Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Powrót w stylu art deco - Hotel Warszawa
Data dodania: 30.08.19

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 4 Renowacja obiektu, zaprojektowanego przez Marcina Weinfelda i Stefana Bryłę w latach 30-stych XX w. dla Towarzystwa Ubezpieczeń Prudential, trwała 8 lat. Nad przebiegiem inwestycji czuwał zespół architektów, w składzie Michał Grzybek, Grażyna Grzybek, Marcin Stępniewski-Janowski, Przemysław Kramarz, Juan Zardini i Joanna Wichłacz. Inwestor: Holding Liwa.

Renowacja obiektu, zaprojektowanego przez Marcina Weinfelda i Stefana Bryłę w latach 30-stych XX w. dla Towarzystwa Ubezpieczeń Prudential, trwała 8 lat. Nad przebiegiem inwestycji czuwał zespół architektów, w składzie Michał Grzybek, Grażyna Grzybek, Marcin Stępniewski-Janowski, Przemysław Kramarz, Juan Zardini i Joanna Wichłacz. Inwestor: Holding Liwa.

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 4  

 

Hotel do dyspozycji gości oddał 146 wysokiej klasy apartamentów, DBL i Juior Suity, dwie restauracje oraz strefę Wellness i Spa z basenem. Projektanci i wykonawcy musieli zmierzyć się z historią tego miejsca, by przywrócić jej architektoniczny blask. Jakie rozwiązania zastosowano podczas renowacji obiektu, który słynął z tego, że był drugim pod względem wysokości budynkiem w przedwojennej Europie?

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 2

 


Ikoniczny budynek przedwojennego Prudentialu w nowej odsłonie
Na fasadzie i w szybie windowym Hotelu Warszawa zastosowano szkło ST167 które zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną budynku.

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 3

 


SGG COOL-LITE ST jest powłoką kilku warstw tlenków metali naniesioną w procesie napylania katodowego. Zastosowanie nowej generacji powłok z gamy COOL-LITE gwarantuje dobre odwzorowanie kolorów na zewnątrz budynku. Ograniczenie energii słonecznej daje znakomite własności ochrony przed słońcem, co pozwala znacznie obniżyć koszty użytkowania klimatyzacji

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 5

 

Innowacja na 6.
Powstały w latach trzydziestych gmach robił wrażenie już na ówczesnych mieszkańcach stolicy. Był jednym z najnowocześniejszych budynków przedwojennej Warszawy. Aby dorównać legendzie tamtych czasów postanowiono podczas modernizacji zastosować szereg nowoczesnych rozwiązań budowlanych i architektonicznych.

 


Jednym z nich jest zamontowane na dachu restauracji „Szóstka” znajdującej się na 6 piętrze formatki szkła grzewcze EGLAS w zespoleniu z COOL-LITE XTREME 60/28II. Szkło EGLAS jest efektywnym systemem grzewczym zapewniającym piękny widok na świat.

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 6

 

Cztery funkcje, ogrzewanie główne, komfort termiczny, anty-kondensacja i topienie śniegu, zagwarantują komfort we wszystkich pomieszczeniach. W przypadku Restauracji „Szóstka” zaprojektowano funkcję topnienia śniegu tak, aby goście mogli podziwiać piękny widok niezależnie od pory roku dodaje Monika Naczeńska

 

Szkło COOL-LITE XTREME 60/28 II to najnowsza innowacja w wysoko selektywnych powłokach przeciwsłonecznych. To rozwiązanie chroni pomieszczenia przed nagrzewaniem zapewniając optymalną ilość światła dziennego wewnątrz minimalizując jednocześnie dyskomfort związany z przegrzaniem pomieszczeń latem.

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 7

 


Design
Szkło Saint-Gobain Building Glass Polska można znaleźć także w hotelowych wnętrzach. W łazienkach pokoi hotelowych zastosowano szkło DIAMANT, które jest unikalnym extra białym szkłem o wysokiej przezierności. Dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdza się w przestrzeni, którą charakteryzuje estetyka i doskonałość optyczna.

 


Koncepcja modernizacji Hotelu Warszawa zakładała powrót do modernistycznego pierwowzoru z jego prostą i surową tektoniką. W indywidualnie zaaranżowanych hotelowych apartamentach dominuje kamień i egzotyczne drewno. Co ciekawe, ostatnią kondygnację zajmuje apartament prezydencki z antresolą i prywatnym tarasem na dachu, z którego roztacza się wspaniały widok na całą panoramę Warszawy.

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także