Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Szklane fasady nowoczesnych wieżowców
Data dodania: 29.08.19

Na pytanie jaki materiał budowlany najbardziej kojarzy się z architekturą XXI wieku z łatwością możemy odpowiedzieć, że jest to szkło. Obecnie coraz częściej używane nie tylko do produkcji okien, ale również do montażu całoszklanych fasad. Na czym polega fenomen szkła i co sprawia, że stało się tak popularne we współczesnej architekturze?

 

20190808saint gobain glass 2

 

Jednym z trendów nowoczesnego budownictwa są duże przeszklenia, które robią szczególne wrażenie na fasadach wysokich wieżowców. Współczesne biurowce przykuwają uwagę swoimi nietypowymi kształtami oraz wykończeniem, gdzie odbija się otoczenie budynku. Takie budowle coraz częściej pojawiają się nie tylko w wielkich miastach.

 


Wysoka estetyka i nowoczesny design
Szklana fasada sprawia, że wieżowiec prezentuje się estetycznie i monumentalnie, dodaje bryle lekkości i ożywia budynek przy jednoczesnym zachowaniu minimalizmu. Elewacja wykonana ze szkła zachwyca imponującym ponadczasowym wyglądem, a jednocześnie gwarantuje dużo większy poziom naturalnego światła wewnątrz biurowca.

 

 

20190808saint gobain glass 1

 

Plastyczność szkła sprawia, że szklane fasady są idealnym materiałem, nawet przy realizacji skomplikowanych projektów charakterystycznych dla modernistycznych budynków. Dzięki temu można stworzyć nowoczesny i niebanalny design, który doskonale wpasuje się w miejski klimat i biurowe otoczenie.

 

Estetykę naturalnie srebrzystego szkła refleksyjnego z doskonałymi parametrami użytkowymi łączy w sobie najnowsze w ofercie Saint-Gobain Building Glass Polska, szkło powlekane COOL-LITE XTREME SILVER II. Gwarantuje neutralne kolory pojawiające się w jego odbiciu, a refleksyjność zewnętrzna (30%) jest zgodna z obecnymi trendami architektonicznymi.

 Szerokie możliwości projektowe
Szkło jest coraz częściej wykorzystywane w przemyśle budowlanym i daje duże możliwości architektom oraz ich wyobraźni. Materiał, choć wydaje się być lekki i kruchy, cechuje się wysoką stabilnością i odpornością. Nowoczesne budownictwo poszukuje ciekawych i praktycznych rozwiązań, które gwarantują najwyższe standardy wpływające na całoroczne użytkowanie budynku.

 

Szkło COOL-LITE XTREME SILVER II zapewnia doskonałą ochronę przeciwsłoneczną przy wysokiej izolacji cieplnej (LT=50%; g=0,25;Ug=1,0, W/M2.K). Takie parametry sprawiają, że architekci chętnie wykorzystują je przy realizacji budynków, które cechują się efektywnością energetyczną.

 

Produkt idealnie nadaje się do fasad jednopowłokowych czy fasady z pasmami okiennymi, swoje zastosowanie znajduje również w budynkach użytkowych oraz luksusowych domach z dużą przeszkloną powierzchnią. Warto zaznaczyć, że dzięki świadomości projektanta i odpowiedniego doboru szkła, budynek może uzyskać dodatkowe punkty w procesie certyfikacji np. BREEAM czy LEED. Certyfikaty te potwierdzają, że spełnia on wymogi niezbędne do uznania go za obiekt zgodny z zasadami zrównoważonego budownictwa.

 

 

20190808saint gobain glass 3

 


Niezawodne rozwiązanie przez cały rok
Od dłuższego czasu mówi się o wpływie naturalnego światła na zdrowie i samopoczucie człowieka, dlatego stanowi to ważny aspekt dla inwestorów. Odpowiednie doświetlenie wpływa również na produktywność pracowników, stąd też coraz częściej wykorzystuje się duże przeszklenia w budynkach biurowych.

 

Wysoka przezierność szkła i dopływ światła dziennego przy najwyższej ochronie przeciwsłonecznej pozwala uzyskać komfort pracy, który zauważalnie przekłada się na efektywność całej firmy.

 

Warto dodać, że budynek z wykorzystaniem nowoczesnego szkła COOL-LITE XTREME SILVER II zapewnia mniejsze zapotrzebowanie na chłodzenie latem i ogrzewanie w czasie zimy gwarantując optymalne właściwości termoizolacyjne.

 

Co najważniejsze, szklana fasada chroni przed utratą ciepła równie dobrze jak inne materiały elewacyjne, a przy okazji może urzekać swoim niepowtarzalnym i nowoczesnym wyglądem.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także