Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

Duże okna w domu a komfortowa temperatura o każdej porze roku
Data dodania: 30.08.19

Komfort przebywania w jasnych i otwartych pomieszczeniach często przegrywa z przeświadczeniem, że duże przeszklenia w domu powodują ucieczkę ciepła w zimie, a w czasie lata nagrzeją wnętrze. Nowoczesne technologie powstają po to, aby żyło nam się lepiej i oferują różne innowacyjne rozwiązania. Zatem jak możemy pogodzić pragnienie posiadania dużych okien z obawą o temperaturę w domu?

 

20190808saint gobain glass 4

Duże przeszklenia to trend współczesnego budownictwa. Wykorzystywane są nie tylko w przypadku modernistycznych biurowców, ale również w budynkach mieszkalnych. Nowoczesna architektura urzeka swoją prostotą oraz estetyką, a wielkogabarytowe okna pozwalają cieszyć się widokiem otaczającej nas natury.

 


Dom z dużymi oknami to nie tylko świetnie prezentujący się budynek, ale miejsce, które dostarcza wysoki poziom naturalnego światła i tym samym redukuje wykorzystanie sztucznego oświetlenia, co pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców.

 

Według specjalistów, w jasnych pomieszczeniach czujemy się lepiej, a wpadające promienie słoneczne do wnętrza budynku dodają nam energii i wpływają na poprawę humoru. Jednak w czasie upalnego lata ludzie starają trzymać się z dala od nasłonecznionych pomieszczeń, dlatego duże przeszklenia wciąż kojarzą się z nieprzyjemnym i nagrzanym wnętrzem.

 

20190808saint gobain glass 5Stereotyp ten obalić może innowacyjne szkło niskoemisyjne ECLAZ marki Saint-Gobain Building Glass Polska, które gwarantuje najwyższą przepuszczalność naturalnego światła wraz z wysoką izolacją termiczną. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać odpowiednią i komfortową temperaturę wewnątrz budynku nawet podczas gorących dni. Dodatkowo, nowej generacji powłoka umieszczona na szkle zapewnia o 4% więcej światła niż tradycyjne szkło.

 

Tak wysoka przezierność szyby podnosi standardy okien i odczuwalnie wpływa na komfort mieszkańców. Dla tych, którzy mają wątpliwości co do dużych okien w domu, bezpiecznie jest również odpowiednio rozmieścić je w projekcie budynku. Na przykład stawiając na przeszklenia po stronie wschodniej zyskamy napływ światła rankiem, gdy budynek jest nieco wychłodzony po nocy oraz temperatura na zewnątrz dopiero wzrasta.

 

20190808saint gobain glass 6

 


Duże okna w domu energooszczędnym
Decydując się na dom energooszczędny często inwestorzy słusznie zwracają uwagę na okna, przez które statystycznie ucieka największa ilość ciepła. Zatem wybór stolarki okiennej jest niezwykle istotny w całym procesie budowy nowego domu. Odpowiednia szczelność to nie wszystko. Warto zadbać o dobrą jakość szyb, ponieważ energooszczędność okna uzależniona jest nie tylko od izolacji termicznej, ale również od zysków cieplnych. Dopiero równowaga tych dwóch parametrów pozwala osiągnąć najwyższy stopień oszczędności energetycznej.

 Innowacyjne szkło ECLAZ zapewnia komfort termiczny również w czasie zimy, dlatego nie musimy rezygnować z marzeń o dużych oknach z widokiem na zimowy ogród. Niskoemisyjne szkło ECLAZ jest przeznaczone do produkcji szyb zespolonych, najczęściej w pakietach dwu szybowych i trzyszybowych. Dzięki temu, charakteryzuje się wysokimi parametrami termoizolacyjności osiągając wartość Ug=0.5W/(m²K) przy najwyższym poziomie zysków cieplnych (do 60%).

 

Takie właściwości sprawiają, że okna z wykorzystaniem szkła najnowszej generacji doskonale nadają się do domów energooszczędnych, ponieważ minimalizują emisję dwutlenku węgla oraz zmniejszają potrzeby grzewcze w sezonie zimowym, gwarantując przy tym do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu do najlepszych okien obecnie dostępnych na rynku.

 


Warto dodać, że szkło ECLAZ nie tylko zapewnia dostęp do ciepła słonecznego, ale także eliminuje tzw. efekt zimnej szyby, dzięki temu możemy odczuwać przyjemne ciepło nawet w mroźne dni, co z pewnością zwiększa standard i komfort życia w domu.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik