Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Powrót w stylu art deco - Hotel Warszawa
Data dodania: 30.08.19

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 4 Renowacja obiektu, zaprojektowanego przez Marcina Weinfelda i Stefana Bryłę w latach 30-stych XX w. dla Towarzystwa Ubezpieczeń Prudential, trwała 8 lat. Nad przebiegiem inwestycji czuwał zespół architektów, w składzie Michał Grzybek, Grażyna Grzybek, Marcin Stępniewski-Janowski, Przemysław Kramarz, Juan Zardini i Joanna Wichłacz. Inwestor: Holding Liwa.

Renowacja obiektu, zaprojektowanego przez Marcina Weinfelda i Stefana Bryłę w latach 30-stych XX w. dla Towarzystwa Ubezpieczeń Prudential, trwała 8 lat. Nad przebiegiem inwestycji czuwał zespół architektów, w składzie Michał Grzybek, Grażyna Grzybek, Marcin Stępniewski-Janowski, Przemysław Kramarz, Juan Zardini i Joanna Wichłacz. Inwestor: Holding Liwa.

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 4  

 

Hotel do dyspozycji gości oddał 146 wysokiej klasy apartamentów, DBL i Juior Suity, dwie restauracje oraz strefę Wellness i Spa z basenem. Projektanci i wykonawcy musieli zmierzyć się z historią tego miejsca, by przywrócić jej architektoniczny blask. Jakie rozwiązania zastosowano podczas renowacji obiektu, który słynął z tego, że był drugim pod względem wysokości budynkiem w przedwojennej Europie?

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 2

 


Ikoniczny budynek przedwojennego Prudentialu w nowej odsłonie
Na fasadzie i w szybie windowym Hotelu Warszawa zastosowano szkło ST167 które zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną budynku.

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 3

 


SGG COOL-LITE ST jest powłoką kilku warstw tlenków metali naniesioną w procesie napylania katodowego. Zastosowanie nowej generacji powłok z gamy COOL-LITE gwarantuje dobre odwzorowanie kolorów na zewnątrz budynku. Ograniczenie energii słonecznej daje znakomite własności ochrony przed słońcem, co pozwala znacznie obniżyć koszty użytkowania klimatyzacji

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 5

 

Innowacja na 6.
Powstały w latach trzydziestych gmach robił wrażenie już na ówczesnych mieszkańcach stolicy. Był jednym z najnowocześniejszych budynków przedwojennej Warszawy. Aby dorównać legendzie tamtych czasów postanowiono podczas modernizacji zastosować szereg nowoczesnych rozwiązań budowlanych i architektonicznych.

 


Jednym z nich jest zamontowane na dachu restauracji „Szóstka” znajdującej się na 6 piętrze formatki szkła grzewcze EGLAS w zespoleniu z COOL-LITE XTREME 60/28II. Szkło EGLAS jest efektywnym systemem grzewczym zapewniającym piękny widok na świat.

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 6

 

Cztery funkcje, ogrzewanie główne, komfort termiczny, anty-kondensacja i topienie śniegu, zagwarantują komfort we wszystkich pomieszczeniach. W przypadku Restauracji „Szóstka” zaprojektowano funkcję topnienia śniegu tak, aby goście mogli podziwiać piękny widok niezależnie od pory roku dodaje Monika Naczeńska

 

Szkło COOL-LITE XTREME 60/28 II to najnowsza innowacja w wysoko selektywnych powłokach przeciwsłonecznych. To rozwiązanie chroni pomieszczenia przed nagrzewaniem zapewniając optymalną ilość światła dziennego wewnątrz minimalizując jednocześnie dyskomfort związany z przegrzaniem pomieszczeń latem.

 

20190808saint gobain glass 9 Hotel Warszawa 7

 


Design
Szkło Saint-Gobain Building Glass Polska można znaleźć także w hotelowych wnętrzach. W łazienkach pokoi hotelowych zastosowano szkło DIAMANT, które jest unikalnym extra białym szkłem o wysokiej przezierności. Dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdza się w przestrzeni, którą charakteryzuje estetyka i doskonałość optyczna.

 


Koncepcja modernizacji Hotelu Warszawa zakładała powrót do modernistycznego pierwowzoru z jego prostą i surową tektoniką. W indywidualnie zaaranżowanych hotelowych apartamentach dominuje kamień i egzotyczne drewno. Co ciekawe, ostatnią kondygnację zajmuje apartament prezydencki z antresolą i prywatnym tarasem na dachu, z którego roztacza się wspaniały widok na całą panoramę Warszawy.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik