Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Efekt domowego SPA bez względu na metraż łazienki – to możliwe
Data dodania: 31.08.19

Łazienka coraz częściej jest nie tylko jednym z wielu pomieszczeń w mieszkaniu. Staje się domową oazą spokoju, miejscem, w którym odpoczywamy po intensywnym dniu. Atmosferę relaksu, prywatności i luksusu dostępnego na wyciągnięcie ręki tworzy nie tylko stylowe i ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne wnętrze. Oto jak zaaranżować miejsce do kąpieli, które stanie się naszym sprzymierzeńcem zarówno podczas chwil odprężenia, ale także podczas konserwacji i czyszczenia.

 

20190808timeless 1

 

W sezonie 2019 w naszych domowych łazienkach królować będą odcienie szarości i beże, które doskonale komponują się z elementami wykonanymi z drewna, metalu i szkła. Kompozycja ta przywodzi na myśl salony odnowy biologicznej, w których stawia się na barwy nawiązujące do tych wstępujących w naturze. Mocno eksploatowanym trendem będzie wciąż beton, który znajdzie się nie tylko na ścianach domowego SPA, ale także w formie okładziny mebli i blatów.

 

Bez względu na metraż łazienki nadrzędnym celem aranżacji jest optyczne powiększenie przestrzeni. W tym celu wykorzystuje się jasne, odbijające światło płytki czy lustra, które niejednokrotnie pokrywają znaczną część wnętrza, tworząc efekt głębi.

 

20190808timeless 2

 


W tę koncepcję doskonale wpasowuje się szkło, które dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, które charakteryzuje estetyka i doskonałość optyczna. Przy jego wyborze należy kierować się przede wszystkim wysokim poziomem przeźroczystości i neutralnym wyglądem. Szkło TIMELESS od Saint-Gobain Building Glass Polska składa się z wysoko przeziernego szkła PLANICLEAR, na które naniesiono praktycznie niewidoczną powłokę. Dzięki temu szkło jest bardzo przeźroczyste i nie wpływa na percepcję kolorów niezależnie od grubości.

 

Szkło wykorzystywane w łazienkach powinno charakteryzować się najwyższą możliwą przeźroczystością, która zapewni nam niczym niezakłócony widok. To szczególnie ważne w przypadku małych pomieszczeń, w których zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni. Szkło TIMELESS oprócz walorów wizualnych zapewnia nam także komfort użytkowania. Dzięki właściwościom antykorozyjnym wraz z upływem czasu nie zmieni swojego zabarwienia i zachowa atrakcyjny wygląd mówi Magdalena Lipińska, z Saint-Gobain Building Glass Polska

 

20190808timeless 3

 

TIMELESS od Saint-Gobain jest także łatwe w czyszczeniu. Woda swobodnie spływa po jego powierzchni, co ogranicza powstawanie osadów z kamienia i nieestetycznie wyglądających zacieków. W porównaniu ze standardowym szkłem niepowlekanym ze szkła TIMELESS o wiele łatwiej usuwa się wszelkie powstałe zanieczyszczenia. Ograniczając czas na konserwację szkła, zyskujemy go więcej na relaks i odprężającą kąpiel.

 

Szkło TIMELESS można stosować w kabinie prysznicowej. Może być wykorzystane jako ścianki modnej od kilku sezonów kabiny walk-in oraz uzupełnienie tradycyjnego brodzika. Ci, którzy chcą pogodzicie potrzebę długich godzin spędzonych w wannie z możliwością wzięcia szybkiego prysznicu, mogą zastosować TIMELESS jako funkcjonalny parawan nawannowy. Elementy wykonane z tego szkła idealnie wkomponują się zarówno w styl łazienki loftowej, jak i urządzonej w klimacie glamour.

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik