Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

Villa Metro – biurowy majstersztyk ze szklaną fasadą
Data dodania: 29.04.19

Villa Metro, projektu autorstwa pracowni DA Dziuba Architekci, jest jednym z nielicznych w Warszawie biurowców, który spełnia normy Certyfikatu LEED Gold z uwzględnieniem rygorystycznych wymogów międzynarodowego systemu certyfikacji budynków pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Czym charakteryzuje się obiekt zaliczany do kategorii biurowców klasy A+?

 

20190447 Villa Metro 3

 

 

Budynek stanął na narożnej działce o niewielkich rozmiarach i nieregularnym kształcie. Jego znakiem rozpoznawczym stała się wykonana z aluminium struktura nałożona na całkowicie przeszklone fasady, która odzwierciedla rysunek liter VM („Villa Metro”).

 

20190447 Villa Metro 0

 

Fasada Villa Metro ma romboidalną formę, z którą koresponduje przebudowane przez inwestora wejście do metra Wilanowska. Wyjątkowy efekt wizualny zapewniają dwukomorowe przeszklenia ze szkła SGG COOL-LITE SKN 176II. Jego parametry gwarantują ochronę wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się zapewniając jednocześnie wysoki poziom transmisji światła. Wykorzystanie szkła SGG COOL-LITE SKN 176 II w fasadzie w połączeniu z roletami typu sunscreen umożliwiło osiągnięcie doskonałych parametrów związanych ze zużyciem energii.

 

20190447 Villa Metro 1


Szkło SGG COOL- LITE SKN 176 II jest idealnym rozwiązaniem w przypadku projektów, w których poszukuje się połączenia ochrony przeciwsłonecznej, wysokiej przepuszczalności światła i termoizolacji. Dzięki swoim właściwościom produkt ten może być z powodzeniem stosowany w miejscach, w których konieczne jest użycie bezpiecznego szkła hartowanego, tj. fasady, świetliki czy przeszklenia o dużych powierzchniach mówi Monika Naczeńska z Saint-Gobain Building Glass Polska

 

20190447 Villa Metro 2 

 

Villa Metro Business House to nowoczesny biurowiec, w którym zastosowano najnowszej generacji systemy monitorowania, klimatyzacji i zarządzania. Wyróżnia go niebanalny projekt architektoniczny. W biurowcu zastosowano wysokiej jakości materiały i nowoczesne systemy instalacji wewnętrznych, sterowane Systemem Zarządzania Budynkiem (BMS). Villa Metro zaliczana jest do kategorii biurowców klasy AA. Konstrukcja budynku zapewnia także stały dostęp do naturalnego światła i świeżego powietrza.

 

20190447 Villa Metro 4

 

Priorytetem dla inwestora i architektów było wykreowanie przestrzeni umożliwiającej daleko idącą personalizację układu pomieszczeń i dostosowanie funkcjonalności powierzchni do indywidualnych upodobań najemców. Koncepcja aranżacji pięter w zależności od charakteru biura i potrzeb pracowników pozwala na organizację przestrzeni typu "open space", podział na gabinety lub układ będący połączeniem obydwu tych systemów.