Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Nowa prowadnica do produkcji okien Aluplast monoblock z roletą nadstawną
Data dodania: 14.05.19

 Aluplast opracował nowe rozwiązanie systemowe do produkcji okien monoblock z roletą nadstawną oparte o specjalnie do tego celu zaprojektowaną prowadnicę roletową. 

Na rynku francuskim, bardzo często, ściany budynków ocieplane są od strony pomieszczenia, a okna montowane są w warstwie izolacji, ale przed otworem okiennym, od środka budynku.

 

20190449aluplast monoblock roleta przekroj

 

To z kolei wymusza stosowanie specjalnych profili okiennych, tzw. monoblocków oraz specyficznej metody montażu okien. Takie rozwiązanie bardzo komplikuje zastosowanie rolet nadstawnych.

 

Ze względu na znaczną głębokość skrzynek roletowych ich zabudowa od strony pomieszczenia jest praktycznie niemożliwa. Należy więc znaleźć rozwiązanie, które zminimalizuje przesunięcie skrzynki względem ramy okiennej do wewnątrz budynku i stanowić będzie spójną całość z profilami Monoblock.

 

20190449aluplast monoblock roleta

 


Nowa prowadnica do systemów Monoblock
W tym celu Aluplast opracował systemowe rozwiązanie oparte o specjalnie do tego celu zaprojektowaną prowadnicę roletową. Charakterystyczne cechy tego produktu to: minimalne gabaryty zewnętrzne, gładkie i estetyczne powierzchnie czołowe pozbawione widocznych elementów mocujących oraz zaokrąglony design.

 

Specjalny wypust od strony zewnętrznej pozwala w łatwy sposób spozycjonować prowadnicę względem ramy okiennej, a po jej zamocowaniu nie zaburza płaskości czołowej powierzchni przylegania okna do muru. Skośny kształt tylnej ścianki dopasowany jest do skosu ramy Monoblock zapewniając stabilną podstawę mocowania.

 

20190449aluplast monoblock roleta prowadnica

 

 

W efekcie uzyskujemy zestaw okna Monoblock z roletą nadstawną:
- estetycznym spójnym wyglądzie,
- z minimalnym wysunięciu skrzynki rolety do wnętrza pomieszczenia
- nieograniczonym przez szerokość prowadnic świetle szyby,
- z kompleksowo opracowanym, prostym procesem produkcji i montażu,
- spełniającą oczekiwania klientów na rynku francuskim.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.aluplast.com.pl/okna-monoblock-z-roleta-nadstawna-systemowe-rozwiazanie-aluplast

 

 

 

01 chik
          sec