Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Eko remont w pokoju dziecka
Data dodania: 01.02.19

20190122soudal 1Już niebawem w wielu województwach rozpoczną się ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa od zajęć szkolnych oznacza czas białego szaleństwa dla dzieci, a dla nas okazję do przeprowadzenia remontu w ich czterech kątach.

 

Niezwykle ważne w tych pracach jest zastosowanie odpowiednich, bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Z pewnością szczególnie przydatny będzie ekologiczny klej montażowy, taki jak bezbarwny T-REX marki Soudal.

 

Zimowe ferie są dobrym czasem do dokonania zmian w pokoju dziecka – znacznie łatwiej i szybciej wyremontujemy pomieszczenie wtedy, gdy mamy do niego nieograniczony dostęp.

 

Zmiany mogą być gruntowne lub sprowadzać się do odświeżenia wyglądu pokoju. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, do realizacji planów potrzebujemy bezpiecznych materiałów.

 

Do mocowania elementów budowlanych i dekoracyjnych, w tym listew ściennych, paneli, cokołów i różnego rodzaju ozdób, z powodzeniem możemy wykorzystać bezbarwny klej montażowy T-REX marki Soudal. Jest to klej na bazie dyspersji akrylowej, wzmocniony włóknami syntetycznymi.

 

Charakteryzuje się wysoką siłą spojenia początkowego i dużą wytrzymałością końcową. Co istotne, T-REX Bezbarwny posiada znak EMICODE® EC1 plus, umieszczany na opakowaniach certyfikowanych produktów, których emisja lotnych związków do otoczenia jest na bardzo niskim poziomie lub równa zeru.

 

Klej ten zapewnia zatem najwyższe bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku pomieszczeń, w którym dużo czasu spędzają dzieci – nieodpowiednio dobrany klej może być przyczyną np. podrażnień dróg oddechowych lub alergii.

 

Bezbarwny klej montażowy T-REX jest bardzo prosty w użyciu i trzyma już po jednej sekundzie od dociśnięcia. Aplikujemy go pasmami lub punktowo tylko na jedną powierzchnię, przy pomocy pistoletu.

 

Początkowo preparat jest mlecznobiały, jednak po wyschnięciu staje się bezbarwny. Na drobne korekty ustawienia łączonych elementów mamy około 15 minut od nałożenia kleju. Należy przy tym pamiętać, że przynajmniej jedna z klejonych powierzchni powinna być porowata.

 

20190122soudal