Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Idealna łazienka hotelowa – to proste
Data dodania: 27.03.19

Łazienka hotelowa powinna łączyć szereg funkcji – nie tylko spełniać oczekiwania użytkowników, być ergonomiczna i optymalnie zaprojektowana, ale także modna i estetyczna. Jak ją urządzić, aby nie zawieść hotelowych gości? Trzeba pamiętać o kilku szczegółach.

 

20190303sanplastD4 TX5B-M SPACE

 

Projektując przestrzeń użytkową musimy przede wszystkim spojrzeć na dane miejsce z perspektywy osoby, która będzie z niej korzystać. Kim będą goście danego hotelu? W jakim celu będą do niego przyjeżdżać? Biznesowym czy wypoczynkowym? To nakreśli kierunek projektu i sprawi, że w łatwiejszy sposób będzie można stworzyć łazienkę odpowiadającą wszystkim gościom.

 

20190303sanplastD2 ALTIIa

 

W przypadku tego typu łazienek, które będą intensywnie użytkowane na przestrzeni lat, warto postawić na materiały wysokiej jakości, łatwe do utrzymania w czystości i trwałe. Większy wydatek na początku opłaci się, ponieważ takie sprzęty nie będą wymagały ponoszenia późniejszych kosztów napraw i usuwania usterek. Także stylistyka całego hotelu nie jest bez znaczenia – łazienka powinna zostać zaaranżowana zgodnie z ogólnym wystrojem i powinna być jego dopełnieniem.

 

20190303sanplastKND2 ALTIIaB-M SPACE S

 

W łazienkach hotelowych, które są wizytówkami obiektu, wszystkie elementy wyposażenia powinny być łatwo dostępne i doskonale działające. Bardzo ważne – oprócz kwestii estetycznych – są też te higieniczne. Łazienka hotelowa musi być nieskazitelnie czysta. Pomóc w tym może takie zaaranżowanie przestrzeni, które ułatwi dotarcie bez problemu do wszelkich zakamarków i zminimalizuje ilość elementów zbierających kurz. Najbardziej praktyczne i najprostsze do utrzymania w czystości jest pokrycie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, które będą wyglądać estetycznie nawet po długim czasie codziennego użytkowania oraz czyszczenia.

 

20190303sanplastPI ALTIIa z gory

 

Jakie sprzęty muszą znaleźć się w takiej łazience oprócz standardowych urządzeń sanitarnych? Wszystko zależy nie tylko od preferencji inwestora, ale w przypadku obiektów określonej klasy także od prawnego rozporządzenia. To zgodnie z jego zapisami łazienki w obiektach wyższej klasy muszą być wyposażone m.in. w płaszcz kąpielowy czy wagę. Warto zadbać także o kilka istotnych szczegółów, które ułatwią gościom pobyt w hotelu i usprawnią pracę personelu. Zaliczają się do nich m.in. suszarka do włosów zamontowana w łazience, półki na kosmetyki pod prysznicem, wystarczająca liczba wieszaków na ręczniki, dywaniki na podłodze, a także baterie prysznicowe i lustra z regulowaną wysokością. Bardzo ważny jest też wybór odpowiedniego oświetlenia – to właśnie ono tworzy atmosferę, przestronność danego pomieszczenia i definiuje jego przestrzeń. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu punktów świetlnych i dobraniu dobrej barwy światła, całość stworzy przestrzeń do relaksu i odpoczynku podczas aromatycznej kąpieli.

 

20190303sanplastPW2 FREEIIWP FREE

 


W tego typu pomieszczeniach doskonale sprawdzą się płaskie brodziki idealnie dopasowane do drzwi prysznicowych i kabin typu walk-in. Wyglądają one nowocześnie i elegancko, dzięki czemu w ostatnich latach zyskują coraz więcej zwolenników. Takie rozwiązanie wpisujące się w nurt minimalistycznego designu oferuje firma Sanplast. To nie tylko modna opcja, ale też wygoda dla osób starszych, które ze względu na ograniczenia ruchowe nie mogą korzystać z tradycyjnych wanien czy brodzików prysznicowych. W hotelach zamiast natrysków bardzo często instaluje się też wanny pozwalające na komfortową, relaksującą kąpiel, często jednak wyposaża się je w dodatkowe kabiny nawannowe pozwalające łączyć obie funkcje – wanny i prysznica w jednym miejscu. To jedna z najwygodniejszych możliwości – kabiny nawannowe Sanplast podnoszą funkcjonalność łazienki i sprawiają, że w wyjątkowo efektywny sposób można zagospodarować nawet niewielką przestrzeń.

 

Mimo mnogości opcji, urządzanie łazienki hotelowej nie musi być trudnym i skomplikowanym zadaniem. Istnieje szereg firm dostarczających na rynek elementy wyposażenia łazienkowego, które posiadają w ofercie produkty dopasowane idealnie do pomieszczeń hotelowych i stworzonych dla wygody nawet najbardziej wymagających gości. Taką firmą jest Sanplast oferujący nie tylko nowoczesny i wysmakowany design, ale i najwyższą jakość – szczególnie istotną w przypadku łazienek, które będą intensywnie użytkowane przez wiele różnych osób.