny atut – wspomniana już wcześniej przezierność. Odpowiednie doświetlenie pomieszczeń ma wymierny wpływ na komfort pracy i jej efektywność.

 

20190101Realizacja3 CreoConcept


Odpowiednie konfigurowanie rozwiązań systemowych daje w sumie nieograniczone możliwości realizacyjne. Stworzenie jak najlepszej przestrzeni biurowej wymaga jednak pełnego zaangażowania każdej ze stron biorącej udział w procesie projektowania od architekta, przez dostawców różnego rodzaju rozwiązań po przyszłych użytkowników projektowanego biura.

 

Systemowe podejście do aranżacji wnętrza użytkowego determinuje pojawienie się naszych specjalistów w każdym z elementów tego procesu. Niezbędna jest współpraca z developerami, architektami i firmami zajmującymi się finalnym wykańczaniem wnętrz – mówi Tomasz Rybka, Prezes Zarządu firmy CreoConcept.


W kieleckiej firmie CreoConcept duży nacisk kładzie się na rozwój produktów, które z jednej strony muszą sprostać oczekiwaniom projektantów, a z drugiej stale rosnącym wymogom normatywnym określanych przez PKN oraz Instytuty Techniki Budowlanej w zakresie akustyki, dźwiękoszczelności, ognioochronności.


Systemowe rozwiązania oprócz swojej multifunkcjonalności, elastyczności konfigurowania, wysokiej estetyce mają ogromną zaletę polegającą na łatwości i szybkości ich montażu, demontażu czy też zmian ustawiania i tym samym przearanżowania wnętrza. Ma to kluczowe znaczenie w procesie oddawania do użytku nieruchomości komercyjnych ponieważ firmy wykonawcze mają coraz mniej czasu na realizację swoich zamówień, a jak wiadomo „czas to pieniądz”.

 

Popularność systemowych rozwiązań w aranżacji wnętrz w krajach zachodniej Europy trwa od ok. 30 – 40 lat. Obecnie także w Polsce inwestorzy coraz chętniej sięgają po nie i wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma. Patrząc na nowoczesne powierzchnie biurowe w Warszawie, czy w miastach regionalnych, nie możemy mieć żad-nych kompleksów w kwestii ich wyglądu i funkcjonalności w odniesieniu do tych z zachodniej Europy.

 

Wszystko wskazuje na to, że przy rozwijającej się gospodarce oraz skupieniu firm na pozyskiwaniu najlepszych pracowników, aranżacja i jakość powierzchni biurowych będą miały istotne znaczenie, co z całą pewnością będzie miało duży wpływ na zainteresowanie produktami firmy CreoConcept.