Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

PIĘĆ LAT CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH O-I (BSC) W POZNANIU
Data dodania: 27.08.19

Zespół O-I BSC zwiększył się czterokrotnie wraz z rozszerzeniem zakresu świadczonych usług
 W 2014 roku, kiedy O-I, światowy lider w produkcji opakowań szklanych, otworzył swoje Centrum Usług Biznesowych (BSC) w Poznaniu, pracowało w nim mniej niż 50 osób. Obecnie w BSC zatrudnionych jest ponad 220 specjalistów, zapewniających niezbędne wsparcie hutom O-I zlokalizowanym na całym świecie.

 

20190808O-I BSC


Wybraliśmy Poznań na lokalizację naszego Centrum m.in. ze względu na świetną lokalizację, dostęp do najlepszych specjalistów i dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Po pięciu latach wiem na pewno, że to była dobra decyzja. Nasz zespół bardzo się rozwinął, jest nas dziś cztery razy więcej niż w 2014 r. Wielu pracowników, z którymi zaczynaliśmy, zostało liderami. Są też pracownicy, którzy korzystając z możliwości oferowanych przez O-I, rozwijają się obecnie


w strukturach O-I za granicą, m.in we Włoszech i w Wielkiej Brytanii – podkreśla Julio Ramirez, dyrektor Europejskiego Centrum Usług Biznesowych O-I.
Zanim O-I BSC zostało oficjalnie otwarte w lipcu 2014 roku, grupa pracowników centrum przeszła trzymiesięczny proces szkoleniowy w europejskiej centrali O-I w Szwajcarii. – To niesamowite doświadczenie być naocznym świadkiem narodzin nowej organizacji, a następnie śledzić jej rozwój. Zaczęliśmy jako grupa kilku nowo zatrudnionych osób. Teraz, gdy jest nas ponad 200, doskonale widać, jak bardzo BSC się rozwinęło – mówi Adam Szczepaniak, lider zespołu Master Data, pracownik O-I BSC Poznań od kwietnia 2014 r. Przełomem w rozwoju centrum był rok 2017, kiedy uruchomiono kolejnych 6 działów, a ponad 100 nowych osób znalazło zatrudnienie.

 

20190808O-I BSC Malta House O-I


Centrum ma strategiczne znaczenie dla funkcjonowania całej firmy O-I. BSC zarządza scentralizowanymi usługami finansowo - administracyjnymi dla wszystkich hut O-I w Europie, a także świadczy usługi IT dla wszystkich lokalizacji O-I na świecie. Pracownicy porozumiewają się w dziewięciu językach. Specjaliści wykonują obowiązki związane m.in.
z kontrolingiem, księgowością, zamówieniami czy wewnętrznym audytem. Wykwalifikowani specjaliści IT wspierają wszystkie huty szkła i biura O-I na świecie. Zespół dba także o sieci, serwery oraz sprzęt i oprogramowanie. Zespół EU Commercial Analytics, który ściśle współpracuje z europejskimi Liderami ds. Sprzedaży i Marketingu oraz globalną siecią analiz rynkowych, wspiera rozwój strategii handlowych i zapewnia zarządowi możliwość śledzenia realizacji celów biznesowych.


Codziennie dokładamy starań, aby nasi pracownicy mieli poczucie, że firma dba o ich rozwój, a sama praca jest dla nich źródłem satysfakcji. Wychodzimy z założenia, że benefity pozapłacowe są równie ważne jak te finansowe. Tym, co nas szczególnie wyróżnia, jest O-I Club, w ramach którego pracownicy, wraz ze swoimi rodzinami lub znajomymi, podejmują różne aktywności, np. organizują wyjazdy na narty czy wychodzą wspólnie do restauracji lub na paintball. Ponadto nasi pracownicy pasjonują się szkłem i są dumni z pracy w firmie,
której wartości i postawy są zgodne z tymi, jakie sami stosują w codziennej pracy i relacjach  z klientami – zaznacza Fabienne Schellekens, Senior HR Business Partner dla O-I BSC oraz lider HR w O-I w Szwajcarii.


O-I BSC mieści się w budynku Malta House, który był pierwszą „zieloną inwestycją”
w Poznaniu, zrealizowaną z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa. Ogromną zaletą lokalizacji jest unikalne położenie nad Jeziorem Maltańskim, blisko ścisłego centrum miasta.
Systematyczny wzrost zatrudnienia w firmie odzwierciedla dynamikę rynku pracy. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków usług wsparcia biznesu. Według danych ABSL łączne zatrudnienie w sektorze w Polsce wynosi aktualnie 307 tys. pracowników. To wzrost o 10% w porównaniu do ubiegłego roku. Tendencja ta utrzyma się i zgodnie z prognozami zatrudnienie w sektorze SSC w Polsce w 2020 r. wyniesie 336 tys. osób .

 

Informacje o firmie O-I
W Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) naszą pasją jest szkło i możemy z dumą stwierdzić, że produkujemy więcej opakowań szklanych niż jakikolwiek inny producent na świecie. Szkło jest dla nas fascynujące, ponieważ jest piękne, czyste i można je w całości poddawać recyklingowi. Jesteśmy preferowanym partnerem dla wielu znanych producentów żywności i napojów. Współpracując z naszymi klientami, dzielimy się pasją i specjalistyczną wiedzą, produkujemy wyjątkowe opakowania i pomagamy im budować znane na całym świecie marki. Globalna siedziba O-I znajduje się w Perrysburgu w amerykańskim stanie Ohio. O-I ma wyjątkowy zasięg globalny, w 78 zakładach zlokalizowanych w 23 krajach firma zatrudnia ponad 26 500 osób. W 2018 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 6,9 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie o-i.com.
O-I w Polsce
O-I obecny jest w Polsce od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne o wieloletniej tradycji – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu.
W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania.
W Polsce O-I zatrudnia ponad 1000 osób, a w ciągu ostatnich dwóch lat firma zainwestowała w naszym kraju około 100 mln euro. Obecnie zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa oraz napojów bezalkoholowych.