Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Złote medale WinDoor-tech 2019 przyznane
Data dodania: 02.01.19

Sąd konkursowy złożony z zespołu wybitnych ekspertów miał wyjątkowo trudne zadanie. W tej edycji spłynęła rekordowa liczba zgłoszeń o tytuł złotego medalisty targów WinDoor-tech. Po burzliwych dyskusjach wybrano laureatów.

 

Sąd Konkursowy poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku. Do konkursu o Złoty Medal MTP rocznie startuje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie.


Tak też się stało w przypadku laureatów targów WinDoor-tech 2019. Nagrodzono sześć produktów, które sprostało surowym wymaganiom. Który z wystawców może się pochwalić sukcesem?

 


Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP WinDoor-tech 2019

 

20190101windoor 1 fimtec zagniatarka zdjecie
1. DCM1 - Numerycznie sterowana zagniatarka do naroży aluminiowych
20190101windoor 1 fimtec zagniatarka logoFIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp.k., Wysogotowo
Dzięki technologii rola operatora sprowadza się do sczytania kodu kreskowego, by noże ustawiły się automatycznie do danego systemu profilowego.

Kamera przemysłowa i szczelinomierz pozwalają na poprawne ustawienie profili w niezwykle łatwy sposób zapewniając wyjątkową jakość połączenia profili w narożu.

Obsługa zagniatarki DCM1 jest wyjątkowo prosta dla każdego. To czyni ją wyjątkową.

 

20190101windoor 2 elumatec centrum ob zdjecie

2. Centrum obróbcze profili SBZ 122/75
20190101windoor 2 elumatec logoElumatec Polska Sp. z o.o., Września
Centrum obróbcze profili SBZ 122/75 dzięki połączeniu wszechstronności, prędkości i inteligentnej technologii wytycza nowe standardy w branży.

Kiedy klienci składają zamówienia na centrum obróbcze profili jeszcze przed rozpoczęciem produkcji seryjnej, oznacza to, że jest ono czymś wyjątkowym.

SBZ 122/75 zaprojektowane do produkcji okien i drzwi 5-osiowe urządzenie pozwala na obróbkę profili z PCW, aluminiowych i cienkościennych profili stalowych.

Dotychczas te możliwości obróbki i wszechstronność zastosowania były zarezerwowane dla znacznie większych i droższych urządzeń.

 

20190101windoor 3 cda pareo zd

3. Pareo Up
20190101windoor 3 cda pareo logoCDA Polska Sp. z o.o.
CDA Polska
Innowacyjny ekran z wieloma modułami w szkle przesuwającym się pionowo i bez profili poziomych. Część stała o określonych wymiarach ogranicza przestrzeń zapewniającą prywatność i umożliwiającą doskonałą wentylację pomieszczeń.
Niezależny ruch pionowy paneli pozwala uzyskać różne wysokości, zapewniając ochronę przed wiatrem i czynnikami atmosferycznymi stosownie do potrzeb.
Aluminiowa rama zawiera opatentowany system przesuwania i zaczepiania oraz odczepiania, który pozwala na maksymalną obsługę podczas przenoszenia.

 

20190101windoor 4 cda vis

4. Visualiser
20190101windoor 3 cda pareo logoCDA Polska Sp. z o.o. Sp. K.
CDA Polska Sp. z o.o.
VISUALISER to nowoczesne oprogramowanie automatyzujące prace projektowe, zamówienie i przedstawienie oferty klientowi w zakresie produktów firmy CDA.

System kontroluje parametry techniczne okuć nadzorując w ten sposób prawidłowe przygotowanie projektu i oferty zapewnia intuicyjny interface oraz pełną dokumentację okuć dostępną w dowolnym miejscu i dowolnym urządzeniu na dowolnej przeglądarce WWW.

VISUALISER aktualizowany jest automatycznie o nowe okucia, informując o nowych możliwościach, pilnuje parametrów, pozwala na zapisywanie projektów szablonów w dowolnej chwili i czasie umożliwia modyfikację projektu i przesłanie oferty klientowi.

 

20190101windoor 5 fimtec zdjeice

5. Zgrzewarka Kształtowa SL4FF EVO
20190101windoor 1 fimtec zagniatarka logoGRAF SYNERGY s.r.l., Nonantola, Włochy
FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.
Robot SL4-FF-EVO łączy kształtowo profile PVC o dowolnych kształtach i bardzo różnych powierzchniach (folie, nakładki ALU, forniry etc.) także z wypełnieniami wzmacniającymi profil (wkładki z włókna szklanego, kompozytu) uzyskując zaokrąglenie również zewnętrznej tylnej krawędzi w zgrzanym narożu – jest wciąż jedyną taką propozycją na rynku. Pozwala łączyć profile bez konieczności ich późniejszego oczyszczania, co bardzo ułatwia i skraca proces produkcji. Dzięki maszynie możliwa jest produkcja stolarki o bardzo wysokich parametrach jakościowych przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości naroży.

 

20190101windoor 6 RD zdjecie

6. 4-OSIOWE CENTRUM OBRÓBCZE COMET X4
20190101windoor 6 RD logoEmmegi Dystrubucja w Polsce R&D Tech Sp. z o.o.
R & D TECH Sp. z o.o.
4 –osiowe centrum obróbcze CNC przeznaczone do obróbki profili z aluminium, PVC, stopów lekkich lub stali do 2 mm grubości wyposażone w 10-cio pozycyjny magazyn narzędzi. Strefa robocza dla profili o długości do 4 m.

Czteroosiowy układ osi pozwala na obrót elektrowrzeciona od 0° do 180° w sposób ciągły w celu wykonania obróbki na zarysie profilu. Wyposażone również w ruchomy stół roboczy, który ułatwia załadunek/rozładunek detalu i znacznie zwiększa możliwy do obróbki przekrój.
Więcej informacji o nagrodzonych urządzenia będzie można uzyskać na stoiskach laureatów podczas WinDoor-tech 2019. Udział w nich zadeklarowali liderzy branży, którzy będą prezentować ekspozycję obejmującą rozwiązania dla maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium a także okucia, oprogramowanie i technikę pomiarową.
Wśród nich znajdą się m.in: Imac, Lanzzoni Group, Mc Diam, Pressta, SCM Group, Urban oraz złoci medaliści: Fimtec, CDA Polska, Elumatec, R&D Tech.


Więcej o złotych medalistach na: www.windoortech.pl

 

 

 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także