Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Walka o czyste powietrze: jak się ochronić przed smogiem?
Data dodania: 22.02.19

Trwająca od kilku lat dyskusja na temat katastrofalnego w skutkach stanu polskiego powietrza sprawiła, że coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które mają pomóc nam w walce ze smogiem. Dokuczliwy, nie tylko w okresie zimowym, smog daje nam się we znaki dusząc i drażniąc nasz układ oddechowy.

 

20190222Brookvent NovaAir 

Filtr antysmogowy NovaAir
Fot. Brookvent

 

Gdy poziom stężenia szkodliwych substancji przekracza przyjęte normy, smog zaczyna być zauważalny – na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od mgły. O tym, jak ochronić się przed negatywnymi skutkami smogu, opowiada Dominik Konieczny, ekspert z firmy Brookvent.

 

Długotrwałe przebywanie w zanieczyszczonym smogiem środowisku ma negatywny wpływ nie tylko na nasz układ oddechowy, ale również obciąża układ nerwowy oraz krążenia. Smog przyczynia się do rozwoju wielu chorób, między innymi alergii, astmy, duszności, a nawet nowotworów. W walce ze smogiem mają pomóc coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji pyłów, tlenku węgla czy tlenku azotu.

 

20190222brookvent novaair filtr antysmogowy 1

 

Do intensywnie walczących organizacji non-profit dołączają coraz częściej samorządy, których działania mają na celu zwiększenie świadomości obywatelskiej oraz wzmocnienie działań na szczeblu lokalnym. Warto jednak pamiętać, że na efekty tych działań przyjdzie nam jeszcze poczekać nawet kilka lat. Zanim jednak wszyscy będziemy cieszyć się czystym powietrzem, warto skorzystać z rozwiązań doraźnych, które pomogą nam oddychać powietrzem lepszej jakości w domu.”

 

Na rynku pojawia się coraz więcej maseczek, które chronią nas przed smogiem na zewnątrz. Jednak to samo powietrze znajduje się także w naszych domach. Jak zatem uchronić siebie i rodzinę we własnych czterech kątach?

 


Bezpieczne oddychanie
Każdego dnia w pomieszczeniach spędzamy między 60 a 90% czasu. Z tego powodu należy zadbać o właściwą jakość wentylowanego powietrza. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie Dział Badawczo Rozwojowy firmy Brookvent opracował innowacyjne rozwiązanie, jakim jest NovaAir - filtr antysmogowy i antyalergenowy, który współpracuje z większością dostępnych na rynku nawiewników okiennych. Filtr chroni przed dostającym się z zewnątrz smogiem, a także przed pyłkami, kurzem, spalinami, grzybami oraz bakteriami.

 

NovaAir zapewnia również ochronę przez owadami, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania moskitier okiennych. Skuteczność filtra wynika z zastosowania membrany z nanowłókna – tkaniny Respilion®. Membrana zatrzymuje stałe i ciekłe cząsteczki, dzięki czemu stanowi najlpszą ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza, infekcjami i alergiami, do naszych pomieszczeń dostaje się przefiltrowane, czyste powietrze.

 


Dla zdrowia bliskich
Powietrze, którym oddychamy ma ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także samopoczucie. Dzięki czystemu powietrzu jesteśmy bardziej wypoczęci, skupieni oraz chętni do działania.


Informacje o stanie jakości powietrza powinny interesować wszystkich, jednak informacje o stężeniu smogu w szczególności powinny śledzić osoby starsze, kobiety w ciąży, a także osoby borykające się z chorobami układu krążenia oraz układu oddechowego, w tym astmatycy i alergicy. Tym grupom ryzyka odradza się przebywanie na zewnątrz, gdy poziom szkodliwych substancji w powietrzu przekracza dopuszczalne normy. Należy jednak pamiętać, że samo niewychodzenie z domu czy szczelne zamknięcie okien nie jest rozwiązaniem. Z pomocą przyjdzie filtr NovaAir, który przefiltruje powietrze nawiewane do domu.

 


W trosce o środowisko
Filtr NovaAir to rozwiązanie na lata – nie trzeba niczego wymieniać, wystarczy go regularnie czyścić. W sezonie smogowym zaleca się sprawdzić stan filtra przynajmniej raz w tygodniu i jeśli jest brudny umyć pod bieżącą wodą. Jego konstrukcja umożliwia wysuwanie filtra z ramki montażowej, dzięki czemu jego konserwacja nie wymaga demontażu nawiewnika. Właściwe użytkowanie filtra pozwoli nam cieszyć się czystym powietrzem w domu przez wiele lat.

 

20190222brookvent ekspert dominik konieczny

Dominik Konieczny
Fot. Brookvent

 

---------------

Dodatkowe informacje o firmie Brookvent:
BROOKVENT posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży wentylacyjnej, w zakresie projektowania i produkcji wysokiej jakości urządzeń do wentylacji. W ofercie BROOKVENT znajdują się kompletne, energooszczędne systemy wentylacji do budownictwa jedno i wielorodzinnego, w tym m.in.:

— wentylatory dachowe oraz kanałowe i wiele innych wraz z modułem kontroli stałego ciśnienia CSR-B,
— nawiewniki okienne (higrosterowane, ciśnieniowe, manualne, wszybowe),
— nawiewniki ścienne,
— rekuperatory aircycle - wentylacja z odzyskiem ciepła,
— kratki wentylacyjne (higrosterowane i ciśnieniowe).

BROOKVENT Prowadzi działania o charakterze globalnym - Klientami BROOKVENT są odbiorcy z regionu krajów bałtyckich, Chin, Nowej Zelandii i USA.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik