Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Marka WIŚNIOWSKI z rozwiązaniami proekologicznymi w budownictwie
Data dodania: 20.09.19

W nowoczesnym świecie ekologia to ważny temat, dlatego każda firma stawiająca na rozwój i innowacje powinna mieć swój wkład w dbanie o środowisko naturalne. Jeden z liderów we wdrażaniu takich rozwiązań to polska firma WIŚNIOWSKI. Marka ta jest jedynym polskim członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Drzwi, Bram i Przesłon (EDSF) – organizacji promującej efektywność energetyczną i proekologiczne rozwiązania takie jak np. energooszczędność.

 

Trend i obowiązek. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Drzwi, Bram i Przesłon promuje efektywność energetyczną

Już nie tylko wymogi prawne zmuszają inwestorów do poszukiwania przyjaznych środowisku rozwiązań. W ostatnich latach energooszczędność stała się wręcz trendem, za którym podąża coraz więcej osób. Tendencja ta prowadzi nie tylko do budowania ekologicznych budynków, pozwala również na wymierne oszczędności w ich użytkowaniu. Takie spojrzenie na nowoczesne budownictwo promuje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Drzwi, Bram i Przesłon (EDSF), którego jedynym polskim członkiem jest firma WIŚNIOWSKI.

Firma WIŚNIOWSKI jako jeden z największych producentów bram, okien, drzwi i ogrodzeń w Europie stale angażuje się w rozwój branży i Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Drzwi, Bram i Przesłon (EDSF).

 

Czym jest EDSF?

EDSF to prężnie rozwijające się stowarzyszenie, pozostające liderem w dziedzinie rozwoju produktów, które zrzesza wielu producentów z branży produkcyjnej. Jego rolą jest budowanie świadomości tworzenia bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań, zgodnych z obowiązującym prawodawstwem europejskim i krajowym. Bezpieczeństwo i jakość, a także odpowiedzialność za środowisko to obecnie najważniejsze tematy w branży, poruszane na każdym etapie projektowania i produkcji.

Stowarzyszenie EDSF od jakiegoś czasu pracuje nad etykietą efektywności energetycznej, która ma na celu promowanie energooszczędnych drzwi i bram. Te dwa elementy są kluczowe dla zużycia energii w budynkach. Zoptymalizowane termicznie i dobrze izolowane drzwi i bramy ze zintegrowanym systemem automatyki znacząco wpływają na efektywność energetyczną budynku jako całości, co przekłada się na faktyczne oszczędności energii w całym cyklu życia. Ponadto zapewniają one użytkownikom większy komfort cieplny.

 

Co zyskuje rynek?

Etykiety efektywności energetycznej umożliwiają porównanie różnych opcji drzwi z punktu widzenia energii, zapewniając tym samym następujące możliwości:

klienci mogą podjąć świadomą decyzję o zakupie produktu, który jest najbardziej efektywny z perspektywy ich potrzeb,
producenci mogą przedstawić jasne i łatwe do przyswojenia informacje o efektywności energetycznej ich produktów w celu ułatwienia procesu wyboru.
Członkowie EDSF przeprowadzili szereg badań, aby zweryfikować obliczenia wskaźników zawartych na etykiecie efektywności energetycznej. W celu dokonania pomiaru przepływu powietrza wskutek przenikania przez otwarte drzwi lub bramę zbudowano specjalną platformę testową.

Aby przeprowadzić symulację budynku i uzyskać powtarzalne środowisko badawcze, inżynierowie skonstruowali wewnątrz komory klimatycznej komorę mającą symulować budynek i znajdujące się wokół niego powietrze. Wymiary badanego modelu zostały zmniejszone do 1 x 1 m, aby mógł zmieścić się w komorach. Za pomocą 43 czujników wiatru i temperatury zmierzono i uwidoczniono przenikanie powietrza. Zebrane dane pomogą nam udoskonalić algorytm obliczeń.

Za pomocą tego narzędzia EDSF udowadnia, że jest jednym z liderów europejskiej branży budowlanej. Na stronie internetowej www.edsfdoorenergy.com można uzyskać więcej informacji i utworzyć konto testowe.

 

 

Po co być eko?

Prace, które prowadzi EDSF, są odpowiedzią na zapotrzebowanie europejskich konsumentów, którzy coraz częściej decydują się na budowę energooszczędnego lub pasywnego domu.

Firma WIŚNIOWSKI również jest świadoma tego trendu. Owocem nowoczesnego myślenia o stolarce, są projekty drzwi i okien, które będą znakomitym uzupełnieniem inwestycji, której właściciele chcą zadbać o środowisko.

Budynki energooszczędne i pasywne – choć na etapie budowy są droższe od tych tradycyjnych – z czasem „spłacają się” dzięki niskim kosztom użytkowania. Dodatkowo w mniejszym stopniu wpływają na środowisko. Wraz ze wzrostem popularności tego typu rozwiązań, można spodziewać się, że ich ceny coraz częściej będą w zasięgu każdej polskiej rodziny.

 

Produkty WIŚNIOWSKI dla domów energooszczędnych?

W ofercie polskiej marki WIŚNIOWSKI od lat pojawiają się kolejne produkty, które śmiało mogą być stosowane w budynkach pasywnych lub energooszczędnych. Wysokimi parametrami izolacyjności charakteryzują się m.in. segmentowe bramy garażowe z unikalnym panelem INNOVO (UniTherm i Prime), drzwi CREO, DECO i MB-104 Passive, a także okna aluminiowe i drzwi tarasowe HS.

Tak szeroka oferta pozwala na zakup najlepszych bram, okien i drzwi u jednego producenta. To z kolei szereg zalet, które ułatwiają bezpieczne i komfortowe korzystanie z tych elementów na co dzień.


Wiśniowski – Czołowy polski producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń oraz nowoczesnych rozwiązań dla domu. Firma z 30-letnim doświadczeniem w branży budowlanej. WIŚNIOWSKI posiada centrum technologiczno-produkcyjne zapewniające jakość i najwyższe standardy, a stałe doskonalenie personelu, produktów i linii technologicznych przyczynia się do powstania produktów na najwyższym poziomie, cenionych w kraju i za granicą. 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik