Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Komfort na najwyższym poziomie w sercu polskich gór - Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane
Data dodania: 08.07.19

Odpoczynek w górskim zaciszu to marzenie wielu z nas o każdej porze roku. Powstający w zakopiańskiej Antonówce Radisson Blu Hotel & Residences, to połączenie góralskiej architektury, najnowszych udogodnień i wysokiej jakości designu.

 

20190606Shoeck system Tronsole

 System Schöck Tronsole, Fot. Schöck

 

 

Nawiązujący do góralskiej estetyki Radisson Blu Hotel & Residences położony jest pomiędzy centrum Zakopanego i Tatrami. Na powierzchni hotelowej 19 679 mkw. oraz apartamentowej, liczącej 7110 mkw. znalazło się 158 pokoi i 68 apartamentów, a ponadto trzy bary, dwie restauracje i sale konferencyjne. Goście mają do dyspozycji podziemny parking, dwupoziomowe garaże oraz wiele innych, atrakcyjnych udogodnień.

 


Wypoczynek dostosowany do potrzeb
Położenie w spektakularnym miejscu i design z ukłonem w stronę zakopiańskich tradycji architektonicznych wyróżnia Radisson Blu Hotel & Residences na tle innych tego typu obiektów. Góralska estetyka, dominujące elementy drewniane w połączeniu z surowym kamieniem idealnie komponują się z naturalnym krajobrazem.

 

Nowoczesne przeszklenia i spadziste dachy w antracytowych odcieniach nadają konstrukcji nowoczesnego wyglądu, a w trosce o komfort akustyczny oraz eliminację mostków termicznych przy konstrukcjach balkonowych wykonawca zdecydował o wykorzystaniu rozwiązań firmy Schöck.

 

 

20190606Shoeck hotel raddison blu fot eiffage polska


Dla dodatkowego relaksu kompleks oferuje nam niezapomniany czas we wspaniałym centrum odnowy biologicznej i SPA – a wszystko to w obiekcie dopasowanym do malowniczego, górskiego otoczenia. Dzięki temu możemy rozkoszować się niezapomnianym widokiem z pokoju i czuć atmosferę prawdziwego, górskiego wypoczynku.


Jeśli poza relaksem planujemy wyjazd w interesach - do dyspozycji będziemy mieli 5 nowoczesnych sal konferencyjnych i dużą salę balową, w której można przygotować również prywatną imprezę. Do zorganizowania mniejszych spotkań biznesowych do dyspozycji gości jest również elegancka restauracja i komfortowe lobby.

 

20190606Shoeck hotel raddison blu fot eiffage polska 2


W trosce o nasz komfort
Balkony i tarasy z widokiem na górski krajobraz otaczający Radisson Blu Hotel & Residences pozwalają gościom cieszyć się bliskością natury oraz chwilami relaksu na świeżym powietrzu. Projektant zadbał, aby hotel był nie tylko atrakcyjnym miejscem do wypoczynku, ale również jego konstrukcja i wykorzystane materiały cechowała najwyższa jakość i gwarancja komfortu użytkowania.


„Specyfika realizowanego przez nas projektu wymaga zastosowania wysokiej jakości produktów zapewniających izolacyjność termiczną oraz akustyczną budynku. Ze względu na położenie inwestycji na terenie górskim kluczowe jest zachowanie prawidłowego komfortu termicznego obiektu. Dzięki zastosowaniu 225 sztuk łącznika termoizolacyjnego marki Schöck Isokorb zabezpieczyliśmy balkony i tarasy przed występowaniem niepożądanych mostków termicznych.

Mając na uwadze komfort akustyczny przyszłych gości hotelu wbudowaliśmy 130 sztuk Schöck Tronsole na spocznikach klatek schodowych, ograniczając tym samym przenoszenie dźwięków uderzeniowych z klatek schodowych na inne pomieszczania w budynku. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom możemy być pewni, że spełniliśmy wysokie standardy stawiane nowoczesnym budynkom hotelowym.” – mówi Jacek Synowiec, Dyrektor Grupy Kontraktów Regionu Południowego w Eiffage Polska Budownictwo S.A.

 

20190606Shoeck hotel raddison blu fot eiffage polska 3


Nośne elementy termoizolacyjne Schöck Isokorb wykorzystane w konstrukcji budynków to system dedykowany wszystkim rodzajom balkonów oraz tarasów, w połączeniach żelbet-żelbet, żelbet-drewno, żelbet-stal oraz stal-stal. Schöck Isokorb montowany jest w pionowej warstwie izolacji termicznej ściany, a więc stanowi jej naturalną kontynuację. Łącznik Isokorb przenosi obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwia oddzielenie ciepłych i zimnych elementów całej konstrukcji. Schöck Tronsole zapewniają natomiast efektywną izolację akustyczną w przypadku wszystkich schodów prostych jak i zabiegowych.


Radisson Blu Hotel & Residences odpowiada na oczekiwania zarówno osób, które chcą wypocząć w otoczeniu natury, jak i tych, które szukają rozrywki w centrum Zakopanego. To wyjątkowe miejsce w Tatrach, w którym możemy korzystać z tego, co oferują nam góry, jak i centrum najpopularniejszego kurortu w Polsce. Dzięki szerokiej ofercie hotelu, goście sami mogą decydować o formie swojego wypoczynku, a zastosowanie nowoczesnych technologii zapewni gościom pełną satysfakcję i komfort użytkowania hotelowych pokoi i apartamentów.

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także