Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Nowoczesne biura – systemowe rozwiązania CreoConcept
Data dodania: 02.01.19

Współczesne firmy zmieniają się tak dynamicznie jak otaczający je świat. Stają się coraz bardziej otwarte na nowe idee prowadzenia biznesu, a pracujący w nich ludzie, choć mają do dyspozycji nowoczesne technologie wciąż poszukują ciekawych przestrzeni do pracy, w których otoczenie nie męczy, a wręcz inspiruje i pobudza kreatywność.

 

20190101Realizacja1 CreoConcept

 

Aby zapewnić właściwe warunki dla pracy zespołowej, która obecnie bardzo się liczy, ważne są zarówno od-powiedni układ funkcjonalny biura jak i  rozwiązania i materiały wykorzystywane w aranżacji jego powierzchni.

 


Na przestrzeni ostatnich 10 lat widzimy jak szybko rozwija się w Polsce trend kreowania przestrzeni biurowych przy użyciu ścian systemowych zamiast stosowanych do tej pory ścian gipsowo-kartonowych (tzw. ścian GK).

 

Montaż ścian GK wiązał się z wieloma dość uciążliwymi czynnościami: mocowanie konstrukcji, płytowanie, szpachlowanie, szlifowanie i na końcu malowanie, co w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba szybkiego przearanżowania wnętrza w oczywisty sposób zakłóca funkcjonowanie firmy i przeszkadza pracownikom.

 

20190101Realizacja2 CreoConcept

 

Rozwiązania systemowe pozwalają natomiast skutecznie wyeliminować wszystkie negatywne aspekty. Świadomość o ich wielu zaletach rośnie zarówno wśród inwestorów, architektów jak i samych użytkowników, których wymogi, dotyczące realizacji doskonałego projektu biura stale rosną.

 

W zależności od potrzeb konkretnej firmy ściany syste-mowe mogą pełnić różnorodne funkcje – np. wydzielenie konkretnej przestrzeni, czy zapewnienie skutecznego wyciszenia akustycznego.

 

Nie bez znaczenia są również aspekty bezpieczeństwa ludzi i mienia, coraz większy nacisk kładzie się na aspekty ognioochronności.  Istnieje duża różnorodność wykończeń ścianek systemowych.

 

Ścianki te mogą występować jako przegrody nieprzezierne, wypełnione płytami fornirowanymi, laminowanymi lub lakierowanymi oraz ścianki przezierne, w zależności od wymagań projektowych wypełnione różnego rodzaju szkłem.

 

To właśnie specjalistyczne szklenie w połączeniu z odpowiednim systemem aluminiowym jest w stanie niezwykle efektywnie zapewnić ochronę przed ogniem.

 

Szkło ma jeszcze jeden bardzo istotny atut – wspomniana już wcześniej przezierność. Odpowiednie doświetlenie pomieszczeń ma wymierny wpływ na komfort pracy i jej efektywność.

 

20190101Realizacja3 CreoConcept


Odpowiednie konfigurowanie rozwiązań systemowych daje w sumie nieograniczone możliwości realizacyjne. Stworzenie jak najlepszej przestrzeni biurowej wymaga jednak pełnego zaangażowania każdej ze stron biorącej udział w procesie projektowania od architekta, przez dostawców różnego rodzaju rozwiązań po przyszłych użytkowników projektowanego biura.

 

Systemowe podejście do aranżacji wnętrza użytkowego determinuje pojawienie się naszych specjalistów w każdym z elementów tego procesu. Niezbędna jest współpraca z developerami, architektami i firmami zajmującymi się finalnym wykańczaniem wnętrz – mówi Tomasz Rybka, Prezes Zarządu firmy CreoConcept.


W kieleckiej firmie CreoConcept duży nacisk kładzie się na rozwój produktów, które z jednej strony muszą sprostać oczekiwaniom projektantów, a z drugiej stale rosnącym wymogom normatywnym określanych przez PKN oraz Instytuty Techniki Budowlanej w zakresie akustyki, dźwiękoszczelności, ognioochronności.


Systemowe rozwiązania oprócz swojej multifunkcjonalności, elastyczności konfigurowania, wysokiej estetyce mają ogromną zaletę polegającą na łatwości i szybkości ich montażu, demontażu czy też zmian ustawiania i tym samym przearanżowania wnętrza. Ma to kluczowe znaczenie w procesie oddawania do użytku nieruchomości komercyjnych ponieważ firmy wykonawcze mają coraz mniej czasu na realizację swoich zamówień, a jak wiadomo „czas to pieniądz”.

 

Popularność systemowych rozwiązań w aranżacji wnętrz w krajach zachodniej Europy trwa od ok. 30 – 40 lat. Obecnie także w Polsce inwestorzy coraz chętniej sięgają po nie i wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma. Patrząc na nowoczesne powierzchnie biurowe w Warszawie, czy w miastach regionalnych, nie możemy mieć żad-nych kompleksów w kwestii ich wyglądu i funkcjonalności w odniesieniu do tych z zachodniej Europy.

 

Wszystko wskazuje na to, że przy rozwijającej się gospodarce oraz skupieniu firm na pozyskiwaniu najlepszych pracowników, aranżacja i jakość powierzchni biurowych będą miały istotne znaczenie, co z całą pewnością będzie miało duży wpływ na zainteresowanie produktami firmy CreoConcept.