baner-www

 

Baner Press Glass final

 

 

 ET-Swiat-Szkla-480x150

Rozwiązania akustyczne a design w nowoczesnych biurach
Data dodania: 20.03.19

Nowoczesne obiekty biurowe to jasne, przestrzenne wnętrza, które są pełne inspiracji. Wykorzystuje się w nich designerskie, akustyczne sufity podwieszane oraz dekoracyjne panele ścienne o różnorodnych powierzchniach, krawędziach i kolorach. Z rozwiązaniami, łączącymi nieograniczone możliwości designu z zapewnieniem dźwiękochłonności w miejscu pracy, można było zapoznać się podczas 3. edycji Wnętrza Otwartego, w ramach Targów Światło.

 

20190303Rockfon Eclipsei

 

 

Współczesne biura musiały dostosować się do zwiększonego tempa zmian w biznesie i nowych metod pracy. Wnętrza są teraz bardziej elastyczne, można je relatywnie szybko i łatwo rekonfigurować, inspirują i odzwierciedlają energię marek, a także promują ich wizerunek wśród gości oraz pracowników. Nowoczesne miejsca pracy są nie tylko dobrze zaprojektowane, ale też przyjazne, pozytywnie wpływają na efektywność pracy i dobre samopoczucie przebywających w nich osób. Dzieje się tak między innymi dzięki rozwiązaniom zapewniającym odpowiednią akustykę, pozwalającym zaprojektować obszary odpowiednio wyciszone, sprzyjające koncentracji, kreatywności i zachowaniu prywatności.

 

 

Różnicę słychać wyraźnie

Rozwiązania akustyczne Rockfon do przestrzeni biurowych zaprezentowano w Strefie Wnętrza Otwartego zaprojektowanej przez arch. Justynę Smolec w ramach Targów Światło. Ich różnorodność pozwala na zastosowanie zarówno na ścianach, jak i sufitach, w zależności od rodzaju pomieszczenia, jego specyfiki, przeznaczenia, czy potrzeb przebywających w nim osób. Efektywność systemów Rockfon można było sprawdzić na targach „na własne uszy” wchodząc do pomieszczenia składającego się z dwóch sal.

 

Pierwsza była wykonana jak standardowe wnętrze biurowe, gdzie wyraźnie odczuwa się pogłos i jest głośno. Stąd przechodziło się do sali, w której zastosowano sufit Rockfon® Mono® Acoustic, a ściany pokryto panelami Rockfon® VertiQ®. Różnicę było słychać od razu. W sali z adaptacją akustyczną Rockfon było wyraźnie ciszej, głos stawał się bardziej łagodny, wyraźny, można było rozmawiać ciszej i dobrze się rozumieć.

 

20190303Rockfon Contour

 

Rockfon® Mono® Acoustic jest często wybierany w polskich i międzynarodowych projektach jako sufit o dowolnym kształcie, nie tylko płaskim, ale też bardzo zróżnicowanym. Umożliwia on architektowi urzeczywistnienie każdej wizji artystycznej. Z kolei Rockfon® VertiQ® to panele ścienne, które poprawiają akustykę pomieszczeń. Stosuje się je jako uzupełnienie akustyczne sufitu lub niezależnie od niego.

 

 

Pomieszczenia otwarte

W Strefie Wnętrza Otwartego wykorzystano również rozwiązania przeznaczone do sufitów otwartych. Białe, wiszące pochłaniacze przestrzenne Rockfon Contour® zestawione z czarnymi oprawami oświetleniowymi stworzyły na suficie wzór klawiatury fortepianu. Rockfon Contour® występuje w różnych kształtach i wielkościach. Panele można montować pod różnym kątem, w różnej odległości oraz na różnej wysokości. To dźwiękochłonne, zapewniające wnętrzu modernistyczny design, rozwiązanie sufitowe staje się coraz modniejszym elementem wyposażenia „zdrowych akustycznie” biur.

 

Na targach pokazano też akustyczne wyspy Rockfon® Eclipse™ oraz dekoracyjne panele ścienne Rockfon® Eclipse Wall™, które doskonale wpisują się w design nowoczesnych przestrzeni biurowych, poprawiając komfort pracujących w nich osób pod względem akustycznym oraz najbielszy z sufitów – Rockfon Blanka®, który nie tylko zapewnia poczucie większej przestronności, ale dzięki wysokim współczynnikom odbicia i rozproszenia światła, wpływa pozytywnie na klimat wnętrza i komfort wizualny.

 

Targi Światło to największe branżowe targi oświetleniowe w Europie Środkowowschodniej, a także jedyne wydarzenia branżowe w Polsce łączące prezentację najnowszych produktów z koncepcją szkoleniową. W tym roku odbyła się trzecia edycja targów.

 

 

www.rockfon.pl