Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Dane mówią jednoznacznie - Grupa OKNOPLAST obniżyła do minimum rotację pracowników produkcyjnych
Data dodania: 26.09.19

 W dniach 19-20 września w Warszawie odbyła się konferencja „Analiza i zarządzanie danymi w praktyce HR managera”. Wśród prelegentów znaleźli się Joanna Jeziorowska, dyrektor HR Grupy OKNOPLAST, oraz Sławomir Sobula, analityk HR firmy. Opowiedzieli oni o wykorzystaniu zbiorów danych oraz zmarginalizowaniu zjawiska rotacji pracowników podkrakowskiego przedsiębiorstwa do poziomu ok. 2 proc.

 

20190926oknop

 

Pozyskiwanie i utrzymanie pracowników sektora produkcyjnego nie od dziś jest dużym wyzwaniem dla producentów różnych segmentów. Nie inaczej jest w przypadku branży stolarki otworowej, która od lat mierzy się z tym problemem. Świetnie poradziła z nim sobie Grupa OKNOPLAST, która od kilku miesięcy odnotowuje zdecydowane i trwałe obniżenie wskaźnika rotacji. W trakcie wystąpienia pod tytułem „Analityka HR a analityka biznesu – wzajemne powiązania, relacje i poszukiwanie synergii na poziomie danych” przedstawiciele firmy zaprezentowali, jak umiejętnie wykorzystać zbiory danych i wskaźniki, by na ich podstawie wprowadzać optymalne rozwiązania, w rezultacie skutkujące spadkiem liczby odejść.

 

– Zaawansowany, stały proces analityczny jest nieodłączną częścią doskonalenia organizacji, również w obszarze HR. Pokazuje on, czy działania przynoszą pożądane efekty i wskazuje nowe obszary wymagające zmian. W przypadku naszego przedsiębiorstwa liczby mówią jednoznacznie – udało nam się wdrożyć skuteczną i przemyślaną strategię. Odsetek rotacji w Grupie OKNOPLAST utrzymywał się bowiem w czerwcu br. na poziomie 2 proc. Podobny wynik uzyskiwaliśmy przez cały drugi kwartał, a tendencję spadkową obserwować mogliśmy od początku roku. Wskaźnik odejść stabilizujący się na takim pułapie jest dla nas zatem sygnałem, że jako firma tworzymy przyjazną przestrzeń do pracy i rozwoju, chociaż oczywiście cały czas chcemy te warunki dodatkowo ulepszać – tłumaczy Joanna Jeziorowska, Dyrektor HR w Grupie OKNOPLAST.Praktycy praktykom

 

Konferencja „Analiza i zarządzanie danymi w praktyce HR managera” to wydarzenie, podczas którego swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się praktycy świata HR z największych, innowacyjnych i renomowanych przedsiębiorstw. Event stanowi prezentacje najciekawszych case studies i przemyśleń dotyczących wykorzystania danych, jest ponadto okazją do dyskusji dla branży human resources. W trakcie konferencji dyskutowano m.in. o potencjale danych, analizie predykcyjnej, zastosowaniu business intelligence w HR czy obszarze talent management.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik