Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Zobacz dźwięk, aby szybko wykryć nieszczelności w instalacjach gazowych, podciśnieniowych i sprężonego powietrza
Data dodania: 14.05.19

Czy wiesz, że sprężone powietrze może odpowiadać za 40% strat energii? 

Lokalizowanie nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia było do tej pory czasochłonne i uciążliwe. Dzięki przemysłowej kamerze dźwiękowej Fluke ii900 zespół utrzymania ruchu może określić miejsce wycieku sprężonego powietrza, gazu lub podciśnienia w ciągu kilku minut. Technologia SoundSight™ pozwala zobaczyć dźwięk, który powstaje w miejscu nieszczelności. Nawet z pewnej odległości i w głośnym otoczeniu przemysłowym.

 

20190449fluke1

 

Szybka i precyzyjna lokalizacja nieszczelności
Ręczna przemysłowa kamera dźwiękowa Fluke ii900 jest wyposażona w matrycę czujników akustycznych o szerokim polu działania, dzięki czemu umożliwia zespołom utrzymania ruchu szybką i dokładną lokalizację nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia.

 

Zaprojektowana z myślą o głośnych zakładach produkcyjnych nowoczesna technologia SoundSight™ jest łatwa do opanowania i zastosowania. Za pośrednictwem 7-calowego ekranu dotykowego LCD na obraz w paśmie światła widzialnego jest nakładany obraz SoundMap™, aby zapewnić szybkie wykrywanie nieszczelności.

 

20190449fluke1a

 

Inspekcje całych zakładów w zaledwie kilka godzin
Prosty, intuicyjny interfejs umożliwia technikom wyizolowanie częstotliwości akustycznej nieszczelności spośród głośnych dźwięków tła. Przeprowadzenie kontroli całego zakładu to kwestia kilku godzin — nawet w godzinach szczytu.

 

Po raz pierwszy możliwe jest szybkie i łatwe określenie lokalizacji nieszczelności, których naprawa stanowi niezbędny element do zapewnienia wydajności pracy i zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Obrazy mogą być zapisywane i eksportowane w celach sprawozdawczych.

 

20190449fluke1b

 

Możesz obniżyć koszty, skrócić czas wykrywania nieszczelności i poprawić niezawodność linii produkcyjnej. Zawsze reaguj na powstałe nieszczelności.

 

Naucz się, jak widzieć dźwięki, i uzyskaj porady dostosowane do indywidualnych potrzeb lub zaplanuj praktyczną prezentację eksperta firmy Fluke w miejscu pracy.

 

20190449fluke1c

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także