Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Zainwestuj w zdrowie z programem „Czyste Powietrze”
Data dodania: 01.02.19

Jak z korzyścią dla środowiska i naszego zdrowia zabezpieczyć dom przed utratą ciepła, obniżając przy tym rachunki za jego ogrzewanie? Trzeba zadbać o termomodernizację budynku.

 

 

To najlepszy czas na takie przedsięwzięcie. Ruszył bowiem rządowy program „Czyste Powietrze”, dzięki któremu można zyskać dofinansowanie, m.in.: wymiany starych pieców i kotłów na paliwa stałe, docieplenia ścian zewnętrznych i dachu obiektu czy wymiany stolarki okiennej.

 

W związku z tym firma FAKRO, producent okien dachowych, przygotowała dla inwestorów kompleksowe rozwiązania produktowe, spełniające wymogi tego projektu. 

 

20190122FAKRO 1 okno dachowe FTT-U U8 Thermo

 

Całościowa termomodernizacja budynku ma pozytywny wpływ nie tylko na jego komfort cieplny, generując przy tym oszczędności związane z ogrzewaniem pomieszczeń, lecz także ochronę środowiska.

 

Przyczynia się bowiem do redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery, a więc może być sposobem walki ze smogiem.

 

Powodem powstawania owych szkodliwych substancji jest w dużej mierze korzystanie w domach jednorodzinnych z przestarzałych domowych pieców, zasilanych słabej jakości paliwem.

 

Kluczem do sukcesu jest wymiana nieefektywnych źródeł energii na nowoczesne rozwiązania spełniające najwyższe normy, jak: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne bądź kocioł na paliwo stałe.

 

20190122FAKRO 2 okno dachowe FTT-U U8 Thermo

 

Nie zmniejszymy jednak kosztów eksploatacji obiektu, jeśli inne jego elementy składowe będą dalej przyczyniać się do strat energii.

 

Dlatego tak ważne jest dobre ocieplenie przegród zewnętrznych czy chociażby wymiana stolarki okiennej na wyroby energooszczędne. Poprzez niskiej klasy okna i drzwi oraz na skutek ich nieprawidłowego montażu z domu może uciekać nawet 25% ciepła.

 

20190122FAKRO 3 okno dachowe FTU-V U5


W ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” można zatem wymienić stare okna dachowe, które są w złym stanie technicznym oraz nie spełniają współczesnych norm dotyczących termoizolacyjności, na nowoczesne, energooszczędne produkty.

 

Planując taką inwestycję, warto skorzystać z kompleksowych rozwiązań przygotowanych przez firmę FAKRO, która bierze udział w tym projekcie.

 

20190122FAKRO 4 okno dachowe FTU-V U5

 

– Z dotacją można nabyć pionowe i dachowe energooszczędne okna trzyszybowe i czteroszybowe FAKRO wraz z systemami montażowymi oraz najwyższej jakości zewnętrzne osłony do okien pionowych i dachowych. A to wszystko łącznie z profesjonalną usługą montażu.

 

Dzięki temu zyskamy doskonałej klasy produkty a to, w dłuższej perspektywie, zwyczajnie się opłaca. Wymiana stolarki okiennej może być ponadto częścią kompleksowej termomodernizacji całego dachu – opowiada Janusz Komurkiewicz,

 

Członek Zarządu FAKRO. Z myślą o tym programie firma FAKRO opracowała również przydatne informacje dla fachowców na temat systemu wymiany okien, które pozwolą na szybki i łatwy montaż bez naruszania konstrukcji dachu.

 

Udostępnia także listę autoryzowanych dekarzy, z których pomocy warto skorzystać oraz planuje specjalistyczne szkolenia dla profesjonalistów.

 

20190122FAKRO fotolia czyste powietrze dom termomodernizacja

 


Z programu „Czyste Powietrze” będzie można korzystać do 2029 roku (w tym podpisywanie umów należy zakończyć do 31 grudnia 2027 roku).

 

Jego adresatami są przede wszystkim właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy takiego obiektu, jeśli nie został on jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

 

Celem programu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, powstałych w rezultacie ogrzewania domów słabej jakości paliwem w przestarzałych piecach.

 

Inwestorzy mogą skorzystać z dofinansowania w zakresie: wymiany starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe), stolarki okiennej (okien pionowych, okien połaciowych, drzwi balkonowych) – maksymalny jednostkowy koszt kwalifikowany wynosi do 700 zł na 1 m2 powierzchni okna, drzwi zewnętrznych i garażowych – do 2000 zł za 1 m2 ich powierzchni, docieplenia przegród budynku (ścian zewnętrznych, dachu), montażu lub modernizacji systemu centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, instalacji odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej) czy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

 

Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja wynosi 53 tys. zł.

 

20190122FAKRO 1 okno dachowe FTT-U U8 Thermo

 

Jeśli realizacja inwestycji przekroczy ten próg, dodatkowe nakłady pieniężne mogą być finansowane w formie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to z kolei 7 tys. zł.

 

Świadczenia będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik