Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Efekt domowego SPA bez względu na metraż łazienki – to możliwe
Data dodania: 31.08.19

Łazienka coraz częściej jest nie tylko jednym z wielu pomieszczeń w mieszkaniu. Staje się domową oazą spokoju, miejscem, w którym odpoczywamy po intensywnym dniu. Atmosferę relaksu, prywatności i luksusu dostępnego na wyciągnięcie ręki tworzy nie tylko stylowe i ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne wnętrze. Oto jak zaaranżować miejsce do kąpieli, które stanie się naszym sprzymierzeńcem zarówno podczas chwil odprężenia, ale także podczas konserwacji i czyszczenia.

 

20190808timeless 1

 

W sezonie 2019 w naszych domowych łazienkach królować będą odcienie szarości i beże, które doskonale komponują się z elementami wykonanymi z drewna, metalu i szkła. Kompozycja ta przywodzi na myśl salony odnowy biologicznej, w których stawia się na barwy nawiązujące do tych wstępujących w naturze. Mocno eksploatowanym trendem będzie wciąż beton, który znajdzie się nie tylko na ścianach domowego SPA, ale także w formie okładziny mebli i blatów.

 

Bez względu na metraż łazienki nadrzędnym celem aranżacji jest optyczne powiększenie przestrzeni. W tym celu wykorzystuje się jasne, odbijające światło płytki czy lustra, które niejednokrotnie pokrywają znaczną część wnętrza, tworząc efekt głębi.

 

20190808timeless 2

 


W tę koncepcję doskonale wpasowuje się szkło, które dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, które charakteryzuje estetyka i doskonałość optyczna. Przy jego wyborze należy kierować się przede wszystkim wysokim poziomem przeźroczystości i neutralnym wyglądem. Szkło TIMELESS od Saint-Gobain Building Glass Polska składa się z wysoko przeziernego szkła PLANICLEAR, na które naniesiono praktycznie niewidoczną powłokę. Dzięki temu szkło jest bardzo przeźroczyste i nie wpływa na percepcję kolorów niezależnie od grubości.

 

Szkło wykorzystywane w łazienkach powinno charakteryzować się najwyższą możliwą przeźroczystością, która zapewni nam niczym niezakłócony widok. To szczególnie ważne w przypadku małych pomieszczeń, w których zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni. Szkło TIMELESS oprócz walorów wizualnych zapewnia nam także komfort użytkowania. Dzięki właściwościom antykorozyjnym wraz z upływem czasu nie zmieni swojego zabarwienia i zachowa atrakcyjny wygląd mówi Magdalena Lipińska, z Saint-Gobain Building Glass Polska

 

20190808timeless 3

 

TIMELESS od Saint-Gobain jest także łatwe w czyszczeniu. Woda swobodnie spływa po jego powierzchni, co ogranicza powstawanie osadów z kamienia i nieestetycznie wyglądających zacieków. W porównaniu ze standardowym szkłem niepowlekanym ze szkła TIMELESS o wiele łatwiej usuwa się wszelkie powstałe zanieczyszczenia. Ograniczając czas na konserwację szkła, zyskujemy go więcej na relaks i odprężającą kąpiel.

 

Szkło TIMELESS można stosować w kabinie prysznicowej. Może być wykorzystane jako ścianki modnej od kilku sezonów kabiny walk-in oraz uzupełnienie tradycyjnego brodzika. Ci, którzy chcą pogodzicie potrzebę długich godzin spędzonych w wannie z możliwością wzięcia szybkiego prysznicu, mogą zastosować TIMELESS jako funkcjonalny parawan nawannowy. Elementy wykonane z tego szkła idealnie wkomponują się zarówno w styl łazienki loftowej, jak i urządzonej w klimacie glamour.

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik